Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-08-2014, 16:26   #41
Bozzo
ford::beginner
 
Avatar Bozzo
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 23-01-2014
Skąd: Wołomin
Model: Ford Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 17
Domyślnie Odp: Antena dachowa-radiowa

Części od Peugeota też pasują do Forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bozzo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2014, 00:01   #42
JacekJW
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-08-2014
Skąd: Miastko
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 diesel 163 KM
Rocznik: 2012
Postów: 10
Domyślnie Odp: Antena dachowa-radiowa

Witam.
Przeczytałem przedmiotowe forum lecz nie znalazłem odpowiedzi na swój problem, a że jestem "świeży", to postanowiłem się zapytać. Otóż u mnie radio odbiera bardzo dobrze, ale za to navi pokazuje brak sygnału GPS. Przyznam, że nie wiem od czego zacząć. Nie chciałbym od razu od wymiany stopki za 320 zł. Czy ewentualnie w stopce z navi też może coś nie łączyć i trzeba by było przeczyścić styki. Co radzicie. Może macie jakieś foto jak to wszystko wygląda. Dzięki za wszelką pomoc.
JacekJW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2014, 11:02   #43
Visitorek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-02-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 17
Domyślnie Odp: Antena dachowa-radiowa

Brzmi jak problem potocznie nazywany "0 satelitów". Korozja niszczy elektronikę w stopie anteny. U mnie sprawę załatwiło zamontowanie pod deską zamiennika anteny z Allegro za ok. 40 PLN.
Visitorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2014, 22:07   #44
JacekJW
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-08-2014
Skąd: Miastko
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 diesel 163 KM
Rocznik: 2012
Postów: 10
Domyślnie Odp: Antena dachowa-radiowa

Dzięki za info.
Już myślałem o takiej dodatkowej antenie, ale mi "fachowiec" powiedział, że schowana w desce nie złapie sygnału, bo mam podgrzewaną przednią szybę, która rozprasza sygnał. Powiedział, że on zakłada na tylnej szybie. Też chciałem by odbiornik tej dodatkowej anteny nie był widoczny, ale przyznam, że nie wiem gdzie go zamontować właśnie w taki sposób. Mam wersję kombi. Może ktoś ma jakieś doświadczenie w tym zakresie i "rzuci" jakąś propozycję rozwiązania problemu. Pozdrawiam. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
JacekJW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2014, 20:28   #45
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Antena dachowa-radiowa

czytaj

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2014, 22:09   #46
JacekJW
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-08-2014
Skąd: Miastko
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 diesel 163 KM
Rocznik: 2012
Postów: 10
Domyślnie Odp: Antena dachowa-radiowa

Witam.

artur1970 - serdeczne dzięki za podesłany link. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przeczytałem cały temat i wiele się dowiedziałem. Obecnie rozebrałem cały przód i czekam na dostawę zamówionej anteny GPS, którą mam zamiar zamontować w przednim prawym słupku. Zobaczymy jakie będą tego efekty.
Hej. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
JacekJW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2014, 18:23   #47
JacekJW
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-08-2014
Skąd: Miastko
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 diesel 163 KM
Rocznik: 2012
Postów: 10
Domyślnie Odp: Antena dachowa-radiowa

Witam.
Jak pisałem powyżej, zamontowałem dokładaną antenę GPS na prawym przednim słupku, a przewód poprowadziłem za schowkiem pasażera do navi. Z racji, że odbiornik antenki jest mały, to moim zdaniem idealnie nadaje się w to miejsce, gdyż całkowicie przykrywa go osłona słupka, a wynik jest zamierzony, tj. moja navi widzi 7-9 satelit w terenie zabudowanym i nic "dokładanego" nie widać. Tak oto kosztem 44 zł /antenka z przesyłką/ znowu mogę ciszyć się sygnałem GPS i prawidłowo wskazującym czas zegarkiem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję wszystkim, którzy swoim doświadczeniem podzielili się na tym forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam.
JacekJW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2016, 12:59   #48
Chr
ford::average
 
Imię: P.
Zarejestrowany: 14-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci 140 KM
Rocznik: 2008
Postów: 112
Domyślnie Odp: Antena dachowa-radiowa

Witam,
Podepnę się pod temat.... Otóż jak część użytkowników FORDA mam problem z odkręceniem bata anteny. Jak potrzebuje wjechać na myjnię automatyczną to radzę sobie z tym w ten sposób, że przyklejam za pomocą taśmy końcówkę bata do dachu auta. Natomiast zdarza się, że po takim zabiegu, przez jakiś czas (nie od razu po wyjechaniu z myjni, zazwyczaj po kilku godzinach), radio nie odbiera wcale. Po kilku godzinach problem znika. Mam pytanie: czy ktoś wymieniał antenę ale na taką, która nie ma długiego bata, czy w grę w chodzi tylko wymiana na identyczną? Chyba Mondeo po FL jest pozbawione w ogóle anteny na dachu, mi wystarczyłoby gdyby nie było tego wystającego bata i potrzeby jego odkręcania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2016, 08:49   #49
pablo210
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 10-04-2015
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Antena dachowa-radiowa

Witam!
Ja również miałem problem z odbieraniem fal w radio. Kiedy zdjąłem lampkę oświetlenia zauważyłem że mocowanie anteny (końcówka kabla przykręcana do stopki anteny jest zaśniedziała. Po odkręcenie śruby i zdjęciu stopki anteny okazało się, że jej spód ( ta metalowa część) jakby się cała utleniła. Jako, że jej stan nie dawał nadziei na jakąkolwiek naprawę postanowiłem zamówić tą stopkę. Chciałem aby była oryginalna. Jak się okazuje taka stopka kosztowała 139 zł. Jednak z informacji jakie uzyskałem Ford wycofał tą stopkę (chodzi o tą z wystającym z niej bolcem nagwintowanym, bez GPS) z produkcji ze względu na jej awaryjność właśnie.
Z informacji jakie uzyskałem Ford przewidział w miejsce uszkodzonej stopki ........ zestaw: antena - stopka - kabel antenowy ponieważ nowa stopka ma inny sposób połączenia z kablem antenowym oraz posiada gwint wewnętrzny w który wkręca się bat anteny.
Zamówiłem ten zestaw bo już nie mogłem wytrzymać tego moje radio gubi fale i nie da się nic posłuchać.
Zestaw to:
- stopka FORD - nr serwisowy 1 738 453
- antena FORD - nr serwisowy 1 737 828
- przewód antenowy FORD - nr serwisowy 1 803 074
CENA ZESTAWU TO 150 zł ( 11 zł więcej niż kosztowała sama stopka pierwotnie montowana)
Żeby wymienić przewód anteny oczywiście wymontowałem lampkę oświetleniową, odkręciłem przewód od starej stopki i tym samym stopkę. Zdjąłem lewą osłonę słupka przy szybie od strony kierowcy - po prostu pociągnąłem ją z wyczuciem do siebie.Tam jest połączenie przewodu idącego od stopki z przewodem idącym do radia. Taśmą izolacyjną połączyłem koniec do połączenia z przewodem idącym do radia z końcem starego przewodu przykręcanego do stopki i po prostu ciągnąłem za stary przewód aż przeciągnąłem nowy kabel w miejsce starego. Zamontowałem nową stopkę, połączyłem przewóz ze stopką i przewodem idącym do radia . Założyłem lampkę no i test radia...... wszystko działa poprawnie, radio znalazło wiele stacji co poprzednio było tylko marzeniem.
Mam nadzieję, że się komuś przyda.
Pozdrawiam
pablo210 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2016, 07:42   #50
siara1983
ford::average
 
Avatar siara1983
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-11-2014
Skąd: Myszków
Model: Mondeo MK4 Titek S
Silnik: 2.0 tdci 177/403
Rocznik: 2008
Postów: 182
Domyślnie Odp: Antena dachowa-radiowa

Deszczowy, andrew k, kuskos moze ktos z Was wrzucic zdjecie ktory to bolec i gdzie trzeba te podkladki lub folie alu.???
siara1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.