Temat: [Mondeo 2007-2014] Kręci rozrusznik ale nie odpala 2.0TDCI
View Single Post
Stary 15-05-2020, 16:33   #44
marcinradzewicz85
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-04-2020
Skąd: Gdańsk
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TDI
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: Kręci nie odpala. Wiazka czy Pcm?

Cytat:
Napisał DamianGalert Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Temat poruszany na kilku forach lecz nie ma opisu rozwiązania.
Mondeo 2007 2.0 TDCi. Błędy p0341, p0069, p0642. Nie odpala.
Instalacja przejrzana, ecu podmieniony - brak efektów.
Główny błąd to 0642 spadek napięcia w obwodzie A. Wg schematu w obwodzie A mamy: regulator ciśnienia paliwa, zawór regulacji ilości paliwa, czujniki temp spalin dpf, przepływomierz, zawór sterujący przepustnicy i turbo, wtryski, czujnik ciśnienia paliwa, doładowania, położenia turbo i położenia przepustnicy, egr, wysokiego ciśnienia klimatyzacji.
Któryś z tych czujników robi zwarcie a błędów nie pokazuje. W moim przypadku był to EGR. Po odpięciu kostki EGR błędy udało się usunąć, odpalił.

Dzięki DamianGalert - męczyłem się kilka dni z identycznym problemem i na szczęście obyło się bez wymiany czegokolwiek.

Mondeo 2010 1.8 TDCI 125KM
Pewnego dnia wyskoczył mi komunikat Awaria Silnika, kręcił, ale nie odpalał, jakby paliwo nie docierało. Zainwestowałem w kabelek i po podpięciu do Forscana wyskoczyły identyczne błędy tj P0069, P0642 i U0401. Szukałem więc przyczyny w czujniku MAP i wiązkach, ale dopiero po odpięciu kostki od EGR zniknęły w/w błędy.

Nie wiem, czy ma to jakiś związek, ale problem pojawił się gdy akumulator miał napięcie w okolicy 12V lub mniej.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
marcinradzewicz85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem