View Single Post
Stary 15-06-2012, 23:39   #1
Tomasz123456
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 08-03-2011
Skąd: Londyn
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011/10
Postów: 35
Domyślnie Demontaż rączki drzwi w mondeo mk4

Witam ponownie.
Dziś chcę podzielić się informacjami na temat demontażu rączki drzwi w moim mondku mk4 (10/2011).
Jest to druga foto relacja, mam nadzieje że się komuś przyda.
Robię ją ze względu na to, że jak zauważyłem mondeo wyprodukowany do 10/2011 różni się od tego wyprodukowanego po 10/2011r. Zauważyłem to, ponieważ miałem obydwa modele.(Ten po 10/2011 mam nadal -jeszcze)
Pierwsza foto relacja dotyczy demontażu konsoli środkowej i jest tutaj : http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=159238
Do wszystkich zainteresowanych Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek uszkodzenia powstałe podczas prac ,każdy robi to na własne ryzyko.

Narzędzia:
-jak zwykle karta plastikowa (nie używam kart bankowych ponieważ mają wytłoczone numery i inne dane ,mogą uszkodzić tapicerkę lub plastiki)
-torax min 10 cm dl.

1-sciagniecie plastiku (uwaga brak otworów ułatwiających wypchanie ich od spodu jak w starszych modelach).Plastik ma 8 zatrzasków.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2-odkrecenie 2 śrub. I tu zaczyna sie zabawa ponieważ po odkręceniu śrub raczka tkwi na swoim miejscu jak zaklęta. Jak sie okazało raczka jest na stale zgrzana z boczkiem tapicerki.(zaznaczenie na zielono)
W moim przypadku wyłamałem ja w tych dwóch miejscach (można delikatnie rozwiercić w tych dwóch miejscach(zielone zaznaczenie)).
Lecz najpierw trzeba ja odkręcić ,na sile postarać sie obrócić w górnej części (w górnej części duży powiedzmy zatrzask zdjęcie 2a.),lub czego ja nie chciałem robić ściągając cały boczek.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., 2a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

3-tak wygląda miejsce wyłamania
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

4-montaz odwrotny do demontażu. Rączka po wyłamaniu tych plastików trzyma sie tak samo jak i przed (nie wiem po co one komu potrzebne)
5-efekt końcowy.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Planuje jeszcze oklejenie wewnętrznej części rączki otwierania drzwi, lecz znalazłem kolejna różnice w moim modelu nie ma śrubki, a jak na razie ściąganie boczku nie wchodzi w grę. Jeśli juz to będzie kolejny powód do foto relacji. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Był Mondeo Titanium 2.0 TDci (140KM)01/2010 teraz jest Mondeo Titanium X 2.0 TDci (163KM)10/2011.
I to będzie już ostatni ford.

Ostatnio edytowane przez Tomasz123456 ; 12-07-2012 o 16:02
Tomasz123456 jest offline   Odpowiedź z Cytatem