Temat: [Focus 2004-2008] Wariująca elektryka w 2.0 TDCI
View Single Post
Stary 18-07-2016, 11:09   #11
p3kin
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 17-08-2015
Skąd: Gdańsk
Model: Focus II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 13
Domyślnie Odp: Wariująca elektryka w 2.0 TDCI

Ponowna aktualizacja wątku.
Na jakiś czas odpuściłem temat. przed urlopem w czerwcu chciałem to naprawić. byłem u jednego elektryka, sprawdził/poprawił luty w zegarach, sytuacja sie nie zmieniła. dal mi namiar na innego speca. pojechałem, spec nie chciał się podjąć, bo "pewnie ten pierwszy cos spierdzielił... poprzepalał luty itp. itd." po namowie zajął sie autem.
ponownie sprawdził luty w zegarach - poprzednik zrobił to porządnie - brak zastrzeżeń.
zabrał się za GEM, po rozebraniu poprawił utlenione luty, cos tam jeszcze sprawdzał i testował jednak przyczyny nie znalazł. caly czas jest błąd komunikacji szyny CAN. rozłożył ręce i powiedział, że pewnie GEM do wymiany.

teraz pytanie, odnośnie wymiany GEM. w tym wątku http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=185843
napisano, że przedlifty powinny mieć GEM 4M5T, ja natomiast mam GEM 7M5T14A073FB (nawet na wiązce jest zawieszka z tym kodem)
czy to możliwe zebym miał poliftowy GEM?
czy jesli znajde inny "nowy" GEM 7M5T14A073 z końcówką conajmniej "FB" to też bede musial zczytywać nastawy GEM, czy wystarczy plug&play?

z góry dzięki za odpowiedzi.
p3kin jest offline   Odpowiedź z Cytatem