Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2005, 20:58   #1
jurek22
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-02-2005
Skąd: Mysłowice
Postów: 7
Domyślnie sonda lambda

W poprzednim poście pisałem o problemie z załączaniem się wentylatora chłodnicy i z nie podnoszeniem się wskazówki temperatury silnika, dzis fordzik jest po diagnostyce ma wymieniony czujnik temperatury (poprzedni solidnie przekłamywał) Teraz jest ok. wskazania w okolicach połowy skali i do tego załącza się wentylator. Niestety obok w. wym. problemów palił 9/100 na trasie, ostro kopcił i zasadzał świece... Problemem okazała się walnięta Lambda.. i w związku z nią mam kilka pytań. 1. Gdzie kupić ??? Znalazłem na allegro sklepik z częściami do Forda, gdzie za ową przyjdzie mi zapłacić ok. 200 zł czy to dużo ? Pomijając serwisy forda (ok 700 zł !!!) i inne autoryzowane hurtownie 450-550 zł cena jest nie wygórowana, czy może coś o tym świadczyć ? 3. Nie wiem czy jest to sonda oryginalna (pewnie nie) ale ma byc pod mój typ i rocznik, czy warto zaryzykować taki zakup, czy raczej fordy lubią "swoje" części ? 4. Zamierzam ją sobie samemu założyć, czy trzeba resetować kompa ? Jeśli tak to jak się to robi ? Z góry dzięki, z niecierpliwością czekam na odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ford Fiesta 1,1 '95; 97 kkm

jurek22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2005, 09:45   #2
jurek22
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-02-2005
Skąd: Mysłowice
Postów: 7
Domyślnie sonda lambda, zakup, wymiana itp.

Chciałem zapytać w następującej sprawie, czeka mnie wymiana sondy Lambda a więc:

1. Gdzie kupić ??? Znalazłem na allegro sklepik z częściami do Forda, gdzie za ową przyjdzie mi zapłacić ok. 200 zł czy to dużo ? Pomijając serwisy forda (ok 700 zł !!!) i inne autoryzowane hurtownie 450-550 zł cena jest nie wygórowana, czy może coś o tym świadczyć ? 2. Nie wiem czy jest to sonda oryginalna (pewnie nie) ale ma byc pod mój typ i rocznik, czy warto zaryzykować taki zakup, czy raczej fordy lubią "swoje" części ? 3. Zamierzam ją sobie samemu założyć, czy trzeba resetować kompa ? Jeśli tak to jak się to robi ? 4. fordzik jest bardzo zasadzony (samochód mam 3 tygodnie) a wcześniej nie wiem ile było jeżdzone przy nie sprawnej sondzie, co zrobić aby się przeczyścił po wymianie ? (np. lepsze paliwo i przepalenie go na dłużej trasie ?, może coś jeszcze ?)
Z góry dzięki, z niecierpliwością czekam na odpowiedzi
jurek22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2005, 09:55   #3
Embyrys
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-08-2004
Postów: 282
Domyślnie

Powiem tylko tak : za odpowiednik BOSCH`a razem z wymianą i całym "strojeniem" zapłaciłem 350 zł. Jeżdże na tym już około 4 m-ce i jest git.
Embyrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2005, 12:34   #4
jurek22
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-02-2005
Skąd: Mysłowice
Postów: 7
Domyślnie

Co oznacza "strojenie" ? Mógłbym prosić o wyjaśnienie ? Zamierzam wymianę poczynić sam, dlatego pytam...
jurek22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2005, 13:13   #5
Embyrys
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-08-2004
Postów: 282
Domyślnie

No właśnie dlatego wolałem dać 350 zł i sie nie martwić - resetem kompa i innymi rzeczami. Komp sie resetuje po prostu po przez odłączenie akumulatora i trzymanie silnika na odpowiednich obrotach po podłączeniu (w książce obsługi jest co i jak) - z tym że nie wiem czy akurat po wymianie sondy też tak to funkcjonuje. Myślę, że co do szczegółów takiej operacji to poczekaj, może Sławko coś ci podpowie.
Embyrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2005, 17:30   #6
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Zaczne od wymiany i "strojenia" <- co to jest ?? , bo nie kumam, w/g mnie wyciągnięcie kasy.
Wymieniamy samemu ( klucz 22, najlepiej oczkowy-oryginalna wtyczka przechodzi przez oczko). wykręcić starą, wkrecić nową,( trzeba przełożyć wtyczke od oryginalnej-UWAGA ! przewody są prawie nielutowalne, izolacja teflonowa.)
Kasujemy kod błędu w ECU czyli robimy tzw. reset kompa ( na forum są opisy)
200zł za bosha to strasznie drogo. Na allegro kupisz za 100 firmy NTK , która robi sondy dla forda. Kilka linków
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41650397
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41170483 ( bosh za 80zł , a nie 200 )
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41355803 ( nowa oryginalna za 150, czyli nie 200)
reszte sam poszukaj na allegro
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2005, 17:43   #7
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,512
Domyślnie

A dziś na TVN Turbo tzw. ekspert (rzeczoznawca PZM z resztą) powiedział, że sonda powinna być regularnie wymieniana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A okresy między wymianami podaje każdy producent.

Słyszałeś Slawko o czymś takim?
__________________
Tylko floty!
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2005, 17:56   #8
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Co prawda ford nie podaje okresów co jaki czas ma być wymieniana, ale sonda z wiekiem(przebiegiem) traci swoje właściwości , tzn. daje sygnały prawidłowe, ale zmiany nastepują przy innych wartościach stosunku masy powietrza do masy paliwa w mieszance.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2008, 11:00   #9
Marcinowaty
ford::beginner
 
Avatar Marcinowaty
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-08-2008
Skąd: Trzcianka
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1,3i
Rocznik: 1995
Postów: 34
Domyślnie Re: sonda lambda

Mam pytanko do mądrych głów. Czy taka sonda ma prawo dobrze działać.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co powiecie na to? zamówiłem już nową Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Tylko idiota głosuje na pali kota
Marcinowaty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.