Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-12-2008, 17:53   #51
midwor
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-04-2008
Skąd: LDZ
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2006
Postów: 153
Domyślnie Re: Koło dwumasowe + sprzegło LUK, co o nim sądzicie?

Cytat:
Napisał kamaz
Wiatm.
Czy ktoś może kupował koło dwumasowe u tego sprzedawcy
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ?
Witam

Ja bralem u tego allegrowicza taki zestaw i generalnie wszystko bylo sprawnie i OK. Pisze generalnie bo lepiej jezdzilo mi sie na starym sprzegle za to teraz nie slychac wysprzeglika i dwumasy.

Pozdrawiam

midwor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2008, 18:11   #52
kamaz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2007
Model: focus
Silnik: 1.8 TDCi 100
Rocznik: 2002
Postów: 16
Domyślnie Re: Koło dwumasowe + sprzegło LUK, co o nim sądzicie?

Wielkie dzięki, chyba się zdecyduje, choć zastanawiam się jeszcze nad zestawem valeo,
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Może ktoś ma to w swojej foczce? Co sądzicie o tym zestawie?

midwor, widzę, że jesteś z łodzi. Możesz napisać gdzie robiłeś dwumasę?

Pozdrawiam.
kamaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2008, 18:58   #53
Daro26
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-06-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 499
Domyślnie Re: Koło dwumasowe + sprzegło LUK, co o nim sądzicie?

Tutaj masz relacje osoby, która założyła coś takiego u siebie. Ja osobiście bym na to nie poszedł.

[link=http://forum.focusklubpolska.pl/viewtopic.php?t=30216&highlight=valeo:cutdulxu]link[/link:cutdulxu]
Daro26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2008, 19:45   #54
kamaz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2007
Model: focus
Silnik: 1.8 TDCi 100
Rocznik: 2002
Postów: 16
Domyślnie Re: Koło dwumasowe + sprzegło LUK, co o nim sądzicie?

Daro26, czytałem to niedawno, ale i tak dziękuję. Jest to jedyny przypadek założenia zestawu Valeo jaki znalazłem, dlatego pytam o opinie.

Jeśli założę koło dwumasowe, problem pewnie za jakiś czas znów się powtórzy. Z drugiej strony nie mam pewności, że zestaw Valeo będzie działał bezproblemowo... Sam już nie wiem co robić. Koszt naprawy koła dwumasowego nie jest mały, dlatego chciałbym wydać kasę przeznaczoną nz ten cel jak najlepiej.
kamaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2008, 20:21   #55
thermalfake
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-05-2007
Skąd: B-B
Model: Focus
Silnik: 1.8tdci 74kW
Rocznik: 2004 kombi
Postów: 382
Domyślnie Re: Koło dwumasowe + sprzegło LUK, co o nim sądzicie?

najlepiej będzie kupić cały komplet z wysprzęglikiem a kosztowo LUK jak i Valeo są w tych samych pieniądzach
pytanie tylko za jaki czas ... ? bo tdci wybitnie do miasta to tani w eksploatacji nie jest
__________________
kolejny ford w łapkach
Everything we do is driven by you.
thermalfake jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2008, 20:25   #56
Piccolo_Jr
ford::average
 
Avatar Piccolo_Jr
 
Zarejestrowany: 30-05-2008
Skąd: Poznań stolica Pyrlandii ;)
Model: Ford Mondeo MkIV
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 188
Domyślnie Re: Koło dwumasowe + sprzegło LUK, co o nim sądzicie?

Oczywiście że jak założysz dwumasę to problem po jakimś czasie pojawi się znowu bo to niestety tak samo część eksploatacyjna jak sprzęgło... Ten patent Valeo z jednomasowym kołem oprócz niższej ceny powinien miec taką zaletę że przy najstępnych naprawach będziesz już wymieniac tylko sprzęgło bo to ono w tym wynalazku ma sprężyny tłumiące. Szkoda że do 2.2 TDCI takiego cuda nie widziałem :fcp2
Piccolo_Jr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2008, 08:10   #57
midwor
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-04-2008
Skąd: LDZ
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2006
Postów: 153
Domyślnie Re: Koło dwumasowe + sprzegło LUK, co o nim sądzicie?

Cytat:
Napisał kamaz
....zastanawiam się jeszcze nad zestawem valeo,
midwor, widzę, że jesteś z łodzi. Możesz napisać gdzie robiłeś dwumasę?
Pozdrawiam.
Witam

Jesli autem chcesz zrobic ponad 80tys (u mnie dwumasa wykrecila 204tys) w miescie to faktycznie mozesz pomyslec o VALEO ale jesli nie to nie ma sie co zastanawiac i brac LUK'a najwyzej nastepny wlasciciel bedzie sie martwil. A co do wymiany, ja pojechalem z tym do wa-wy (choc teraz zapewne zdecydowalbym sie na serwis w lodzi - pomimo tego ze drozszy o 100%). Generalnie jesli nie chcesz wydac 800 w ASO to pojedz na Drewnowska (300-400) nie specjalnie polecam Ci Beskidzka bo tam tego jeszcze nie robili a zycza sobie 500 (czyli drozej niz w wa-wie). Jesli wymienisz caly komplet to chetnie bym porownal moje sprzeglo z Twoim (jak bedziesz mial na cos takiego czas to odezwij sie do mnie (usun "q" z adresu)-> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ).

Dodam jeszce ze ww. ceny dotycza wersji 100KM bo dla 115 moze byc inaczej (drozej).

Pozdrawiam
midwor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2009, 10:54   #58
kamaz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2007
Model: focus
Silnik: 1.8 TDCi 100
Rocznik: 2002
Postów: 16
Domyślnie Re: Koło dwumasowe + sprzegło LUK, co o nim sądzicie?

Wiatm.

Zaopatrzyłem sie już w dwumase i sprzęgło Luk-a i teraz czekam na wymianę.

Mam pytania do osób, które wymiane dwumasy mają już za sobą. Jakie śruby zastosowaliście? Zostawiliście to co było czy nowe? Jeśli nowe, to czy jakieś zwykłe, czy coś takiego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] daliście mechanikowi?

Nie jestem mechanikiem i nie wiem czy rodzaj śrób ma znaczenie, dlatego też pytam.

pozdr.
kamaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2009, 13:16   #59
midwor
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-04-2008
Skąd: LDZ
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2006
Postów: 153
Domyślnie Re: Koło dwumasowe + sprzegło LUK, co o nim sądzicie?

Cytat:
Napisał kamaz
Mam pytania do osób, które wymiane dwumasy mają już za sobą. Jakie śruby zastosowaliście? Zostawiliście to co było czy nowe? Jeśli nowe, to czy jakieś zwykłe, czy coś takiego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] daliście mechanikowi?
Witam
Te z linku sa OK. Ja u siebie zmienilem takze sruby ale podobno nie ma specjalnie takiej potrzeby i mozna uzyc starych.
Pozdrawiam
midwor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2009, 15:15   #60
maciej851
ford::advanced
 
Avatar maciej851
 
Zarejestrowany: 24-02-2008
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2001
Postów: 248
Domyślnie Re: Koło dwumasowe + sprzegło LUK, co o nim sądzicie?

Cytat:
Napisał kamaz
Daro26, czytałem to niedawno, ale i tak dziękuję. Jest to jedyny przypadek założenia zestawu Valeo jaki znalazłem, dlatego pytam o opinie.

Jeśli założę koło dwumasowe, problem pewnie za jakiś czas znów się powtórzy. Z drugiej strony nie mam pewności, że zestaw Valeo będzie działał bezproblemowo... Sam już nie wiem co robić. Koszt naprawy koła dwumasowego nie jest mały, dlatego chciałbym wydać kasę przeznaczoną nz ten cel jak najlepiej.
Kup to koło LUKa. Sam rok temu wymieniałem i żadnych problemów. Wymieniłem samo koło bo mechanik powiedział że sprzęgło jest w porządku, zapłaciłem 300 zł za robociznę. Jak chcesz adres mechanika to Ci podam na pw bo jak narazie nie mam do niego zastrzeżeń to mogę polecić.
maciej851 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.