Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-01-2009, 19:39   #1
malno2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-04-2008
Model: galaxy m1
Silnik: 2000cm
Rocznik: 1996
Postów: 26
Domyślnie Brak ogrzewania

witam . autko kupiłem stosunkowo niedawno i wszystko było ok do czasu nadejścia zimy , okazuje się że ogrzewanie jest do bani wynieniłem termostat i nic , lekko ciepłe powietrze dmucha dopiero po 15 - 20 km , drugim problemem jest skaźnik temp. wody , po włączeniu zapłonu wskazówka wyhyla się na kreskę początkową skali i tak jest cały czas , jeżeli ktoś może mi pomóc to z góry dzięki .


Ostatnio edytowane przez deku ; 18-09-2014 o 07:55
malno2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2009, 21:09   #2
gregmaz
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-08-2008
Skąd: pow. cieszyński
Model: STYLE
Silnik: 1,9 TDI 90 KM
Rocznik: 1999
Postów: 169
Domyślnie Re: mk1 brak ogrzewania

Przestudiuj działy forum dotyczące dogrzewaczy. Jest tam 100% wiedzy dla Ciebie. Pozdrawiam.
gregmaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2009, 10:05   #3
marzancia
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-04-2008
Postów: 22
Domyślnie Re: mk1 brak ogrzewania

Mam taki sam problem zimno jak ch....Wskazówka temp silnika się nie podnosiła,wiec mój mąż z mechanikiem wymyślili że zły termostat i go wymienili i dalej zimno i wskazówka nie dyga.Fakt mam do pracy 6 km ale chyba wcześniej powinno to działać.Słychać szum ale nie leci powietrze, przecież na max to powinno chyba włosy na głowie podnosić? Czytałam trochę o tym dogrzewaczu ale do kogo to jechać -mechanika czy elektronika? Pomóżcie bo mi ręce do kierownicy przymarzają.
marzancia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2009, 13:25   #4
malno2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-04-2008
Model: galaxy m1
Silnik: 2000cm
Rocznik: 1996
Postów: 26
Domyślnie Re: mk1 brak ogrzewania

niewiem czy w moim aucie jest dogrzewacz , jest to 96r 2l , jak to sprawdzić . pozdrawiam .
malno2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2009, 13:39   #5
anwel
ford::beginner
 
Avatar anwel
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 30-04-2008
Skąd: Braniewo
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 90 KM
Rocznik: 1997
Postów: 47
Domyślnie Re: mk1 brak ogrzewania

marzancia - ja u siebie zrobiłem tak: rano ustawiam potencjometr od ciepła na zimno i po 5-6 km wskazówka od ciepła zaczyna się podnosić

malno2 - schyl się pod auto, na wysokości drzwi pasażera za kierowcą, bliżej tylnego koła, powinieneś zobaczyć mały tłumik; jeżeli jest to dobrze; teraz idź i sprawdź czy przy zegarku na podsufitce masz 2 czy 4 przyciski; jeżeli 2 to masaz dogrzewacz, jeżeli 4 to webasto.
Pozdrawiam :fcp29
__________________
Był jeszcze Ford Mondeo MKI rocznik 93', 1,8, 115 KM - sprzedany - szkoda go
anwel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2009, 13:50   #6
viper11
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-02-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Transit Connect
Silnik: 1,8 TDCI 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Re: mk1 brak ogrzewania

Dogrzewacz jeżeli jest, to znajduje sie pod progiem pod tylnymi drzwiami po stronie kierowcy. Zajrzyj pod samochód, jeśli masz takie urządzenie, to będzie właśnie tam.

Jeśli chodzi o wskazówke temperatury, to możesz mieć walnięty czujnik temperatury, skoro zaraz po przekręceniu zapłonu wszakówka idzie lekko w góre i ciągle tak trzyma to będzie problem czujnika.

Cytat:
Napisał marzancia
Mam taki sam problem zimno jak ch....Wskazówka temp silnika się nie podnosiła,wiec mój mąż z mechanikiem wymyślili że zły termostat i go wymienili i dalej zimno i wskazówka nie dyga.Fakt mam do pracy 6 km ale chyba wcześniej powinno to działać.Słychać szum ale nie leci powietrze, przecież na max to powinno chyba włosy na głowie podnosić? Czytałam trochę o tym dogrzewaczu ale do kogo to jechać -mechanika czy elektronika? Pomóżcie bo mi ręce do kierownicy przymarzają.
marzancia u mnie też dogrzewacz nie działa. Auto osiąga pełną temperature po około 15 km (lekko ciepłe powietrze zaczyna wiać troche wcześniej). Także 6 km, to jest nic. Bez dogrzewacza nie dasz rady nagrzać sobie w autku na odcinku 6 km. Poczytajcie wątek o dogrzewaczu i raczej twój mąz i mechanik będa w stanie to naprawic.
Pozdro
viper11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2009, 14:17   #7
malno2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-04-2008
Model: galaxy m1
Silnik: 2000cm
Rocznik: 1996
Postów: 26
Domyślnie Re: mk1 brak ogrzewania

dzięki za rady ,ale wszyscy którzy mi ich udzielili mają 1.9 tdi , jak wygląda sprawa w 2.0 benz.pozdrawiam .
malno2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2009, 18:11   #8
stachumal
ford::advanced
 
Avatar stachumal
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Świecie kuj pomorskie
Model: galaxy
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1995r
Postów: 341
Domyślnie Re: mk1 brak ogrzewania

malno2, Cześć . POsiadam 2.0 DOHC i niestety również mnie nie zadowala grzanie. Wymieniłem termostat u mechanika ale nic sie nie poprawiło więc robię kolejne podejście i kupię 21 stycznia w aso nowy termostat ( oryginał) może moje męki się skończą. Co do wskazówki to u mnie rośnie ona bardzo powoli w miarę nagrzewania się płynu.

Czy sprawdzałeś u siebie płyn i czy termostat kupiłes w aso?

Kolega miał zbyt rozcieńczony płyn i w mrozy ogrzewanie zgubił bo widoczni4e gdzieś przymarzło.

Pozdrawiam Staszek.
__________________
Akwarystyka jest super!!!!
stachumal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2009, 19:27   #9
łajek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2006
Skąd: świebodzin
Model: mondeo mk IV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Re: mk1 brak ogrzewania

ja ponieważ miałem podobny problem z ogrzewaniem przy ostatnich mrozach zastosowałem najstarszy z patentów po prostu zasłoniłem połowę chłodnicy kartonem i jest ok. do pracy mam 3 km i jak dojeżdżam pod robotę to już leci ciepełko chociaż faktem jest że nie zdążam nawet wbić 4 biegu bo muszę kręcić kierownicą.W trasie jest wszystko w porządku bo przy takich mrozach tak pęd powietrza chłodzi chłodnicę że nawet nie zdąża włączyć się wentylator, a w korku po prostu załącza wentylator i gitara.
łajek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2009, 19:54   #10
Pagob
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-10-2006
Skąd: Kraków
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 115 kM
Rocznik: 1998/99
Postów: 372
Domyślnie Re: mk1 brak ogrzewania

łajek, po co zasłaniasz chłodnicę jak jedziesz do pracy 3km ???
Przecież ci się nawet duży obieg nie włączy, więc jaki to ma sens, jak chłodnica jest i tak wyłączona z obiegu ?
__________________
ICHThYS - Pozdrawiam!
Pagob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.