Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-05-2009, 17:06   #1
Sylwio
ford::beginner
 
Avatar Sylwio
 
Imię: Sylwek
Zarejestrowany: 04-01-2008
Skąd: Weringhausen/ DE.
Model: Ford Mondeo Kombi
Silnik: 2.0TDCI 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 38
Domyślnie Sygnał dzwiękowy

Witam,mój problem polega na tym że przestał działać mi sygnal dzwiękowy,bezpieczniki sprawdzone,przekaznik sprawdzony,jedym słowem wszystko ok a jednak nie działa.Niewiem czy to ma jakiś związek ale stało sie tak od wymiany radia,możliwe ze to tylko zbieg okoliczności.Może miał ktoś taki przypadek.Pozdrawiam.

Sylwio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2009, 10:07   #2
leszekpmi
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-01-2009
Skąd: Międzychód
Model: Mondeo
Silnik: 18.16v 112PS
Rocznik: 1995
Postów: 53
Domyślnie Odp: Sygnał dzwiękowy

Witam serdecznie.Kolego jeśli nie działa a sprawdziłeś to wszystko zrób jeszcze jedno.Weź miernik i sprawdź czy po naciśnięciu "przycisku" do klaksona dociera zasilanie.Jeśli nie to oznacza przetarty przewód lub że coś źle sprawdziłeś.Jeśli natomiast masz 12v to sprawdź czy masz masę.Jeśli jest,to będzie znaczyło że masz uszkodzony tylko klakson.Wymiana radia raczej nie ma nic wspólnego z tym.Pozdrawiam.
leszekpmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2009, 10:43   #3
Coster12
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-02-2009
Skąd: Lubelskie
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 74
Domyślnie Odp: Sygnał dzwiękowy

podobno moze to byc cos zwiazanego z tasma od air bagu. koledzy powinni lepiej wiedziec
Coster12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2009, 13:41   #4
Sylwio
ford::beginner
 
Avatar Sylwio
 
Imię: Sylwek
Zarejestrowany: 04-01-2008
Skąd: Weringhausen/ DE.
Model: Ford Mondeo Kombi
Silnik: 2.0TDCI 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 38
Domyślnie Odp: Sygnał dzwiękowy

A czy może któryś z kolegów podpowiedzieć który to jest bezpiecznik i przekażnik bo może faktycznie żle sprawdziłem bo sprawdzałem na pałę tzn.po kolei wyciągałem bezpieczniki i nie wiem dokładnie który to jest.
Sylwio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2009, 15:08   #5
leszekpmi
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-01-2009
Skąd: Międzychód
Model: Mondeo
Silnik: 18.16v 112PS
Rocznik: 1995
Postów: 53
Domyślnie Odp: Sygnał dzwiękowy

Kolego bezpiecznik powinien być zaznaczony na płytce którą zdejmujesz by się dostać do bezpieczników. Jak jest oryginalna.Tam powinny znajdować się rysunki który bezpiecznik jest do czego.Pozdrawiam.
leszekpmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2009, 15:11   #6
loa
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-01-2009
Model: Mondeo
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1995
Postów: 89
Domyślnie Odp: Sygnał dzwiękowy

A więc tak. Zaznaczone elementy odpowiadają za sygnał dźwiękowy (bezpiecznik zabezpiecza również światła awaryjne).

Wygląda to tak, że na cewce przekaźnika, czyli jednym z cienkich pinów "czeka" sobie +12V. Kiedy naciśniesz na kierownicę, na drugim cienkim styku przekaźnika pojawia się masa i w ten sposób przekaźnik zostaje uruchomiony.
Jego uruchomienie z kolei powoduje przekazanie +12V z jednego grubego styku przekaźnika na drugi, gdzie dalej doprowadzany jest do sygnału dźwiękowego. Masę "trąbka" bierze z obudowy. Sygnał umiejscowiony jest między zderzakiem, a lewym nadkolem.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.




Sprawdź, czy:
- jest sprawny bezpiecznik
- jest sprawny przekaźnik (podmień z jakimś obok, choćby od świateł)
- nie skorodował styk na trąbce
- nie jest popsuta sama trąbka (tak będzie, jeśli po uruchomieniu sygnału zadziała przekaźnik, na styku trąbki pojawi się +12V, a dźwięku nie będzie)
__________________
---
loa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2009, 15:12   #7
loa
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-01-2009
Model: Mondeo
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1995
Postów: 89
Domyślnie Odp: Sygnał dzwiękowy

Cytat:
Napisał leszekpmi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego bezpiecznik powinien być zaznaczony na płytce którą zdejmujesz by się dostać do bezpieczników. Jak jest oryginalna.Tam powinny znajdować się rysunki który bezpiecznik jest do czego.Pozdrawiam.
Niestety są tylko numerki, które niewiele mówią, jeśli nie ma książki z opisem. Nawiasem mówiąc to jedyny samochód jaki miałem, który nie miał na pokrywce bezpieczników symboli co do czego, tylko nic nie mówiące numerki.
__________________
---
loa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2009, 16:31   #8
Sylwio
ford::beginner
 
Avatar Sylwio
 
Imię: Sylwek
Zarejestrowany: 04-01-2008
Skąd: Weringhausen/ DE.
Model: Ford Mondeo Kombi
Silnik: 2.0TDCI 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 38
Domyślnie Odp: Sygnał dzwiękowy

Szczeże mówiąc nie wpadłem na pomysł z podmianką przekażników bo bałem sie że moge jeszcze więcej nabroic,ale z tego co zauważyłem to przekażnik raczej nie daje znaku życia więc to może byc jego wina,a co do samych trąbek to mam dwie,z lewej i prawej strony po jednej,styki przy trąbkach wyczyszczone a więc pozostaje samo "sterowanie.
Sylwio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2009, 19:26   #9
Sylwio
ford::beginner
 
Avatar Sylwio
 
Imię: Sylwek
Zarejestrowany: 04-01-2008
Skąd: Weringhausen/ DE.
Model: Ford Mondeo Kombi
Silnik: 2.0TDCI 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 38
Domyślnie Odp: Sygnał dzwiękowy

Przekażnik jest wporządku okazało sie że trąbki są "spalone".
Sylwio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2009, 20:34   #10
mr_yagooda
ford::advanced
 
Avatar mr_yagooda
 
Zarejestrowany: 07-09-2008
Skąd: Warszawa / Mława
Model: Jest: Volvo S40 i jest Mondeo MK3
Silnik: 1.6 115KM D2 oraz 1.8 Duratec 125KM
Rocznik: 2010 i 2003
Postów: 383
Domyślnie Odp: Sygnał dzwiękowy

witam. jak wymienisz to daj znac ile kosztowaly i czy znalazles klakson do mondeo czy tanszy zamiennik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
*****
****
***
**
*
mr_yagooda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.