Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-05-2009, 06:59   #1
Troon
ford::beginner
 
Avatar Troon
 
Zarejestrowany: 25-03-2009
Skąd: Wielkopolska
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 28
Domyślnie Co to za przewód ? Foto !

Witam na moim wątku - od niedawna jestem posiadaczem Forda Focusa i od momentu kupna odkrywam w nim coraz to ciekawsze rzeczy - na początek wyszedł problem z centralnym zamkiem przy którym jedne drzwi nie reagują ani na pilota ani na klucz ... Ale teraz odkryłem przewód pod siedzeniem kierowcy , po pierwsze jak widać na foto dwie żyły są przecięte a po drugie niedbale jest otaśmowany ... Czy możecie mi napisać od czego jest ten przewód i co zrobić z tymi wyciętymi żyłami ? Pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy to może jest to coś związane z sygnalizacją zapiętych pasów , choć jak widać żadna lampka się nie ukazuje - a ta lampka z ludzikiem i pasem i poduszką - to chyba sygnalizacja poduszek powietrznych ?! To tyle z moich spostrzeżeń - proszę o rady , wskazówki a w razie czego na dodatkowe pytania odpowiem jak najszybciej !
1. Tak wygląda kostka i przewód od strony pasażera :
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Tak wygląda pod fotelem kierowcy :
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3. Taki jest widok lampek i jest tam miedzy innymi ta z ludzikiem i pasami :
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z góry za zainteresowanie dziękuje i proszę o pomoc ... dzięki !


Ostatnio edytowane przez Troon ; 05-05-2009 o 07:03
Troon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2009, 07:31   #2
Nurek 76
ford::average
 
Avatar Nurek 76
 
Zarejestrowany: 22-12-2006
Model: Fikus I kombi
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 138
Domyślnie Odp: Co to za przewód ? Foto !

Cześć

Jest to przewód od czujnika obecności pasażera, który odpowiada za wystrzelenie poduszek i napięcie pasów. Masz podgrzewane fotele?
Nurek 76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2009, 07:31   #3
mena77
ford::amateur
 
Avatar mena77
 
Zarejestrowany: 28-12-2008
Skąd: Łaziska G.
Model: FOCUS
Silnik: 1.8TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 9
Domyślnie Odp: Co to za przewód ? Foto !

witam,ten przewód obsługuje pirotechniczne napinacze pasów.ale jak on ma być podłączony i czy w ogóle jest sprawny to nie wiem jak sprawdzić,wydaje mi się że elektryk z komputerem mógłby pomóc.pozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mena77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2009, 14:58   #4
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Co to za przewód ? Foto !

Skoro masz dwie wtyczki czyli pewnie masz troszeczkę bogatszy fotel czyli z poduszką w oparciu. Jedna para przewodów idzie do napinacza pasów a druga idzie do poduszki powietrznej. Żadnych tam czujników nie ma. Ktoś na 100% coś Ci mieszał z fotelem i teraz tak to wygląda. Nie piszesz czy kontrolka od poduszek Ci gaśnie jeśli gaśnie to podejrzewam że nie masz poduszek w fotelach i ktoś Ci wymienił na taki fotel z poduszką a przewodu po prostu tak zostawił. Natomiast jeśli masz jednak poduszki w fotelach i kontrolka Ci nie gaśnie to masz tam kawałki przewodów i kolory odwiń tę taśmę izolacyjną i załataj to jakoś, wszystko powinno wrócić do normy.
Pozdrawiam
moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2009, 16:42   #5
Troon
ford::beginner
 
Avatar Troon
 
Zarejestrowany: 25-03-2009
Skąd: Wielkopolska
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 28
Domyślnie Odp: Co to za przewód ? Foto !

To znaczy tak ... z tego co wiem to poduszki powietrzne we fotelach są ( to znaczy tak mówił poprzedni właściciel ) no i znaczki są świadczące o poduszkach - nie wiem jak z działaniem bo może się okazać że poprostu są wystrzelone a przewodu odłączone - zupełnie się nie znam na tym a poprzedni właściciel mówił że wszystko jest w porządku - choć teraz to nie jestem do końca pewien ... ta lampka od poduszek czyli ten ludzik z pasem i poduchą świeci się tylko przez krótki czas , tuż po przekręceniu kluczyka gaśnie ... co do reszty o fotelach podgrzewanych nic nie wiem , a czy są czujniki obecności pasażera tego tez nie wiem ... - jeszcze jakieś rady , ....?
Troon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2009, 16:54   #6
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Co to za przewód ? Foto !

Sprawdź na dole szyby przedniej obok VINu jaki masz znaczek i będziesz wiedział czy oryginalnie były 2 czy 4 poduszki. Skoro lampka gaśnie a przewody są urwane to na 99% coś poprzedni właściciel nakręcił z całym systemem poduszek. Dlatego że gdyby moduł poduszek nie wykrył którejś poduszki lub napinacza kontrolka informowałby Ciebie o tym mruganiem. Poczytaj na forum o tym że często do właścicieli Focusów mrugają kontrolki od poduszek a rozwiązaniem okazuje się przeczyszczenie styków pod fotelem (które pokazałeś na zdjęciach). Żadnych czujników w fotelach w Twoim roczniku Focusa nigdy nie było także ten temat uważaj za zamknięty podgrzewania też na 100% nie masz.
Pozdrawiam
moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2009, 17:09   #7
Nurek 76
ford::average
 
Avatar Nurek 76
 
Zarejestrowany: 22-12-2006
Model: Fikus I kombi
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 138
Domyślnie Odp: Co to za przewód ? Foto !

Cytat:
Napisał moons Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żadnych czujników w fotelach w Twoim roczniku Focusa nigdy nie było także ten temat uważaj za zamknięty podgrzewania też na 100% nie masz.
Bredzisz Panie, bredzisz. Skoro jest kabel idący do fotela to chyba musi się czymś tam kończyć, nie?
Nurek 76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2009, 17:26   #8
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Co to za przewód ? Foto !

Cytat:
Napisał Nurek 76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bredzisz Panie, bredzisz. Skoro jest kabel idący do fotela to chyba musi się czymś tam kończyć, nie?
Bez jaj każdy kabel który idzie do fotela musi się kończyć czujnikiem? Oczywiście że kable po coś idą, do tego fotela akurat idą do napinacza i poduszki (jeśli jest w fotelu) bo są umieszczone właśnie w miejscach przeznaczonych na te przewody. W bardziej wypasionych fotelach idą jeszcze do elektrycznej regulacji wysokości fotela i elektrycznego podgrzewania, ale jeszcze raz podkreślam nigdy w żadnej wersji Focusa I nie było żadnych czujników koniec i kropka.
Pozdrawiam
moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2009, 17:35   #9
Nurek 76
ford::average
 
Avatar Nurek 76
 
Zarejestrowany: 22-12-2006
Model: Fikus I kombi
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 138
Domyślnie Odp: Co to za przewód ? Foto !

Rozbebeszałeś każdy fotel? Czy pracujesz przy linii montażowej?
Powiedz mi w takim razie, dlaczego gdy jedzie sam kierowca to nie świeci kontrolka niezapiętych pasów pasażera którego akurat nie ma ?
Tak na marginesie napinacze pasów nie są umieszczone w fotelach. wiec i okablowanie do napinaczy nie idą przez fotel.

Ostatnio edytowane przez Nurek 76 ; 05-05-2009 o 17:40
Nurek 76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2009, 18:01   #10
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Co to za przewód ? Foto !

Cytat:
Napisał Nurek 76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozbebeszałeś każdy fotel? Czy pracujesz przy linii montażowej?
Powiedz mi w takim razie, dlaczego gdy jedzie sam kierowca to nie świeci kontrolka niezapiętych pasów pasażera którego akurat nie ma ?
Tak na marginesie napinacze pasów nie są umieszczone w fotelach. wiec i okablowanie do napinaczy nie idą przez fotel.
sorry stary ale rozbawiłeś mnie strasznie. po pierwsze gdzie masz kontrolkę niezapiętych pasów w Focusie I? Każdego fotela nie rozbierałem, rozebrałem tylko jednego i więcej nie chcę bo robota strasznie marudna i mogę Cię zapewnić że poza stelażem, pianką, tapicerką, czasem maty grzejnej nic innego tam nie ma. Na linii montażowej nie pracuję. Tak na marginesie, napinacz jest przykręcony do fotela i przewody do napinacza idą do niego przez fotel na 100%. Jeszcze raz sorry ale chyba mówimy o zupełnie innych autach wnioskując po danych w Twoim profilu, koniec i kropka.
Pozdrawiam
moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.