Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-06-2009, 15:17   #841
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Odp: [Mk4] Nowe MOndeo kombi- lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał Pastoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Focus Klub Polska sporo osób ma pozakładane zestawy tarcze Brembo + klocki Ferodo i sobie je chwalą zarówno za osiągi, jak i za wytrzymałość.
Ja mam taki właśnie zestaw we foce i po 27 tysiącach mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że jest bardzo w porządku.
Hamuje jak trzeba, nie zużywa się nadmiernie (po klockach niewiele widać zuzycia, a wskaźnik na tarczy jeszcze jest ten pierwszy).
Pewnie, że 100 KM, to nie 215 KM, ale w porównaniu z fabryką, która krzywiła się po jednym góra dwóch awaryjnych hamowaniach na autostradzie, to bajka.

__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2009, 17:20   #842
kubuspuchaty
ford::advanced
 
Avatar kubuspuchaty
 
Zarejestrowany: 17-01-2008
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: A.D. 2008
Postów: 469
Domyślnie Odp: [Mk4] Nowe MOndeo kombi- lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał Schem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam taki właśnie zestaw we foce i po 27 tysiącach mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że jest bardzo w porządku.
Hamuje jak trzeba, nie zużywa się nadmiernie (po klockach niewiele widać zuzycia, a wskaźnik na tarczy jeszcze jest ten pierwszy).
Pewnie, że 100 KM, to nie 215 KM, ale w porównaniu z fabryką, która krzywiła się po jednym góra dwóch awaryjnych hamowaniach na autostradzie, to bajka.
A ja mam pytanie co to ma wspólnego z tematem wątku ? Proszę pisać na temat !!!!!!!!!!!
kubuspuchaty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2009, 23:04   #843
kicek
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-02-2009
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MkIV kombi
Silnik: 2.0 tdcI , 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 65
Domyślnie Odp: [Mk4] Nowe MOndeo kombi- lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał PAFFCIO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesteś absolutnie pewien, że to do mkIV?!?!?!
Mi mailem napisali, że do nowego mondeo nie robią. Możesz mi podesłać link albo wersję elektroniczną? Pilna sprawa, bo tarcze mi się kończą i muszę się za jakimś rozejrzeć a dużo pozytywnych opinii o ferodo słyszałem.


następny gerconos...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego, masz prawo do swobodnego wyrażania się, ale wkurzają mnie takie generalizowane opinie. Zwłaszcza, że jak sam piszesz wziąłeś auto demo, po rocznym użytkowaniu, czyli auto, które zawsze dopala się na maksa, bo tak są traktowane auta demo. Zimne, nierozgrzane, z DPF'em zatkanym, bo na 500 metrach nic się nie wypali, a auta z 2007 roku nie miały jeszcze automatycznego wypalania...
Może trafiłeś na słaby egzemplarz, może co innego..nie wiem, nie wnikam. Ale ocena że auto jest do d... na podstawie wskazanych przez Ciebie "problemów" zakrawa o jakiś stan nierównowagi psychicznej.
Jasne, bierz A4 czy mazdę, nie ma sprawy. One są takie zajebiaszcze, że po prostu mucha nie siada. Biorac pod uwagę, że też mam mondziaka z 2007 roku i nic z tego co mówisz nie zauważam, to może nie w aucie jest problem tylko w podejściu do niego?...i bez względu jakie będziesz miał, to zawsze będzie coś nie tak...
Fotel krzywo, głośniki nie tak, coś skrzypi, no i to zużycie...to są powody dla któych uważasz, że auto jest do d...?błagam Cię człowieku, weź się trochę zastanów co piszesz...a trakcja, a komfort i bezpieczeństwo jazdy, a rozmiar (wejdź do a4 czy m6 to zobaczysz jaka jest różnica) kabiny czy bagażnika?
btw. za roczne auto, w dodatku demo dałeś 100kzł?? hahahahahahhahahahha, no toś deal zrobił, gratuluję, masz się czym chwalić, zaprawdęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i może to właśnie w TYM tkwi prawdziwy problem.
kolega popłynął.....trafiłem w czuły punkt. no cóż. nie chcialem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po drugie jakbys sie dokladnie wczytal w moj post to bys przynajmniej doczytal , ze nie kupilem auta za 100 000. niewazne. wazne jest to, ze potrafie skrytykowac wlany zakup i nie ide w zaparte ze kupilem cos i chocby nie wiem co to jest to zajebiste bo nie jest !!!! . niestety ale na zajebiste auto nie mam jeszcze kaski wiec kupuje to na co nie stac. po drugie byl to swiadomy wybor wlasnie z uwagi na kwestie bepieczenstwa.
jak juz kolega "paffcio zrownowazony psychicznie" powiedzail kazdy ma prawo do wlasnej oceny i ja taka mam. auto nie jest warte swoich pieniedzy i tyle. a dlaczego ? chociazby dlatego ze kupujac auta za 100 000 nie mozna do niego pakowac imitacji aluminium bo to zenada.
reasumujac. kupilem bo chcialem, usterki nie sa jakies masakryczne ale sa. byc ich nie powinno. wkurza nie to, ze moj czas jest wiecej wart niz zasrane drobiazgi w tym aucie ale raz w miesiacu auto dwa dni stoi w serwisie.
a wracajac troche obok tematu do szanownego kolegi bez usterke na psychice. zmartwie cie na noc ale nie masz auta w klasie wyzszej premum i chocbys nie wiem co pisal mondeo na takie obecnie nie przerobisz.
no coz. jezdze dalej, ciesze sie ze mam ladne auto, niedrogo zaplacilem, da sie zyc.
kicek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2009, 00:35   #844
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,553
Domyślnie Odp: [Mk4] Nowe MOndeo kombi- lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał kicek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolega popłynął.....trafiłem w czuły punkt. no cóż. nie chcialem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
eeeee nawet nie chce mi się odpowiadać...krótkie info o tej wspaniałej, cudownej mazdzie...
Topowy sedan (2.0 MZR-CD 140KM) ma silnik w dieslu z konstrukcją z lat 50'tych, jak fordowski 1,8...pojedynczy wałek w bloku...bagażnik o kilkadziesiąt litrów mniejszy, brak radaru, IVDC, i takich bajerów jak voice command, podgrzewana szyba przednia czy kanapa z tyłu...nawet w opcji...
acha, a te sreberka w środku to również nie jest aluminium...
zakładam że dla Ciebie ta nieosiągalna mazda to już premium, tak?

IMHO Twoja opinia wkurza mnie nie dlatego, że coś Ci się nie podoba, czy, że na coś się uskarżasz, tylko dlatego, że wypowiadasz się GENERALIZUJĄC na tej podstawie i wypowiadając niczym nie uzasadniony osąd, że wszystko w takim razie w tym samochodzie, łącznie z nim samym jest do d..y a TO nie ma to nic wspólnego z krytyką a jedynie malkontenctwem.

PS. Zanim nastąpi kolejna bzdurna odpowiedź, zwracam uwagę: nie chodzi mi o Twoją opinię a o generalizowanie, uogólnienie, które nie ma nic wspólnego z rzeczywistością...zakadam, że wyniki sprzedaży mondeo w ostatnim czasie również nie będą dla Ciebie argumentem, że chyba jednak takie zupełnie do d...y to to auto nie jest
PS2. Jeżeli zadasz sobie trud to zobaczysz, że jeżeli chodzi o niedoróbki czy usterki w tym modelu, to chociażby z faktu, że jeżdżę nim już blisko 2 lata dostrzegam je i wielokrotnie na tym forum o nich pisałem więc raczej kulą w płot trafiłeś a nie w punkt.
PS3. konfigurator A4, z wyposażeniem i silnikiem analogicznym do mojego mondziaka wypluł cenę 214 kzł...jakieś pytania?
__________________

Ostatnio edytowane przez PAFFCIO ; 30-06-2009 o 00:53
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2009, 09:04   #845
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Odp: [Mk4] Nowe MOndeo kombi- lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał kubuspuchaty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja mam pytanie co to ma wspólnego z tematem wątku ?
Uprzejmie odpowiadam, że jednym z tematów wątku, jest problem hamulców fabrycznych. A dokładnie klocków i tarcz. Niewątpliwie zgodzisz się ze mną, że jest to na "liście ewentualnych usterek".
Następnie pragnę zauważyć, że koledzy Pastoo i PAFFCIO raczyli odnieść się do tarcz innych producentów (Brembo), jako rozwiązania problemu.
Następnie, kolega Antyrama, raczył wypowiedzieć się na temat wytrzymałości tarcz Brembo, co z kolei skomentował kolega Pastoo, że są tacy, którzy je mają i chwalą.
Ja mam i chwalę, czego nie omieszkałem zaznaczyć...
Wszystkie te wypowiedzi dotyczą jednej z pozycji na "liście ewentualnych usterek"
CBDU

Czy masz jeszcze jakieś pytania?
Czy po prostu chciałeś jedynie kogoś op...ć? Tylko ciekawe, czemu nie wszystkich...
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2009, 12:42   #846
antyrama
ford::specialist
 
Avatar antyrama
 
Zarejestrowany: 22-01-2006
Skąd: Bydgoszcz
Model: MkIV Tit 1/2X :)
Silnik: 2,0 benz
Rocznik: 08
Postów: 828
Domyślnie Odp: [Mk4] Nowe MOndeo kombi- lista ewentualnych usterek

Kicek, teraz to Ty dałeś ognia.
Czy znasz jakiekolwiek nowe auto za 100 tys, które ma prawdziwe aluminium, drewno zamiast plastikowej imitacji?
BMW 3, Audi A4, Mercedes C to plastik w najczystszej postaci. A są to auta wyraźnie droższe od Mk IV.
Chyba dopiero wersje sportowe za dużo dużo cięższe pieniądze mają aluminium- M3, S4
Ja nie wiem czy standardowe modele BMW5, Audi A4 i Mercedes E nie mają plastikowych imitacji. Tak coś mi się kołacze, że to też plasticzek.

Owszem interesowałem się Audi A4, ale za 120 tys pln w ostrej promocji i po negocjacjach nadal wychodziła mi golizna, a jak kazali dopłacić do dzielonej tylnej kanapy wzięła mnie k..wica i wyszedłem. Dziadowska polityka koncernu VW, niedługo każą dopłacać żeby była jakakolwiek kierownica ( nie mówię o tej tej wielofunkcyjnej).


Zapewniam Cię, że Mazda 6, oprócz tego, że duuużo ciaśniejsza ma sporo niedoróbek we wnętrzu, a materiały amerykańskie. Jeśli wiesz co chcę powiedzieć.
Ja w wersji sedan i lifback klepałem łbem w podsufitkę i musiałem być zgarbiony. Wersja kombi -owszem- załatwiała sprawę, ale akurat nie chciałem kombi.
Mam 193 cm wzrostu i maksymalnie odsunięta kierownica, maks do góry i tak obcierała mi jajka. Kurde jest gorzej niż w Mk III.
Natomiast piękne jest to auto i basta! Nie ma ładniejszego w tej klasie, szkoda, że tyle niedoróbek funkcjonalnych, pewnie bym się zdecydował Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Acha, fajny patent na składanie oparć kanapy. Ciekawe, że Ford tego jeszcze nie zerżnął. Myk wajcha w bgażniku i oparcie opada. Bardzo zacne.


p.s. Powinieneś mieć też kicek pewien dystans do auta pokazowego z samego początku produkcji.
__________________
bla bla

Ostatnio edytowane przez antyrama ; 30-06-2009 o 12:50
antyrama jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2009, 13:46   #847
kubuspuchaty
ford::advanced
 
Avatar kubuspuchaty
 
Zarejestrowany: 17-01-2008
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: A.D. 2008
Postów: 469
Domyślnie Odp: [Mk4] Nowe MOndeo kombi- lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał Schem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uprzejmie odpowiadam, że jednym z tematów wątku, jest problem hamulców fabrycznych. A dokładnie klocków i tarcz. Niewątpliwie zgodzisz się ze mną, że jest to na "liście ewentualnych usterek".
Następnie pragnę zauważyć, że koledzy Pastoo i PAFFCIO raczyli odnieść się do tarcz innych producentów (Brembo), jako rozwiązania problemu.
Następnie, kolega Antyrama, raczył wypowiedzieć się na temat wytrzymałości tarcz Brembo, co z kolei skomentował kolega Pastoo, że są tacy, którzy je mają i chwalą.
Ja mam i chwalę, czego nie omieszkałem zaznaczyć...
Wszystkie te wypowiedzi dotyczą jednej z pozycji na "liście ewentualnych usterek"
CBDU

Czy masz jeszcze jakieś pytania?
Czy po prostu chciałeś jedynie kogoś op...ć? Tylko ciekawe, czemu nie wszystkich...
Nikogo nie chciałem op..ć. Wszedłem na forum, widzę jest nowy post na MKIV a tam Twoja wypowiedź , która ma się nijak do wątku. Wchodząc do danego wątku chciałbym czytać wypowiedzi na ten temat. W wątkach dotyczących MKIV jest totalny bałagan i najwyższa pora coś z tym zrobić. Jeśli chcesz o tym jeszcze podyskutować to zapraszam do wątku Hyde park.Tutaj i w pozostałych wątkach wypowiadamy się na temat. Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kubuspuchaty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2009, 13:56   #848
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Odp: [Mk4] Nowe MOndeo kombi- lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał antyrama Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Acha, fajny patent na składanie oparć kanapy. Ciekawe, że Ford tego jeszcze nie zerżnął. Myk wajcha w bgażniku i oparcie opada. Bardzo zacne.
A to nie ten sam patent, co w mondeo MK2 ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przepraszam za post, który nijak się ma do tematu, ale jakoś sztucznym wydaje mi się, żeby teraz przejść do wątku "hyde park" i tam tą uwagę napisać.
Bo tam, ona nie ma żadnej racji bytu...

kubuspuchaty, z całym szacunkiem dla Ciebie i Twoich odczuć... tu nie wojsko... tu forum... raczej bym proponował bardziej precyzyjne tematy o MK4, będzie łatwiej dyskutować na jeden temat...

Bo na końcu Twojej drogi, widzę dzień, w którym będzie trzeba być właścicielem MK4, żeby móc coś napisać w wątku o MK4 i to jeszcze po wystąpieniu do moderatora o zgodę... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Więcej luzu.
I to tyle OT z mojej strony.
Pozdrawiam
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2009, 14:17   #849
antyrama
ford::specialist
 
Avatar antyrama
 
Zarejestrowany: 22-01-2006
Skąd: Bydgoszcz
Model: MkIV Tit 1/2X :)
Silnik: 2,0 benz
Rocznik: 08
Postów: 828
Domyślnie Odp: [Mk4] Nowe MOndeo kombi- lista ewentualnych usterek

Jak dobrze pamiętam to takie cięgienko było też w Mk I, czyli Ford był naprawdę blisko.
Róznica jest taka, że Mazda ma uchwyty blisko zderzaka, nie trzeba się gimnastykować, a oparcia sprężynują i opadają, nie trzeba ich dopychać włażąc do bagażnika, albo przez drzwi.
Teraz możemy się zastanowić jak szybko się to zepsuje w Mazdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
bla bla
antyrama jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2009, 16:13   #850
radwal
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2009
Skąd: Chotomów k. stolycy
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 1.8 TDCi 125KM/340Nm; 151KM/407Nm
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: [Mk4] Nowe MOndeo kombi- lista ewentualnych usterek

Niedawno zauważyłem, że wykładzina na podłodze od strony pasażera jest mocno mokra. Pojawiło się to przy wyższych ostatnimi dniami temperaturach, więc podejrzewam, że skropliny z klimatyzacji zamiast być odprowadzane na zewnątrz dziwnym trafem trafiają do środka. Czy ktoś zetknął się już z taką przypadłością?
radwal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4 , usterki


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2026 DragonByte Technologies Ltd.