Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2009, 19:31   #51
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

A sprawdził któryś z kolegów koło pasowe na sprężarce klimyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2009, 10:48   #52
jasio5
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Model: MKIII Ghia
Silnik: 2,0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Czy nowszym kołem pasowym nie jest 4C1Q-6B319-DB
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jasio5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2009, 18:28   #53
mondeomk3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-09-2009
Skąd: Siedlce
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130 km GHIA Automat
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Cytat:
Napisał jasio5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy nowszym kołem pasowym nie jest 4C1Q-6B319-DB
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ja u siebie w mondeo takie koło pasowa zamontowałem i nadal to samo. Ustało może na tydzień i od nowa się zaczęło. Jutro ma mi mechanik wstawiać rolkę ze sprzęgiełkiem nową na alternator to zobaczę czy coś się zmieni. Bo wyczytałem gdzieś na forum właśnie o zmianie rolki. Jak coś to zmieni to napiszę.
mondeomk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2009, 20:51   #54
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Rolkę od Citroena czy może coś innego mechanik wymyślił?
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2009, 21:23   #55
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

No właśnie to jest dobre pytanie - jak to było w przypadku nowiutkiego auta? Po ile odezwały się koła?


jasio5 - nie, podana przez Ciebie część jest już zastąpiona przez 4C1Q-6B319-DC. Tak więc DB to już staroć. Lepiej nie kupować. Chociaż i tak pewnie padnie ja i DC (-:


A co z tymi kołami od Citroena. Ktoś z Was ma to zamontowane? Jak długo już na tym jeździ? Czy takie koło pasuje idealnie, czy trzeba coś przerabiać?
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2009, 08:08   #56
mondeomk3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-09-2009
Skąd: Siedlce
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130 km GHIA Automat
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Dziś powinienem wiedzieć czy coś ta rolka od citroena da, na alternatorze jest zwykła rolka a ta od citroena ma jakieś sprzęgiełko które chyba tłumi drgania, z resztą zobaczę. koło 11 prowadzę autko do mechaniora i wieczorem napisze czy coś to dało.
mondeomk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2009, 08:48   #57
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Zapytaj się jeszcze o jedną kwestię. Bo może warto zastanowić się skąd pochodzą drgania.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Powyżej jest nasz nieszczęsny układ. Koło pasowe które drga ma w sobie tłumik. Rozumiem, że ma on tłumić drgania pojawiające się na wale korbowym?
Może jest więc tak, że to nie jest wina samego koła pasowego, ale wał tak drga, że koło pasowe nie daje rady? Nie wiem jednak czy jest to możliwe - nie jestem mechanikiem i zupełnie nie znam się na tym.
Niemniej jednak jeżeli wał drgałby mocno (stanowczo ponad normę) to koło pasowe, które póki co obwiniamy, jest niewinne.
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2009, 13:32   #58
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Cytat:
Napisał Polarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapytaj się jeszcze o jedną kwestię. Bo może warto zastanowić się skąd pochodzą drgania.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Powyżej jest nasz nieszczęsny układ. Koło pasowe które drga ma w sobie tłumik. Rozumiem, że ma on tłumić drgania pojawiające się na wale korbowym?
Może jest więc tak, że to nie jest wina samego koła pasowego, ale wał tak drga, że koło pasowe nie daje rady? Nie wiem jednak czy jest to możliwe - nie jestem mechanikiem i zupełnie nie znam się na tym.
Niemniej jednak jeżeli wał drgałby mocno (stanowczo ponad normę) to koło pasowe, które póki co obwiniamy, jest niewinne.
Ale wydaje mi sie że właśnie o to chodzi, ze nie ważne jak mocno drgałby wał korbowy to koło pasowe powinno te drgania tłumić. Więc wg. mnie wina wyraźnie leży po stronie koła pasowego, które nie radzi sobie z drganiami przenoszonymi z "korby"

Jak ja pojechałem do mechanika to on polecił mi wymienić (najpóźniej wiosną 2010) napinacze, a koło pasowe niby jest ok.... ??? Sam nie wiem. Zastanawiam się jeszcze czy nie ma koła pasowego z innego auta w diesel`u z podobnym lub większy momentem obrotowym, które pasowałoby do naszych Mondków??? Np. Volvo s60/70/80 d5 (163/185KM) ? W sumie nie jestem pewien czy te silnika posiadają koło pasowe?
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2009, 18:57   #59
mondeomk3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-09-2009
Skąd: Siedlce
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130 km GHIA Automat
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Ok. Wymienił mi mechanik rolkę na alternatorze na rolkę ze sprzęgiełkiem od Citroena. Jest lepiej ale w raz są drgania tylko że już trochę inne na pasku. Dokładnie te drgania widać między rolką od klimy a kołem pasowym i jak włączyliśmy klimatyzację pasek się zachowywał normalnie dla czego to nie wiemy ale w mondkach jest klimatronic i ona jak się załańcza to nie ma drgań a jak się wyłącza to są (oczywiście ona sam automatycznie się włącza i wyłącza co parę sekund). Więc jeszcze jutro będzie mi sprawdzał klimę bo musi widocznie gdzieś przyczyna leżeć. Chyba w tym trochę sensu jest bo już mnie to zaczyna wku....ć
mondeomk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2009, 20:22   #60
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Sprężarka zawsze pracuje tak, że włącza się na kilka sekund i wyłącza, niezależnie od tego jaką klimę mamy (tak było i będzie). Jakby sprężarka cały czas chłodziła, to by wysadziła instalację (za dużo ciśnienie) albo też zamroziłaby parownik.

Co do ten kółka na klimatyzacji, to uważam to za półśrodek. Mnie interesuje co jest przyczyna tych drgań i dlaczego koło pasowe tak szybko pada.
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.