Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-02-2009, 12:44   #51
iAntonio
ford::average
 
Avatar iAntonio
 
Imię: Antoni
Zarejestrowany: 30-12-2008
Skąd: Czechy, niedaleko Cieszyna
Model: Ford Focus Kombi (Mk2)
Silnik: 1,6 Ti VCT
Rocznik: 2005
Postów: 80
Domyślnie Re: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

Cytat:
Magik w warsztacie mówił że żadnego kompa nie trzeba łączyć a błędy z pedału gazu same się kasują po wyłączeniu zapłonu
czy ktoś to może potwierdzić? niedawno wymieniłem pedał, przed wymianą były 4 błędy.

__________________
Wierny Fokusowi.
Był Fokus I/2000 1,8 TDDi 66kw
Jest Fokus II/2005 1,6 Ti VCT 85kw +LPG
iAntonio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2009, 12:53   #52
iAntonio
ford::average
 
Avatar iAntonio
 
Imię: Antoni
Zarejestrowany: 30-12-2008
Skąd: Czechy, niedaleko Cieszyna
Model: Ford Focus Kombi (Mk2)
Silnik: 1,6 Ti VCT
Rocznik: 2005
Postów: 80
Domyślnie Re: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

Cytat:
Aby dobraćsiedo pedału musisz zdemontować cały plastikowy kokpit w którym jest skrzynia biegów i ręczny (3 śrubki - 2 pod uchwytami na kubki i 1 przy popielniczce).
Cytat:
Potem zdejmij gałkę od dzwigni zmiany biegów bo inaczej nie da rady. Następnie wymontuj kanały wentylacyjne a potem ten półokrągły plastik. Po bokach są 2 śruby. Następnie zdejmij cały ten plastik spod kierownicy 5śrub. I praktycznie masz już pedał przed sobą. Wymontuj jeszcze końcówkę kanału powietrzaa, która doprowadza nawiew na nogi kierowcy i gotowe.
ktoś sobie chyba zażartował :fcp15
może można i tak ale jak się ma dobry zestaw kluczy to daje rade, nie bez trudności i trochę używając palców tam gdzie oko nie sięga, ale z tym panowie powinniśmy sobie poradzić, no nie :fcp2
__________________
Wierny Fokusowi.
Był Fokus I/2000 1,8 TDDi 66kw
Jest Fokus II/2005 1,6 Ti VCT 85kw +LPG
iAntonio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2009, 19:26   #53
Maniek19
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-11-2008
Postów: 17
Domyślnie Odp: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

jak trwoga to do Boga..........heee
a tak poważnie to ile mogę czasu śmigać z tym pedałem?mianowicie to za 2 miesiące jade do Polski 1500km i później chcę wrócić(zaznaczam że jak wracałem we wrześniu z Polski to w Niemczech zaczął mi się ten bajzel nie ma siły silnik włączony kontrolka od świec mruga,zjechałem na bok wyłączyłem,później odpaliłem i oki tak przez 100 km i się powtarza)choć w ost niedzielę wybrałem się na pośmiganie po autostradzie i tak-powyżej 120 km/h po jakimś czasie lipa gaśnie i stop,a jak jadę 100km/h nie więcej to wszystko jest okej!
czyli co ?pedał??

dzięki za jakąkolwiek odpowiedź która mi pomoże
Maniek19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2009, 16:10   #54
iAntonio
ford::average
 
Avatar iAntonio
 
Imię: Antoni
Zarejestrowany: 30-12-2008
Skąd: Czechy, niedaleko Cieszyna
Model: Ford Focus Kombi (Mk2)
Silnik: 1,6 Ti VCT
Rocznik: 2005
Postów: 80
Domyślnie Odp: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

Może już za późno na odpowiedź, ale przyda się w razie czego następnym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W moim przypadku objawy były takie jak opisywałem powyżej, czyli w trakcie gwałtownego przyśpieszania - szarpanie, na każdym biegu. Kontrolka nie dawała wtedy żadnych sygnałów.
Jeździłem tak max 2 tygodnie i w końcu brak reakcji pedału ale silnik nie zgasł!
Po wyłączeniu zapłonu zadziałał, ale odległości jakie przejeżdżałem bardzo się różniły.
No i za każdym razem zapalała się kontrolka świec, która oznacza, że samochód pracuje w trybie awaryjnym.
Po wymianie śmigam jak dawniej.
Podobno taki pedał wytrzymuje niewiele ponad 100 tysięcy - taki malutki minus Fokusów.
__________________
Wierny Fokusowi.
Był Fokus I/2000 1,8 TDDi 66kw
Jest Fokus II/2005 1,6 Ti VCT 85kw +LPG
iAntonio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2009, 09:02   #55
liski83
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-11-2009
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: ford fokus
Silnik: 1,8 TDCI X100
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

panowie mi tez kontrolka swiecy zarowej zaczela migac ale odcielo w tym momencie calkiem paliwo niechcial odpalic jakies 10min po uplywie tego czasu odpalil sam i jest ok
liski83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2009, 12:47   #56
Jacek_01
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-05-2007
Skąd: Dąbrowa G
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 11
Domyślnie Odp: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

Cześć . (Powitać ziomala)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) Najprawdopodobniej padł ci czujnik położenia wałka rozrządu. Jeszcze kilka razu może i odpalisz a potem d... i cisza. Temat przerabiałem początkiem października - naprawa 140 zeta- byłem u magików na Mydlicach
Jacek_01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2009, 15:55   #57
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,661
Domyślnie Odp: Re: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

Kolego liski83 : Popieram swojego przedmówcę. Najpewniej zawinil czujnik polożenia walka rozrządu.

Ostatnio edytowane przez cezarg1410 ; 24-11-2009 o 16:00
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2009, 20:08   #58
DERICK
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-11-2009
Skąd: Północ
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 9
Domyślnie Odp: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

Witam!
Cztery dni temu podczas wykonywania manewru wyprzedzania zgasł mi silnik (1.8 TDDI 90 KM), kontrolka świec żarowych zaczęła mrugać. Silnika ponownie nie udało się już uruchomić. Po teście w ASO Ford wyrok: pompa do wymiany - zatarta z powodu złej jakości paliwa. Koszt pompy 4800 zł + koszty wymiany , uszczelnienia itp.
Dzięki temu forum skontaktowałem się z firmą MOTOTRONIK z Warszawy, podałem objawy i przekazałem informacje z ASO (że jest to śmierć techniczna pompy, usterka mechaniczna pompy kod P1564 oraz P1664, nie podaje paliwa itp). Uzyskałem info, iż są to typowe objawy uszkodzenia sterownika spowodowane najprawdopodobniej zapowietrzeniem układu, mówiąc prościej wytworzyła się poduszka powietrzna pod sterownikiem który jest chłodzony paliwem w wyniku czego nastąpiło jego przegrzanie i został zatrzymany silnik. Wskazanie na usterkę mechaniczną było by wtedy gdyby nie można było uruchomić silnika w sytuacji np. rano mimo że dzień wcześniej chodził prawidłowo (awaria np. elektrozaworu). Powtarzam jeżeli silnik został wyłączony w trakcie jazdy to raczej bardzo mało prawdopodobna, że jest to usterka mechaniczna.
Tak było i w moim przypadku. Pan z firmy MOTOTRONIK przyjechał do mnie wczoraj i po ok. dwóch godzinach naprawy silnik chodził jak przed przed awarią, wykonałem jazdę próbną i wrócilem już moim focusem do domu ok. 100 km bez najmniejszego problemu. Co zrobiono: wymieniono sterownik bez wyjmowania pompy, wgrano nowe oprogramowanie, ustawiono parametry pracy pompy z użyciem oczywiście laptopa. Koszt z dojazdem 1200 zł. Ponadto otrzymałem fakturę za wykonaną usługę i gwarancję na rok czasu !!!
Reasumując uważam że jest to nieduży koszt w stosunku do tego jaki ponieśli moi poprzednicy w ASO Forda bądź serwisach Boscha (jak czytałem wasze posty to był dla mnie szok). W focusach 1.8 TDDI jest pompa typu VP 30 , która ulega usterce mechanicznej owszem ale dopiero po przebiegu ok. 500 tys. km, tłok uszkadza korpus (niestety nic nie jest wieczne). Otrzymałem zalecenia co do dalszej eksploatacji:
1. unikać jazdy na rezerwie paliwa (możliwość zapowietrzenia układu)
2. nasze paliwo nie jest takie złe ale dodać od czasu do czasu przy tankowaniu 1 L mixolu na zbiornik (smaruje pompę)
3. sprawdzić przewody przy fitrze paliwa lubią się luzować i układ łapie powietrze.
Tak jak wcześniej ZIBI tak i ja polecam usługi tej firmy - legalnej !!! Naprawa była wykonywana profesjonalnie (brak jakichkolwiek śladów po wymianie) z użyciem profesjonalnych narzędzi szybko i sprawnie.
Ludzie oszczędzajcie swój czas i pieniądze, skorzystajcie tak jak i ja z doświadczeń innych i cieszcie się dalej z jazdy focusem to naprawdę jest dobre auto.
Pozdrawiam wszystkich załamanych (ja też przez chwilę taki byłem)
DERICK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2009, 13:52   #59
bestia
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-12-2008
Model: mondeo mk3
Silnik: 1,8
Rocznik: 2000
Postów: 5
Thumbs down Odp: Re: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

Cytat:
Napisał Karkon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam !!!
Szkoda kasy na komputer.
To pedał (potenciometr)gazu . Wytarte są ścieżki będzie się tak działo do czasu aż nie wymienisz.
Przerabiałem to już w kilku autkach.
nie prawda kupiłem pedał i ch.... swieciła mi sie kontrolka świec żarowych - okazało się że miałem walniętego wtryska!!!!!!!!!!!!! po zrobieniu 12000 km na polski paliwie padł mi wtrysk tankowałem na BP a ostatnio na orlenie ŻAL
bestia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2010, 08:06   #60
Pantarhei
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

Dla tych wszystkich, którzy się upierają, ze to wyłącznie wina wtrysków te dwa zdjątka. (Nie twierdzę, ze to jest zawsze wina pedału. Błędne jet twierdzenie że to zawsze wina wtrysku.)

Wyraźnie widać wytartą ścieżkę i złamaną szczotkę.

Wystarczyło by wymienić sam moduł za góra 50 zł, a tymczasem musiałem kupić cały pedał.
Najtaniej znalazłem na allegro u faceta z Radomia za 375zł z przesyłką. Nowy pedał jest elektronicznie kompatybilny (z MKI 1.8 TDDI z 2000 r.), ale jeden otwór na śrubę był nieco gdzie indziej i trzeba było go rozwiercić.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 100_2565.jpg (96.8 KB, 45 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 100_2566.jpg (82.2 KB, 46 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Pantarhei ; 12-01-2010 o 08:10
Pantarhei jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.