Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-12-2009, 16:41   #1
chris01
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-11-2009
Skąd: pomorze
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2002
Postów: 7
Domyślnie Problem z ładowaniem ?

Witam!

Kupiłem dziś nowy akumulator Centra Futura 72 Ah / 720 A (1.8 TDDi), niestety stary zaniemógł, ale co mnie zastanawia bo jak go dziś rano montowałem to paliła się na nim zielona lampka. W sumie dziś odpalałem 3 razy auto i z ciekawości po powrocie do domu zajrzałem pod maskę co mnei ździwiło że owe oczko już nie świeci na zielono co wskazuje na rozładowanie akumulatora. Teraz moje pytanie co może być powodem tego iż rozładowało go tak szybko? Czy jest to wina akumulatora, czy może alternator nie ładuje go albo coś innego? Proszę o rady.

chris01 jest offline  
Stary 21-12-2009, 16:44   #2
kodyl
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2009
Postów: 32
Domyślnie Odp: Problem z ładowaniem ?

moze po prostu temperatura? Też tak miałem swojego czasu, aku zdrowe a ten punkcik czarny
kodyl jest offline  
Stary 21-12-2009, 17:31   #3
chris01
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-11-2009
Skąd: pomorze
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2002
Postów: 7
Domyślnie Odp: Problem z ładowaniem ?

Pewnie tak. Możliwe że szukam dziury w całym. Obyś Miał rację.

Już problem rozwiązany. Sąsiad mechanik sprawdził i stwierdził że jest wszystko wporządku. Alternator daje napięcie powyżej 14 V żarówki świecą mocniej przy dodawaniu gazu i gasnie kontrolka ładowania. Jeżeli chodzi o oczko to po zaświeceniu latarką widać że się pali na zielono, w dzień było to widoczne wieczorem trudniej to zauważyć. Pewnie jestem przewrażliwiony po ostatnim szrocie jakim jeździłem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez chris01 ; 21-12-2009 o 19:44
chris01 jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.