Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ranger
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2010, 17:04   #31
BARTEZ
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-11-2006
Model: Ford
Silnik: 4.0
Rocznik: 2006
Postów: 26
Wink Odp: problem z odpaleniem Rangera w obecne mrozy...

Cytat:
Napisał maluch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój pali bez problemu. Jednak jak się czegoś skorsky dowiesz o tej akcji to będę wdzięczny za info. Może jakiś numer kampanii serwisowej? W marcu mam przegląd to bym przy jednej wizycie to załatwił. Może na PW podeślesz mi nazwę ASO, w który uzyskałeś taką informację? W razie "w" bym pokierował moje ASO u kogo zasięgnąć informacji.

moj tez pali od pierwszego!4.0 V6 207 HP benzyna to benzyna!Rano jak odpali(a odpala zawsze)benzynka ładnie 'pachnie' ,silnik V wydaje z rury fajne bulgocace brzmienie pum-pum pum-pum nie to co wasze zaklekociałe smierduchy heheheeeh

BARTEZ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2010, 17:13   #32
panpasqda
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-12-2009
Skąd: lodz
Model: RANGER XLT
Silnik: 2.5 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 9
Domyślnie Odp: problem z odpaleniem Rangera w obecne mrozy...

odnosnie podgrzewania płynu chłodzacego czy do tego sluzy przycisk z ikonka silnika i 3 spiralkami w srodku ikonki silnika? W moim aucie jest po lewej stronie przy drzwiach.W ASO nikt nie wiedział do czego jest ten przycisk. Stwierdzili, ze podgrzewa blok i przy mrozach trzeba go wlaczyc na 15 sek. przed zapaleniem. Z tego co tu czytam to jakas kompletna bzdura. Więc jak go prawidlowo uzywac?
Dzwonilem w sprawie grzalki DEFA do autoryzowanego serwisu w lodzi i niestety podobno do naszego europejskiego modelu nie ma takiego sprzetu. Kolega, ktory pisał na forum moze poda jaki model wzieli pod uwage gdy stwierdzili ze da sie to zamontowac.
panpasqda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2010, 17:35   #33
gajduss
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-01-2009
Skąd: Wielkopolska
Model: RANGER XLT
Silnik: 2,5 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 51
Domyślnie Odp: problem z odpaleniem Rangera w obecne mrozy...

dokładnie to ten przycisk, i w twoim ASO gadaj głupoty, zreszta w instrukcji pisze dokladnie tak. Odpalasz silnik, wciskasz przycisk i w ciagu 5 minut w autku na postoju jest cieplo. jak zapomnisz go wylaczyc nic sie nie stanie. Kiedy auto uzyska swoja temp. on sie automatycznie wylaczy(ale pomaranczowa kontrolka nadal sie pali). To chyba cos w rodzaju nagrzewnicy(chyba)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gajduss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2010, 19:18   #34
gajduss
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-01-2009
Skąd: Wielkopolska
Model: RANGER XLT
Silnik: 2,5 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 51
Domyślnie Odp: problem z odpaleniem Rangera w obecne mrozy...

dodam tylko ze wymiana filtra paliwa w moim przypadku pomogla na 100% wyeliminowac problem z odpalaniem w obecne mrozy. Oby na stałeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gajduss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2010, 06:44   #35
skorsky
ford::average
 
Avatar skorsky
 
Zarejestrowany: 10-10-2006
Skąd: Łódź
Model: Ranger
Silnik: 2,5 TDCi 143KM
Rocznik: 2007
Postów: 80
Domyślnie Odp: problem z odpaleniem Rangera w obecne mrozy...

Wczoraj w ASO wymienili mi filtr paliwa na ten o grubszym sicie.
Dzisiaj rano temp. -13 stopni - bez żadnych problemów (oby tak dalej).
skorsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2010, 08:28   #36
maluch
ford::average
 
Avatar maluch
 
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Szczecin
Model: Ranger XLT & dieselek 170hp & Yaris 1.3
Silnik: 2500/2000/1300
Rocznik: 2008/2007/2007
Postów: 102
Domyślnie Odp: problem z odpaleniem Rangera w obecne mrozy...

Fajnie, że pomogło. Macie może numer części? Mój odpalał bez problemu, ale w razie W wolałbym wymienić na zaś. Pewnie w ramach gwarancji mi nie wymienią, bo jak odpala to i podstaw nie ma.
__________________
>>>MOJA GALERIA FOTOGRAFII<<<
maluch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2010, 09:02   #37
skorsky
ford::average
 
Avatar skorsky
 
Zarejestrowany: 10-10-2006
Skąd: Łódź
Model: Ranger
Silnik: 2,5 TDCi 143KM
Rocznik: 2007
Postów: 80
Domyślnie Odp: problem z odpaleniem Rangera w obecne mrozy...

Nie mam faktury - bo naprawa na gwarancji

ale na zleceniu mam napisane "wkład 4962893"
skorsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2010, 19:20   #38
panpasqda
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-12-2009
Skąd: lodz
Model: RANGER XLT
Silnik: 2.5 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 9
Domyślnie Odp: problem z odpaleniem Rangera w obecne mrozy...

u mnie wymiana filtra tez pomogla, dzisiaj bylo -20 i zapalil za pierwszym razem. Tankuje teraz ON VERVA i leje jakis szwedzki ulepszacz Black Arrow.
Uwazam ze roznice slychac,widac i czuc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
panpasqda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2010, 19:50   #39
macia
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-01-2010
Model: FORD RANGER WILDTRUCK
Silnik: 3,0
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: problem z odpaleniem Rangera w obecne mrozy...

Mi palił bez problemu nawet w najsilniejsze mrozy- ale byłem świeżo po przeglądzie stąd być może brak problemów. Informacje na przekazane na forum jednak cenne.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
macia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2010, 14:10   #40
wojt
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-01-2010
Model: RANGER
Silnik: 2.5
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: problem z odpaleniem Rangera w obecne mrozy...

Witam, mam problem który opisujecie z zapalaniem przy obecnych mrozach -25 do -30 nie daje rady, niestety stoi na powietrzu, przy -15 jeszcze dawał rade choć czasami gasł po kilkunastu sekundach lub jak włączyłem podgrzewanie silnika wchodził na wyższe obroty i też gasł. Dzwoniłem do serwisu i mam nadzieje że wymienią filtr paliwa tak jak opisywaliście. Do tego czasu niestety musze go uruchomić przy pomocy domowych sposobów i mam pytanie jak bezpiecznie zalać gorącą woda filtr paliwa, sa tam jakieś kabelki czy jest to bezpieczne? Pozdrawiam
wojt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.