Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-02-2010, 16:52   #11
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: kupiłam forda i co dalej?

Cytat:
Napisał toskania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. słaba moc silnika - muszę wprowadzić auto na obroty rzędu 2,5-3tys., żeby w ogóle zechciał iść do przodu. Mam wrażenie jakby go coś z tyłu trzymało, a przy prędkości ok.120km/h słyszę jakieś wycie z tyłu. Hamulce i sprzęgło biorą normalnie. Wcześniej jeździłam Toyotą z takim samym silnikiem i była to rakieta w porównaniu do Forda.
nie wiem czego oczekujesz po aucie ale ja osobiscie zeby poczuc ze auto przyspiesza to sporo powyzej 3tys krece - mulowatosc auta to bardzo subiektywne odczucie - mdo wazy sporo i ja podczas pierwszej jazdy jak zobaczylem ze mam juz 100 to bylem zaskoczony ba sadzielm ze 60-70 sie tocze. pamietac tez trzeba o masie auta przy hamowaniu/zwalnianiu - na poczatku wydawalo mi sie ze moj mondek wcale nie reaguje na hamowanie silnikiem (poprzednie autko po puszczeniu gazu momentalnie wytracalo predkosc a tu toczymy sie dostojnie)
Cytat:
Napisał toskania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2.Nie działają wskaźniki: temperatury cieczy chłodzącej, licznik kilometrów ogólny i tzw.dzienny.Licznik kilometrów chodził przez chwilę, dobił do wartości 198000 i STOP. Domyślam się, że była kręcona "szafa", ale czy czeka mnie wymiana zegarów?
I jeszcze jedno, wiem, że nie w tym wątku, ale mam prośbę o instrukcję obsługi w jęz.polskim. Znalezione na forum linki nie działają. Mój adres:[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
co do licznika to moj tez posadzam o cofanie a dziala prawidlowo. do jednego z poprzednich aut mialem zestaw do regeneracji licznika moze do mondeo tez mozna dostac. wskaznik temp - albo padniety czujnik (w mondeo sa dwa - jeden wlasnie dla wskaznika na desce, drugi dla komputra w aucie) dla licznika albo problem z przewodami - tak mam u siebie - wskaznik podnosi sie i opada po tym jak autkiem wstrzasnie itp. czujnik kosztuje ok 40pln jak pamietam
Cytat:
Napisał toskania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I pytanko: gdzie w mojej okolicy mogę znaleźć różne części do forda, zarówno eksploatacyjne jak i elementy wyposażenia? Czy pozostaje mi tylko allegro?
czesci polecam od kolegi Jacka z forum - posiada caly asortyment nowych oryginalnych i zamiennikow w dobrych cenach - w zasadzie wszystkie eksploatacyjne od niego biore. uzywane i wyp wnetrza itp, to albo tu przez forum, albo allegro - ja do szrotow jakos przekonania nie mam - zwykle jak sie tam udaje to albo nie maja albo cenami z kosmosu wala - za mechanizm podnoszenia szyby prawy przod z silniczkiem chcieli ponad 150pln gdzie tu z forum z wysylka w 50 sie zmiescilem...
Cytat:
Napisał toskania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam, przepraszając za ewentualny bałagan w formule forum.
Tchnijcie we mnie radość z zakupu mondziaka, bo na razie nie jest fajnie
mam nadzieje ze przekonasz sie do autka. ja sie chyba uzaleznilem i czerpie radosc z jazdy. jest wielki (merc w210 kombi kolegi polegl przy pakowaniu wersalki wiec mu ja przewiazlem :> ), relatywnie tani w eksploatacji i jak o niego dbasz to bezawaryjnoscia sie odwdziecza a usterkowosc modelu owiana jest mocno przesadzonymi mitami. udanej eksploatacji i szerokosci

__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości

Ostatnio edytowane przez kosteg ; 03-02-2010 o 16:55
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 17:26   #12
toskania
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-02-2010
Skąd: Marki
Model: MK3 GHIA
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: kupiłam forda i co dalej?

No pięknieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dziękuję Wam bardzo, jakby mi słońce zaświeciło w tunelu.Zobaczymy już tylko co wyjdzie w warsztacie i mam nadzieję w drogęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Apel do kolegi JackaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pomóż się odnaleźć wśród uzytkowników.

Ps.
Czy warto inwestować w instalację LPG, a jesli tak to zwykła czy sekwencyjna? Zakładam, że przebieg auta jest nieznany, choć pewnie powyżej 200kkm.

Ostatnio edytowane przez toskania ; 03-02-2010 o 20:06
toskania jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 18:24   #13
Borron
ford::beginner
 
Avatar Borron
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 30-08-2007
Skąd: W-wa
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 38
Domyślnie Odp: kupiłam forda i co dalej?

Kolega Jacek: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czekamy na relacje po wizycie auta w warsztacie :-)

Pzdr
Borron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 18:49   #14
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: kupiłam forda i co dalej?

Cytat:
Napisał toskania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy warto inwestować w instalację LPG, a jesli tak to zwykła czy sekwencyjna? Zakładam, że przebieg auta jest nieznany, choć pewnie powyżej 200kkm.[/COLOR]
zalezy ile rocznie planujesz robic kilometrow. z prostej kalkulacji zakladajac srednie spalanie na poziomie 10l pb i 12l lpg w miescie mozna przyjac ze koszt instalacji amortyzuje sie po ok 30kkm. jesli planujesz sprzedac auto za dwa lata a rocznie robisz nie wiecej niz 20kkm to srednio sie oplaca dodajac koszty dodatkowego serwisu i drozsze przeglady. jesli zas zatrzymasz autko na dluzej albo bedziesz robila jak ja ok 25-30kkm rocznie to jak najbardziej. pamietaj rowniez ze przed zalozeniem instalacji trzeba silnik doprowadzic do jak najlepszego stanu - kazda wada na lpg sie szybko spoteguje.
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 19:56   #15
MireX
ford::beginner
 
Avatar MireX
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK2
Silnik: 2.0
Rocznik: 1997
Postów: 12
Domyślnie Odp: kupiłam forda i co dalej?

ja odpowiadam
- będziesz miał wydatki. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MireX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 20:01   #16
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie Odp: kupiłam forda i co dalej?

poco kupować taki egzemplarz ? - spytam retorycznie
co do muła to bym szukał, sonda lambda, przepływomierz

I popraw posty na czarny kolor to nie rozowe.pl żeby kolorkami śiwecić.

Jak potrzebujesz część to napisz na PW do mnie albo do ww. Jacka.

Co do LPG to najpierw się uporaj z problemami na PB a potem myśl o instalacji dopiero
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216

Ostatnio edytowane przez Pinki ; 03-02-2010 o 20:04
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 20:15   #17
toskania
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-02-2010
Skąd: Marki
Model: MK3 GHIA
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: kupiłam forda i co dalej?

Cytat:
Napisał MireX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja odpowiadam
- będziesz miał wydatki. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jasnowidz jesteś? Jeśli wiesz więcej, to podziel się wiedzą ze mną, też jestem ciekawa. Z pewnymi wydatkami się liczę, inaczej nie kupowałabym używanego samochodu. Stanów "jak igła" po prostu nie ma. Ja potrzebuję samochodu do jazdy, a nie żeby w nim dobrze wyglądać. Zamiast być niemiły napisz po prostu, czego jeszcze mogę się spodziewać.
No chyba, że akurat znasz ten egzemplarzGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
toskania jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 20:31   #18
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie Odp: kupiłam forda i co dalej?

Cytat:
Napisał toskania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stanów "jak igła"
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. trzeba było poszukać nawet nei daleko kolega Maciek911 sprzedaje swoje mondeo kombi 99r i stan jest co najmniej nienaganny, ale tego doprowadzisz do porządku i też będzie oki te zeteci są wytrzymałe znajomy ma na taxi dokładnie taki silnik jak Twój i coś po 500k dochodzi z czego 300 na LPG-u
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2010, 13:47   #19
toskania
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-02-2010
Skąd: Marki
Model: MK3 GHIA
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: kupiłam forda i co dalej?

No i Mondek wrócił od lekarzaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Do wymiany poszedł kompletny rozrząd, pompa wody, filtry, olej. Zrobiona kosmetyka typu śrubka, zacisk, kabelek.
Do zrobienia zostało: wymiana zegarów (jednakGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) i zbieżność. Silnik, zawieszenie OK, hamulce i sprzęgło też. Do obserwacji łożyska, bo huczy tylko przy dużej prędkości i nie jest to odgłos narastający, więc być może takie wlaściwości zimowych opon.
Doinwestowałam 1200PLN z robocizną.
Zegary muszą poczekać na kaskę, więc jeżdżenie "na oko"
toskania jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2010, 15:01   #20
toskania
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-02-2010
Skąd: Marki
Model: MK3 GHIA
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: kupiłam forda i co dalej?

I zwracam honor dynamice silnika, całkiem żwawo samochodzik sobie poczynaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
toskania jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.