Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-04-2010, 10:04   #1
Mephic
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-12-2008
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 1.6 CD
Rocznik: 2006
Postów: 93
Domyślnie 2,5 V6 170 KM Hałasy od silnika, wariujące wolne obroty, pomóżcie bo oddam do kasacji

Ręce mi opadają - Mondeo MK III, 2,5 V6 170 KM, przebieg 130000 km. Niecałe pół roku temu zauważyłem, że raz na jakiś czas pojawia się problem z wolnymi obrotami. Podczas jazdy i wrzuceniu na "luz" obroty nie spadały do wartości tych 800-1000 obrotów, lecz utrzymywały się na stałym poziomie ok. 2,5 tys. obrotów, rosnąc jeśli auto toczyło się np. z góry. Wszystko wskazywało na problem z "krokowcem" -> krokowiec czyściłem, kiedy nie pomogło wymieniłem na nowy. I niestety, nic to nie dało. Pojechałem więc do serwisu po raz drugi. Mniej więcej gdy pojawił się problem wolnych obrotów, pojawił się także problem dziwnego terkotania/cykania z okolic silnika (niczym w starym Mercedesie), w szczególności słyszalnego przy mocnym dodaniu gazu lub na zimnym silniku. Do tego doszło sporadyczne dławienie się auta przy przyspieszaniu. Wymieniono kable i świece zapłonowe bo okazało się, że były dość mocno "przypalone". Problem ustał. Na 2 dni. W tej chwili znowu dzieje się to samo, auto terkocze już tylko na zimnym silniku, ale problemy z obrotami pojawiają się średnio po 20 minutach jazdy.

Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być? Chciałbym wreszcie zakończyć, przynajmniej na trochę, temat napraw tego auta, a niestety czy to moja czy mechaników niewiedza uniemożliwia mi to. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mephic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2010, 11:10   #2
boropi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-10-2008
Skąd: Łódź
Model: Connect
Silnik: 1,5
Rocznik: 2018
Postów: 377
Domyślnie Odp: 2,5 V6 170 KM Hałasy od silnika, wariujące wolne obroty, pomóżcie bo oddam do ka

Problem obrotów może wynikać z nieszczelności w dolocie.
Masz instalację gazową?
Cykanie to najczęściej objaw problemów z uszczelką pod głowicą. Czy z płynem chłodzącym nie zdarzają się żadne dziwne objawy?
boropi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2010, 11:24   #3
Mephic
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-12-2008
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 1.6 CD
Rocznik: 2006
Postów: 93
Domyślnie Odp: 2,5 V6 170 KM Hałasy od silnika, wariujące wolne obroty, pomóżcie bo oddam do ka

Nie mam instalacji gazowej.

Jeśli chodzi o płyn chłodzący - kiedyś najnormalniej w świecie wybuchł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tzn strzeliło łączenie tej rury która go doprowadza. W ASO założyli obejmę i mówili, zeby patrzeć czy nie ma wycieków. No i patrzyłem - nie ma.
Mephic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2010, 11:34   #4
boropi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-10-2008
Skąd: Łódź
Model: Connect
Silnik: 1,5
Rocznik: 2018
Postów: 377
Domyślnie Odp: 2,5 V6 170 KM Hałasy od silnika, wariujące wolne obroty, pomóżcie bo oddam do ka

Musisz poszukać czy nie łapie gdzieś lewego powietrza, może być jakaś guma gdzieś przytarta albo pęknięty któryś wężyk, sprawdź też te wężyki które sterują układem EGR i nadmuchem.
Czy jak Ci wystrzelił ten płyn, to ze zbiorniczka wyrównawczego?
Przegrzałeś wtedy trochę silnik?
Jak odpalisz auto i trochę pojeździsz poziom płynu w zbiorniczku jest stały czy czasem go ubywa a czasem przybywa?
boropi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2010, 14:10   #5
Mephic
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-12-2008
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 1.6 CD
Rocznik: 2006
Postów: 93
Domyślnie Odp: 2,5 V6 170 KM Hałasy od silnika, wariujące wolne obroty, pomóżcie bo oddam do ka

Wystrzelił z łączenia przy zbiorniczku tak jakby.

Silnik się nie przegrzał bo jak usłyszałem to od razu się zatrzymałem, awaryjki i zgasiłem silnik .

Poziom jest raczej stały, od czasu wymiany go przy okazji tego "wybuchu" nie ubyło raczej.
Mephic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2010, 15:54   #6
boropi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-10-2008
Skąd: Łódź
Model: Connect
Silnik: 1,5
Rocznik: 2018
Postów: 377
Domyślnie Odp: 2,5 V6 170 KM Hałasy od silnika, wariujące wolne obroty, pomóżcie bo oddam do ka

No to jeśli wykluczany uszczelkę pod głowicą, to efekt podobny do "cykania" może dawać chyba napinacz łańcucha rozrządu. Zakładam, że klepanie popychaczy zaworowych byś rozpoznał.
Jaki i kiedy wlewałeś olej do silnika?
boropi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2010, 18:05   #7
Mephic
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-12-2008
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 1.6 CD
Rocznik: 2006
Postów: 93
Domyślnie Odp: 2,5 V6 170 KM Hałasy od silnika, wariujące wolne obroty, pomóżcie bo oddam do ka

Pojeździłem dziś trochę. Odgłos cykania ewidentnie wyłącznie na zimnym silniku, dziś jeździłem 2 godziny i ani razu problem obrotów nie wystąpił. Ale samo się raczej nie naprawiło więc to pewnie przejściowy sukces.

Olej był wymieniany podczas przeglądu (200 km temu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), 5W30, z tego co mówili najpierw spuścili stary. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Próbowałem się przyglądać pracy silnika "naocznie" ale niestety nie znam się na tyle, żeby ocenić co może być przyczyną. Ewidentnie dźwięk cykania dochodzi gdzieś z okolic paska klinowego.

Ostatnio edytowane przez Mephic ; 24-04-2010 o 18:09
Mephic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2010, 22:01   #8
boropi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-10-2008
Skąd: Łódź
Model: Connect
Silnik: 1,5
Rocznik: 2018
Postów: 377
Domyślnie Odp: 2,5 V6 170 KM Hałasy od silnika, wariujące wolne obroty, pomóżcie bo oddam do ka

No to wskazuje na napinacz łańcucha. Trochę dziwne, teoretycznie powinien wytrzymać nawet 300-400 kkm. Może był kiedyś jakiś słaby olej wlany? Masz go od nowości?
boropi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2010, 22:44   #9
Mephic
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-12-2008
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 1.6 CD
Rocznik: 2006
Postów: 93
Domyślnie Odp: 2,5 V6 170 KM Hałasy od silnika, wariujące wolne obroty, pomóżcie bo oddam do ka

Tak, 6 lat, zawsze lany ten sam olej, tej samej marki, co więcej w tym samym serwisie, więc raczej wątpię. Możliwe, że część wadliwa?
Mephic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2010, 22:48   #10
Siwyxxx
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-04-2010
Skąd: Koszalin
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 PB 150km
Rocznik: 2001
Postów: 115
Domyślnie Odp: 2,5 V6 170 KM Hałasy od silnika, wariujące wolne obroty, pomóżcie bo oddam do ka

Może klekotanie na zimnym silniku jest spowodowane wałkowanymi już klapkami w kolektorze?
Siwyxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.