Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-06-2010, 08:56   #1
arkos82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-08-2008
Model: Focus
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 31
Question Kto pracował z Brunoxem epoxy

Mam pytanie, czy polecacie Brunox? jeśli nie to co innego a jeśli tak to co dać na Brunox. Czy go matowić czy nie? co dać na niego, podkład epoksydowy czy akrylowy? jaki dobry podkład epoksydowy polecacie?

arkos82 jest offline  
Stary 17-06-2010, 22:21   #2
Magik123
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 01-10-2007
Model: Volvo
Silnik: spalinowy
Rocznik: nie młody
Postów: 5,297
Domyślnie Odp: Kto pracował z Brunoxem epoxy

Brunox, Cortanin itp, wszyswtko to srodki wiazace rdze a nie usuwajace ja. Ja polecam podkład wodorozcienczalny, duzo lepszy od Cortanina, od brunoxa nie wiem, ale porownywalny. Narazie to lepiej sie sprawdza od wczesniej wymienionego srodka.

Oczywiscie srodek na rdze musisz przetrzec, nie matowac, tylko lekko go przetrzec 180. Na to podkład epoksydowy, gdyz posiada on własnosci antykorozyjne, rowniez kładziony moze byc na gołe blachy itp. Podkład akrylowy to podkład do wypełniania ubytkow, rys, nie ma on własnosci antykorozyjnych, tak ze przetarcie papierem brunoxa po zapodkładowaniu akrylem wpłynie ujemnie na ochrone elementu.

Kolejne to na podkład epoksydowy nie musowo juz stosowac podkładow wypełniajacych czyt. Akrylu czy szprycy, gdyz podkład epoksydowy mozna matowac na mokro bezpo0srednio pod lakier/baze.
Magik123 jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.