Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-07-2010, 21:29   #1
andy-w
ford::advanced
 
Avatar andy-w
 
Zarejestrowany: 27-06-2007
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Mondeo Gold X
Silnik: 2.0 TDCI 115KM/146KM
Rocznik: 2011
Postów: 246
Domyślnie S-max, a Mondeo MKIV

Noszę się z zamiarem zmiany Mondeo na S-maxa. Wiadomo, że auta są zbudowane na tej samej płycie podłogowej i wrażenia z prowadzenia auta powinny być zbliżone. Pytanie: czy ktoś jeździ na przemian S-maxem i Mondeo lub przesiadł się z jednego auta na drugie? Jakie dostrzega różnice lub podobieństwa w prowadzeniu tych aut oraz ich użytkowaniu, spalaniu itp.

__________________
pozdrawiam
Andrzej
andy-w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2010, 06:20   #2
maciej
ford::advanced
 
Avatar maciej
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Model: S-MAX II
Silnik: 2.0 FWD A8 190KM
Rocznik: 01-2020
Postów: 396
Domyślnie Odp: S-max, a Mondeo MKIV

S_MAX : cięższy, mniej opływowy, silnik podobnej mocy - to wszystko przekłada się na słabsze przyspieszanie i elastyczność na trasie oraz większe zużycie paliwa.
Auto wyższe, co z reguły przekłada się na większą ,,trzęsionkę" w kabinie jadąc po dziurach i nierównościachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No chyba, że uzbroisz Esia w system regulacji zawieszeniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W zamian masz: więcej miejsca w środku ( wygoda i komfort), większy bagażnik, możliwość przewozu 7 osób, być może kilka gadżetów, których nie masz w mondeo ale to już oczywiście zależy od zakupionego wyposażeniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2010, 10:17   #3
awal
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: S-max, a Mondeo MKIV

Zupełnie inna pozycja za kierownicą, siedzi sie troche jak w furmance, ale mozna sie przyzwyczaic.Chyba wiecej widac.

Ja mam w smaxie standardowe zawieszenie i nawet na oponach 215/60 wydaje sie duzo twardsze niz w mondeo.

Smax jest tez ciezszy od mondeo i droga hamowania jest tez dluzsza. Do tego wkurza mnie ABS - a propos - da sie go jakos wylaczyc? Co bedzie jak wyjme jego bezpiecznik?

Z zalet s-maxa - to przestrzen. Bagaznik jest ciut wezszy niz w mondeo, ale za to dluzszy, wyzszy i da sie jeszcze przesunac tylne fotele do przodu...
awal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2010, 11:58   #4
szczytt
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-12-2009
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 20
Domyślnie Odp: S-max, a Mondeo MKIV

Potwierdzam odczucia przedmówców.

1. Dużo twardziej. Na 18" to już wogóle omija się nawet studzienki kanalizacyjne.
2. Gorzej się zbiera 1.8 Modeo = 2.0 S-Max ze wskazaniem na Mondka. Za to w 2.0 nie czuc turbo dziury, ktora w 1.8 jest b. odczuwalna.
3. Pozycja ze kierownicą. Najnizsza w esiu jest wyzsza niz najwyzsza w mondku. Co kto lubi. Ja jezdze zawsze na najnizszym ustawieniu. Zona na najwyzszym.
4. Parkowanie. Łatwo wyczuwalny przod auta. Problem z tylem przy przyciemnionych szybach. Moim zdaniem czujniki z tylu niezbedne.

---

Dla mnie najwieksza roznica w uzytkowaniu sa 3 fotele z tylu (mozliwosc zamontowania 3 fotelikow).
szczytt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2010, 12:16   #5
Majkel_
ford::average
 
Avatar Majkel_
 
Zarejestrowany: 07-03-2010
Skąd: Poznań
Model: s-max
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 47
Domyślnie Odp: S-max, a Mondeo MKIV

Dodam tylko że jak na vana to prowadzi się wyśmienicie a różnymi miałem okazję pojeździć, nie ma nic na rynku z tego segmentu co podobnie się prowadzi. Miejsce, miejsce i jeszcze raz miejsce, niezależne fotele z tyłu - dla mnie ogromny plus, mam blizniaki i żona spokojnie mogła siedzieć z nimi z tyłu bez utraty komfortu. środek podobny jak w Mondku, ogólnie czujesz się bardzo podobnie, wyżej siedzisz i musisz pamiętać że to wyższe i cięższe auto, ale czasem o tym się zapomina, zwłaszcza w 2.5T Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Majkel_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2010, 14:54   #6
hellix
ford::average
 
Avatar hellix
 
Zarejestrowany: 14-05-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 66
Domyślnie Odp: S-max, a Mondeo MKIV

Cytat:
Napisał szczytt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dużo twardziej. Na 18" to już wogóle omija się nawet studzienki kanalizacyjne.
A ostatnio się ze mnie śmiał znajomy który jechał z tyłu - omijanie wszystkich studzienek. Dodatkowo mam jeszcze: " Z zawieszeniem zmodyf. na sportowe" - można oszaleć na naszych dziurach.

A wracając do tematu. Miałem chwile mondka 2.0 tdci z tym samym silnikiem co w maxiu. Jeździło się podobnie z tym że przywykłem siedzieć wyżej... , no i zbierał sie lepiej. A tak to za wiele róznic niema - jednak maxia bym nie oddał.

O dziwo jak pozbywałem się focusa to jakoś bez emocji zarówno przy 1 jak i 2... a z maxem juz lekko inaczej... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
---
hellix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2010, 22:06   #7
witekga
FCP member
 
Zarejestrowany: 23-08-2007
Skąd: Kobyłka/Warszawa
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 381
Domyślnie Odp: S-max, a Mondeo MKIV

Najlepiej weź sobie jazdę próbną. Ja tak zrobiłem i wybrałem Esia i nie żałuję. Teraz po 2 latach jak wsiadam do zwykłego auta ( typu limuzyna), to to czuję się troche jak szczur w klatce, jednak fajnie popatrzeć na innych troche z góry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. U mnie auto zabiera się rewelacyjnie, no ale silnik 2,2. Generalnie wybierz to, w czym lepiej Ci się jedzie i czego bardziej potrzebujesz. Chociaż ja wybrałem większego S-maxa, chociaż 99% jeżdże sam i bez tobołków.
Różnica w cenia kiedy kupowałem to przy zbliżonym wyposażeniu - ok. 10 tys. zł
witekga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2010, 07:14   #8
loop_77
ford::advanced
 
Avatar loop_77
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Warszawa
Model: Tiguan II/BMW F30 Estoril Blue
Silnik: 2.0 TFSi 220 KM/335i Xdrive
Rocznik: 2016/2012
Postów: 336
Domyślnie Odp: S-max, a Mondeo MKIV

Cytat:
Napisał awal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... wkurza mnie ABS - a propos - da sie go jakos wylaczyc? Co bedzie jak wyjme jego bezpiecznik?
Jak to wkurza Cię ABS ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz nam to przybliżyć...
__________________
Pozdrawiam
loop_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2010, 08:00   #9
TZ_TeZet
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-10-2008
Skąd: Mazowieckie
Model: Q7
Silnik: 3,0 TDI
Rocznik: 2012
Postów: 43
Domyślnie Odp: S-max, a Mondeo MKIV

Zajeździłem 5 mondków a ostatniego MKIV i potem przesiadłem się na esia. Nie będę powtarzał przedmówców. Dodam, że 3 fotele w drugim rzędzie rozwiązują problem podróżowania v.s dwa w mondku z łącznikiem po środku, na którym ani usiąść, ani zamontować fotelik.
Wiadomo, że z takimi samymi silnikami eś będzie się zbierał słabiej. To samo z paliwem. Ma większy obrys, odrobinę wagę – musi więc palić odrobinę więcej, nie ma siły, ale tylko odrobinę. Na ustawieniu zawieszenia w pozycji „normal” buda wychyla się bardziej od mondka, dopiero w opcji „sport” muruje budę w zakrętach. Jest sztywniejszy od mondka, ale się nie buja na "sporcie". Mondek więc bardziej komfortowo jeździ z dużymi prędkościami, ale pamiętajmy, że esia nie kupuje się dla sportowej jazdy. A jeśli ktoś chce na sportowo wchodzić w zakręty – należy kupić wersję z regulowanym zawieszeniem (nie wiem, czy w każdym jest ta opcja).
Eś jes zdecydowanie, ale to zdecydowanie bardziej podsterowny. Wynosi go znacznie bardziej na łukach szczególnie zimą trzeba uważać po zmianie z mondka na esia. Bagażnik szerszy jest w mondku kombi, ale wyższy i bardziej ustawny (walizki pionowo) w esiu, czyli powierzchnia załadunku znacznie większa w esiu.
O wygodniejszej pozycji za kółkiem już było, no to powoli wszystko.
Miałbym 2+2 – brałbym mondka, mam 2+3 - wybrałem esia.
Powiem, że przymierzałem się ostatnio do audicy Q7, bo w przyszłym roku będzie koniec leasingu, no i wszystko fajniejsze łącznie z silnikiem 3,0 w diselku, ale na tylnych siedzeniach znowu dupa … tak jak w mondku. Mam nadzieję, że w końcu wypuszczą esia z 3 litrowym silnikiem i to będzie chyba to o co chodzi … .
Pozdr,
TZ_TeZet

Ostatnio edytowane przez TZ_TeZet ; 07-07-2010 o 08:02
TZ_TeZet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2010, 10:06   #10
maciej
ford::advanced
 
Avatar maciej
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Model: S-MAX II
Silnik: 2.0 FWD A8 190KM
Rocznik: 01-2020
Postów: 396
Domyślnie Odp: S-max, a Mondeo MKIV

TeZet ! ładnie to wszystko podsumowałeś, ze wszystkim się zgadzam, zwłaszcza podobało mi się zdanie: ,,...Miałbym 2+2 – brałbym mondka, mam 2+3 - wybrałem esia..." Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ...mam tak samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodam jeszcze taki szczegół, nazwijmy go zdrowotny;
Jeżdżąc wiele lat pojazdami z nisko położonym fotelem kierowcy, np: Ford Orion, Mondeo, nabyłem problemy ze stawami biodrowymi (pozycja za kierownicą - SCYZORYK), W Esiu nigdy nie spotkały mnie powyższe dolegliwości, można tak ustawić fotel, że uda do tułowia są pod kątem prostym i wręcz stawy biodrowe odpoczywają podczas jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zalecane zwłaszcza dla wysokich osób !
maciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.