Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-07-2010, 21:11   #1
cysiek18
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-02-2010
Model: Ford Fiesta MK6
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Klimatyzacja odmawia pracy

Dziś pierwszy raz miałem przyjemność jechać samochodem rodziców w taki upał.
Postanowiłem włączyć klimę i tu zonczek, powietrze cały czas było takie same jak przed jej włączeniem tj. z kratek wydobywało się to samo powietrze, miało tak samą temperaturę. Zauważyłem też że nie włączył się wentylator chłodnicy, zresztą nigdy nie słyszałem żeby się włączał. Klima była nabijana i sprawdzana w 2008, bynajmniej tak pisze na kartce z serwisu. Tata twierdzi że ona działała, ale ja jakoś nigdy tego nie odczółem. Wybieram się w następnym tygodniu nad jeziorko a dojazd tam równa się staniu w korku dlatego obawiam się żeby nie zagotować samochodu.

cysiek18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2010, 08:21   #2
JoeMix
ford::professional
 
Avatar JoeMix
 
Zarejestrowany: 07-09-2005
Skąd: Łódź
Model: Fiesta Mk3 Futura
Silnik: 1118ccm 50KM
Rocznik: 1994
Postów: 1,309
Domyślnie Odp: Klimatyzacja odmawia pracy

Cytat:
Napisał cysiek18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
była nabijana i sprawdzana w 2008
To przynajmniej 2 przeglądy już jej uciekły - ma prawo nie działać
__________________
podpis usuniety, naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
JoeMix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2010, 19:38   #3
p.s.
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Łódź
Model: Fiesta mk.VI
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 191
Domyślnie Odp: Klimatyzacja odmawia pracy

to ja spróbuję się podłączyć pod temat. Też mi klima nie działa, ale wiem dlaczego...
Kostka od klimy ma wszystkie 4 kabelki wyrwane.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
są tam numerki od 1 do 4, ale nie wiem który kalbel pod który numerek

wie ktoś jak to polutować??
p.s. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2010, 21:22   #4
PRZEMEK_TORUN
ford::beginner
 
Avatar PRZEMEK_TORUN
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 12-12-2009
Skąd: TORUŃ
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: Klimatyzacja odmawia pracy

To może i ja się podepne by nie zaśmiecać forum.

U mnie problem polega na ty ze po włączeniu ładnie dmucha zimnym powietrzem lecz po ok 10 min od włączenia jej zaczynają sie schody. wentylator chłodnicy włacza sie i wyłącza to samo dzieje sie ze sprężarką słychać specyficzne kliknięcie załączające elektromagnes. Czym może to być spowodowane ???????
__________________
Są powody do dumy -> http://www.motostat.pl/user_images/20276/icon1.png
PRZEMEK_TORUN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2010, 10:17   #5
JoeMix
ford::professional
 
Avatar JoeMix
 
Zarejestrowany: 07-09-2005
Skąd: Łódź
Model: Fiesta Mk3 Futura
Silnik: 1118ccm 50KM
Rocznik: 1994
Postów: 1,309
Domyślnie Odp: Klimatyzacja odmawia pracy

Znaczy zaczyna cykać kompresor i przestaje lecieć chłodne? Jeśli chłodne leci non stop to nic się nie dziej - tak pracuje klimatyzacja,,,
__________________
podpis usuniety, naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
JoeMix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2010, 20:13   #6
robi8181
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-07-2010
Skąd: WĘGLOWICE
Model: PUMA
Silnik: 1.7
Rocznik: 1998
Postów: 1
Domyślnie Odp: Klimatyzacja odmawia pracy

Witam.jestem nowy wiec nie wiem czy dobrze ze tutaj napisze.mam problem z klimatyzacja : Po zapaleniu przez około 5 minut wszystko jest ok.chlodzi i wszystko jest w porzadku.pozniej niestety zaczyna grzac.klima nabijana miesiac temu.dodam ze przy kazdym dodaniu gazu z wolnych obrotow wentylator wlacza sie na 2 bieg na klimie. Patrzylem na sprzeglo i jak zaczyna grzac to caly czas pracuje.prosze o wyrozumialosc i pomoc.pozdro
robi8181 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2010, 20:31   #7
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie Odp: Klimatyzacja odmawia pracy

jedź na reklamację jeśli nabijana miesiąc temu,czujnik temperatury moze wysiadać
__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2010, 11:50   #8
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,188
Domyślnie Odp: Klimatyzacja odmawia pracy

Cytat:
Napisał cysiek18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Klima była nabijana i sprawdzana w 2008, bynajmniej tak pisze na kartce z serwisu.
Sprawdzić wpierw czy jest czynnik (czy jest nabita) potem elektrykę czy załącza sie wszystko.

Cytat:
Napisał p.s. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wie ktoś jak to polutować??
wie, odp nasz w 2 swoim temacie.

Cytat:
Napisał PRZEMEK_TORUN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie problem polega na ty ze po włączeniu ładnie dmucha zimnym powietrzem lecz po ok 10 min od włączenia jej zaczynają sie schody. wentylator chłodnicy włacza sie i wyłącza to samo dzieje sie ze sprężarką słychać specyficzne kliknięcie załączające elektromagnes. Czym może to być spowodowane ???????
Prawdopodobnie oszrania sie parownik i czujnik wyłącza sprężarkę, lub nie działa wentylator na chłodnicy poprawnie - tzn jak włączysz klimatyzacje to wentylator tez startuje? czy jest tak ze jak sprężarka sie wyłącza to włącza sie wentylator?

Cytat:
Napisał JoeMix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli chłodne leci non stop to nic się nie dziej - tak pracuje klimatyzacja,,,
We fordach raczej kompresor nie pracuje cyklicznie, wyłączany jest tylko czujnikami (oszronienia, cisnienia)

Cytat:
Napisał robi8181 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
obrotow wentylator wlacza sie na 2 bieg na klimie.
A po włączeniu klimy działa na 1 biegu?? wygląda na przegrzewanie sie układu/brak 1 biegu wentylatora.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2010, 19:13   #9
fiestafiesta
ford::beginner
 
Avatar fiestafiesta
 
Zarejestrowany: 05-08-2010
Skąd: -----------
Model: ----------
Silnik: ---------
Rocznik: --------
Postów: 16
Domyślnie Odp: Klimatyzacja odmawia pracy

pewnie ci sprężarka siadła tak samo jak u mojego wuja w ibizie
fiestafiesta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2015, 19:09   #10
Wojtekwe
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 14-06-2013
Model: Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Klimatyzacja odmawia pracy

Mój problem z klimatyzacją jest trochę inny. Układ jest szczelny i napełniony, czujnik ciśnienia sprawny, przekaźnik sprawny lecz mimo to klimatyzacja nie włącza się po naciśnięciu przycisku w kabinie. Problem jest natury elektrycznej, coś ze sterowaniem. W ramach testowania zwierałem styki w miejscu przekaźnika i klima zaczyna pracować. Po podłączeniu komputera do wtyczki diagnostycznej widać, że "stan" przycisku się zmienia ale nie powoduje to odpalenia klimy.

Już dwa lub trzy serwisy przymierzały się do naprawy i nie poradzili sobie. Macie pomysł co może nie grać? Może brakować sygnału jeszcze z jakiegoś innego czujnika? Lub awarii uległa jakaś centralka? Co odpowiada za podanie sygnału na przekaźnik?

Przed wizytą w ASO spróbuję jeszcze zawitać u jakiegoś sprytnego elektryka aczkolwiek nie mam większych nadziei. Może podsuniecie mi jakieś rozwiązanie?

Ostatnio edytowane przez Wojtekwe ; 29-04-2015 o 19:12
Wojtekwe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.