Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-09-2010, 16:38   #1
axelall
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-11-2008
Skąd: Ostrowiec Św.
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 15
Domyślnie Zamykanie drzwi od środka - dokładany alarm

Witam kolegów. Mam problem z dokładanym alarmem. Mianowicie wiem, że ma funkcję, że po ruszeniu autem drzwi się zamykają - sam ją kiedyś aktywowałem by po pewnym czasie ją dezaktywować, niestety zgubiłem kartkę z opisem - na pewno jest to funkcja tego dokładanego alarmu - bo aktywowana była z pilota od niego ( nie chodzi mi o ryglowanie drzwi z kluczyka ). Przeszukałem gdzie się dało i nie mogę dojść jaka to była komenda na aktywowanie. Może będę miał szczęście i któryś z kolegów kojarzy jaki to może być alarm, może ma taki założony lub co lepiej jaka się to aktywuje. Niestety firma alarmu nie jest napisana ani na pilocie, ani na centralce, a przeszukałem naprawdę wnikliwie. Bardzo mi zależy i jeżeli uda się komuś rozszyfrować to będę ogromnie wdzięczny, załączam zdjęcie pilota - chociaż wiem, że wiele alarmów może mieć takiego samego pilota, ale może jednak się uda. Na tym małym kluczyku od alarmu jest napisane z jednej strony "JL" z drugiej "JK-01".

Prawdopodobnie jest to alarm firmy TIGER (?) , znalazłem instrukcję gdzie aktywuję się o poprzez długie wciśnięcie małego przycisku, ale nie działa - musi to być to jakiegoś innego modelu.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC00130.JPG (46.2 KB, 22 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez axelall ; 19-09-2010 o 17:25
axelall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2010, 07:51   #2
Krzys.
ford::average
 
Avatar Krzys.
 
Zarejestrowany: 23-08-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 114
Domyślnie Odp: Zamykanie drzwi od środka - dokładany alarm

Masz jak byk napisane w Tips & Tricks jak aktywować tą funkcję w aucie. Alarm ma tą funkcję pewnie ale to jest też standardowa funkcja w aucie, że zamka zamki po przekroczeniu 3 km/h. Wysil się trochę i poszukaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Krzys. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2010, 09:11   #3
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Zamykanie drzwi od środka - dokładany alarm

Cytat:
Napisał Krzys. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz jak byk napisane w Tips & Tricks jak aktywować tą funkcję w aucie
tylko że przy tym alarmie można zrobić tak że drzwi zamykają się po włączeniu zapłonu a nie po ruszeniu.

axelall postaram się dorwać instrukcję alarmu z mojego focusa (pilot ten sam, rocznik prawie ten sam) i podam, może zadziała.

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 20-09-2010 o 09:13
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2010, 09:15   #4
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Zamykanie drzwi od środka - dokładany alarm

Tu masz triki:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2010, 20:32   #5
axelall
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-11-2008
Skąd: Ostrowiec Św.
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 15
Domyślnie Odp: Zamykanie drzwi od środka - dokładany alarm

witam - dzięki koledzy za zainteresowanie. Bardziej zależy mi na zamykaniu drzwi, ale właśnie z alarmu - nie chodzi mi o to ryglowanie, które kolega wyżej napisał. Takie pytanie:

- raz na "ruski rok" uda mi się zaryglować drzwi, tak aby nie było możliwości otworzenia ich od środka, wciskam zamkniętą kłódkę na pilocie 2 razy, szybciej, wolniej, z prędkością dźwięku, pod kątem, od środka i na zewnątrz i na 100 prób zarygluje drzwi może z 5 razy. Więc ta porada nawet jak uaktywnić zamykanie drzwi z centralnego jest mi niestety mało przydatna, bo i tak bym jej nie uaktywnił tym sposobem z tips & tricks, ale dzięki wielkie za zainteresowanie. Jeśli ktoś miałby instrukcje do tego alarmu to czekam. Pozdrawiam
axelall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2010, 20:49   #6
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Zamykanie drzwi od środka - dokładany alarm

jeśli chodzi o ryglowanie drzwi z alarmu to spróbuj taką kombinację: kluczyk do stacyjki i przekręć w pozycję II (świecące kontrolki) wtedy wciśnij duży przycisk na pilocie alarmu na 5 sekund (w instrukcji napisane przycisk nr 1. może to być też mały przycisk bo nie opisują dokładnie ale jednak wydaje mi się że to jest ten duży). trzykrotny sygnał to chyba włączenie ryglowania a sześciokrotny to wyłączenie (albo odwrotnie bo może niedokładnie pamiętam)
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2010, 21:14   #7
axelall
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-11-2008
Skąd: Ostrowiec Św.
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 15
Domyślnie Odp: Zamykanie drzwi od środka - dokładany alarm

jendrekmak, o to właśnie mi chodziło. Nigdzie tego znaleźć nie mogłem, to ten mały przycisk. Dzięki wielkie, taka małą rzecz a jak cieszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. A poza konkursem, jaki może być powód, że cięzko jest mi zaryglować drzwi od środka z pilota, mimo że bateria nowa i łapie od razu niemal. To w jakiś odstępie czasowym się wciska pod rząd, czy niemal że od razu ?
axelall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2010, 23:29   #8
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Zamykanie drzwi od środka - dokładany alarm

microwłącznik może już być do wymiany
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.