Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-09-2010, 18:50   #21
romekcz
ford::average
 
Avatar romekcz
 
Imię: Romek
Zarejestrowany: 23-10-2009
Skąd: Staniszcze Wielkie
Model: Mondeo seria 40 (TREND)
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 166
Domyślnie Odp: Elektryka podgrzewacz płynu chłodzącego

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
12.2003 to jest data zmiany w elektryce mondka i przed tą datą jak widać na schemacie w PCM ogrzewanie było podłączone do pinów 75 i 98, a po tej dacie było podłączone do pinów 61 i 62. z danych forda (Microcat) wynika, że webasto i świece były oferowane jednocześnie od roku 2000
Bez urazy ale źle odczytałeś schemat. Piny 61 i 62 do podłączenia w module sterującym PCM były wykorzystywane w przypadku silników 2.0L Duratorq-TDCi. W przypadku pozostałych silników były to piny 98 i 75.

Co do WEBASTO to mylisz pojęcia. To jest typowe ogrzewanie postojowe i faktycznie było stosowane od 2000 roku. Natomiast EBERSPACHER (D3WZ, D5WZ) to urządzenia działające jako podgrzewacz cieczy chłodzącej ale mające możliwość rozbudowy do ogrzewania postojowego.


Ostatnio edytowane przez romekcz ; 23-09-2010 o 18:54
romekcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2010, 19:51   #22
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Elektryka podgrzewacz płynu chłodzącego

Cytat:
Napisał romekcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
EBERSPACHER
to jest firma tak samo jak Webasto a nie typ ogrzewania a w Microcat jest tylko Webasto i nie ma nic o Eber.... było WEBASTO Thermo Top C w różnych wersjach
co do pinów i złączy to możesz mieć rację bo ciężko znaleźć informację na temat schematów

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 23-09-2010 o 20:10
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2010, 20:05   #23
romekcz
ford::average
 
Avatar romekcz
 
Imię: Romek
Zarejestrowany: 23-10-2009
Skąd: Staniszcze Wielkie
Model: Mondeo seria 40 (TREND)
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 166
Domyślnie Odp: Elektryka podgrzewacz płynu chłodzącego

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to jest firma tak samo jak Webasto a nie typ ogrzewania a w Microcat jest tylko Webasto i nie ma nic o Eber....
co do pinów i złączy to możesz mieć rację bo ciężko znaleźć informację na temat schematów
Żeby ktoś źle nie zrozumiał. Nie staram się tu kłócić i walczyć że tylko ja mam rację. Tak samo jak inni szukam rozwiązania. Wiadomo do schematów ciężko dojść, ale szukam. Jak tylko coś uda mi się znaleźć to napewno się podzielę swoimi wiadomościami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Po to w końcu jest forum.
romekcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2010, 23:55   #24
cincin
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: s-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 91
Domyślnie Odp: Elektryka podgrzewacz płynu chłodzącego

widzialem te przekazniki 2x70A w mondku przedliftowym.zamontowane sa na scianie grodziowej po stronie kierowcy.
cincin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2010, 06:50   #25
zanzare
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-12-2006
Skąd: Chorzów
Model: Mondeo
Silnik: TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 44
Domyślnie Odp: Elektryka podgrzewacz płynu chłodzącego

Cytat:
Napisał romekcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oficjalnie te "klasyczne" były montowane do 12.2003r. Potem były na paliwo ze zmianą od 08.2004r.
Tu się częściowo zgodzę bo rzeczywiście wprowadzono nagrzewnice na paliwo eberspaecher, ale w części przypadków stosowano duecik : eberspaecher plus jako nagrzewnice pomocnicze te ze świecami żarowymi.
Na wielu niemiecko i anglojęzycznych forach takie sytuacje właśnie są opisywane, z tym że konfiguracja zależała od rynku i widzi-mi-sie klienta. Do którego roku taki stan miał miejsce nie wiem.
Jeśli chodzi o kompetencje i wiedzę w ASO to się nie wypowiadam bo myślę że prawdziwych fachowców w ASO może być kilkunastu na cały kraj a wiedza pracowników ślepo wpatrzonych w microcata jest raczej nikła także nie są oni żadnym źródłem wiedzy

franc
zanzare jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2010, 09:38   #26
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Elektryka podgrzewacz płynu chłodzącego

Cytat:
Napisał romekcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bez urazy ale źle odczytałeś schemat. Piny 61 i 62 do podłączenia w module sterującym PCM były wykorzystywane w przypadku silników 2.0L Duratorq-TDCi. W przypadku pozostałych silników były to piny 98 i 75.
romekcz niestety nie masz racji i jeśli chcesz prześlę ci rozpiskę pinów PCM. Pomyliłem się tylko co do daty powinno być nie 12.2003 tylko 09.2003 czyli lift mondeo. przed liftem złącze PCM było oznaczone jako C100 i wtedy były złącza 75 i 98 a po lifcie 09.2003 złącze PCM jest oznaczone jako C200 i wykorzystywane są piny 61 i 62. i piszę tylko o silnikach diesla bo benzyna mnie nie interesuje ze względów oczywistych.
nie kłócę się z tobą tylko piszę o tym co mam w rozpiskach i co podaje Microcat. na forum było wiele wypowiedzi o niedoinformowaniu panów z aso więc nie wierz im w 100% na słowo.

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 24-09-2010 o 09:42
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2010, 10:38   #27
romekcz
ford::average
 
Avatar romekcz
 
Imię: Romek
Zarejestrowany: 23-10-2009
Skąd: Staniszcze Wielkie
Model: Mondeo seria 40 (TREND)
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 166
Domyślnie Odp: Elektryka podgrzewacz płynu chłodzącego

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
romekcz na forum było wiele wypowiedzi o niedoinformowaniu panów z aso więc nie wierz im w 100% na słowo.
Dlatego też do końca im nie wierzęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i nie upieram się że tylko ja mam rację. Może wspólnymi siłami uda nam się stworzyć rozwiązanie dotyczące podgrzewacza? Mam taką nadzieję..
Wiem tylko tyle, że posiadam u siebie instalację elektryczną idealnie pasującą pod eberspacher.
Pozdrawiam
romekcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2010, 11:24   #28
felicjan-f1
ford::average
 
Avatar felicjan-f1
 
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Białystok
Model: FORD MONDEO COMBI
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 127
Domyślnie Odp: Elektryka podgrzewacz płynu chłodzącego

Czy to wygląda jak webasto???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. http://img827.imageshack.us/img827/2...sterheater.jpg ..........źródło TIS webasto przy tym to wielki końGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.EBERSPACHER mieści się pod podłogą obok tunelu w którym idzie seryjny wydech ale tylko w dieslu( chyba mniej rozbudowany kat ) i stosowane było jako dogrzewacz( działanie tylko przy pracującym silniku-brak własnej pompki cieczy) D3-D5 WZ płynu chłodzącego(3,4lub pieć 5 to moc w kW)WZ-z tłumaczenia po niemiecku-dogrzewanie, WS-podgrzewanie postojowe-własna pompka cieczy)tak w duużym skrócieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Właściciel stadniny 130 koni.....żrących ropę
felicjan-f1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2010, 11:38   #29
romekcz
ford::average
 
Avatar romekcz
 
Imię: Romek
Zarejestrowany: 23-10-2009
Skąd: Staniszcze Wielkie
Model: Mondeo seria 40 (TREND)
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 166
Domyślnie Odp: Elektryka podgrzewacz płynu chłodzącego

Cytat:
Napisał felicjan-f1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy to wygląda jak webasto???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. http://img827.imageshack.us/img827/2...sterheater.jpg ..........źródło TIS webasto przy tym to wielki końGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.EBERSPACHER mieści się pod podłogą obok tunelu w którym idzie seryjny wydech ale tylko w dieslu( chyba mniej rozbudowany kat ) i stosowane było jako dogrzewacz( działanie tylko przy pracującym silniku-brak własnej pompki cieczy) D3-D5 WZ płynu chłodzącego(3,4lub pieć 5 to moc w kW)WZ-z tłumaczenia po niemiecku-dogrzewanie, WS-podgrzewanie postojowe-własna pompka cieczy)tak w duużym skrócieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli patrząc na to, to mam rację.
romekcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2010, 11:54   #30
zanzare
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-12-2006
Skąd: Chorzów
Model: Mondeo
Silnik: TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 44
Domyślnie Odp: Elektryka podgrzewacz płynu chłodzącego

Cytat:
Napisał romekcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli patrząc na to, to mam rację.
myślę, że to rozwieje jakiekolwiek dyskusje co, gdzie i jak montowano
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
franc

Ostatnio edytowane przez zanzare ; 24-09-2010 o 11:56
zanzare jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.