Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-09-2010, 13:49   #1
duszek70
ford::average
 
Avatar duszek70
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDCI Ghia
Rocznik: 2004
Postów: 78
Domyślnie Nie grzeją fotele-czy to przekaźnik?

W moim Mondeo nie grzeją fotele!
Wyczytałem dużo, ale proszę tylko o doprecyzowanie gdzie mam szukać przekaźnika do podgrzewania foteli. "Znawcy" tłumaczyli mi, że jeśli włączniki podgrzewania się włączają i palą się diody, które wskazują moc grzania foteli to znaczy, że przyczyna jest w przepalonych matach. Czy jednak możliwe jest żeby w obydwu fotelach naraz. Sprawdzałem bezpiecznik, gdzie na podglądzie, który to jest był symbol fotela, ale jest on dobry. Natomiast nie wiem, gdzie szukać przekaźnika. Bezpieczniki mam za schowkiem pod włącznikiem świateł. Dodam, że niektóre miejsca bezpieczników są puste, a na tej naklejce ze schowka, gdzie są rozpisane bezpieczniki są wykazane takie miejsca z napisem reserwed. Są jednak miejsca, gdzie jest jakiś symbol bezpiecznika, a jego tam nie ma. Działa jednak wszystko.
Proszę o wskazanie mi tego przekaźnika, gdzie on jest, może to jednak jego wina.
Pozdrawiam!

duszek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2010, 16:43   #2
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Nie grzeją fotele-czy to przekaźnik?

Witam,najprawdopodobniej jest uszkodzony przekaznik ktory reguluje grzaniem siedzenia.znajduje sie pod fotelem(taka czana skrzyneczka.,jest tam dosc skomplikowana elektronika,same maty mozesz skontrolowac przepuszczajac przez nie 12v i wiesz czy grzeja.Ten system ogrzewania siedzen to niewypal,lepiej bylo w modelu do 2004,byl tylko wlacznik bez elektroniki.Apropo tego sterownika nie kupisz oddzielnie,ford chce sprzedac go razem z nowymi matami(zlodzieje).najlepiej (jak masz pojecie )zdemontowac ten sterownik kupic inne wlaczniki i jest ok.w tym sterowaniu co masz teraz niby mozna nastawiac 6 albo 7 poziomow grzania,u mnie bylo zawsze tak samo cieplo obojetnie czy jedna czy wszystkie diody sie swiecily.Pozdr
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2010, 18:46   #3
weksla
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 11-07-2009
Skąd: Polska Południowa
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 331
Domyślnie Odp: Nie grzeją fotele-czy to przekaźnik?

jest przekaźnik za skrzynką z bezpiecznikami taki czarny to ten:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i nei prawda że jak włączysz na jedną kreskę a jak właczysz na 6 kresek to nei ma różnicy, może u Ciebie, u mnie jest diametralna, to samo dotyczy wentylacji
weksla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2010, 19:31   #4
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Nie grzeją fotele-czy to przekaźnik?

mala czarna skrzynka steruje ogrzewaniem fotela i jest pod fotelem!
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2010, 19:51   #5
duszek70
ford::average
 
Avatar duszek70
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDCI Ghia
Rocznik: 2004
Postów: 78
Domyślnie Odp: Nie grzeją fotele-czy to przekaźnik?

Panowie dzięki za podpowiedzi i za zainteresowanie się moim tematem. Jednak powiedzcie, gdzie znajduje się ten przekaźnik.

Mój mondek bezpieczniki ma pod włącznikiem świateł, za uchylnym schowkiem. Czy tam za nimi mam szukać tego przekaźnika, czy jednak pod fotelami. Pod fotelami mam jakieś kostki to fakt.
Jeśli jednak to maty to ford jest w stanie mi je zamontować, czy trzeba kombinować samemu. Tapicer itd., itp.
duszek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2010, 06:37   #6
zanzare
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-12-2006
Skąd: Chorzów
Model: Mondeo
Silnik: TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 44
Domyślnie Odp: Nie grzeją fotele-czy to przekaźnik?

Cytat:
Napisał duszek70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie dzięki za podpowiedzi i za zainteresowanie się moim tematem. Jednak powiedzcie, gdzie znajduje się ten przekaźnik.

Mój mondek bezpieczniki ma pod włącznikiem świateł, za uchylnym schowkiem. Czy tam za nimi mam szukać tego przekaźnika, czy jednak pod fotelami. Pod fotelami mam jakieś kostki to fakt.
Jeśli jednak to maty to ford jest w stanie mi je zamontować, czy trzeba kombinować samemu. Tapicer itd., itp.
myslę że to ten przekaźnik (K25Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., kolory by się zgadzały

dorzucam schemat zerknij i sprawdź

franc
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (95.5 KB, 690 wyświetleń)
zanzare jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2010, 08:11   #7
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Nie grzeją fotele-czy to przekaźnik?

Sterowanie ogrzewanymi fotelami w mondeo III od 2004 roku nie ma zadnego przekaznika.pod fotelem znajduje sie puszka wielkosci pudeleczka zapalek i ona steruje temperatura foteli,w kokpice sa dwa wlaczniki z diodami,poprzez ustawienie tych wlacznikow regulujesz ustawienie w skrzynce pod fotelem .Ta skrzynka jest głębiej pod fotelem,ta pierwsza duza kostka o ktorej piszesz to nie jest to ,to tylko zlacze do wszystich kabli ktore ida do fotela.odkrec sruby laczace fotel z podwoziem i przechyl go a zobaczysz te skrzyneczke.Pozdr
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2010, 08:33   #8
zanzare
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-12-2006
Skąd: Chorzów
Model: Mondeo
Silnik: TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 44
Domyślnie Odp: Nie grzeją fotele-czy to przekaźnik?

Cytat:
Napisał aprox99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sterowanie ogrzewanymi fotelami w mondeo III od 2004 roku nie ma zadnego przekaznika.pod fotelem znajduje sie puszka wielkosci pudeleczka zapalek i ona steruje temperatura foteli,w kokpice sa dwa wlaczniki z diodami,poprzez ustawienie tych wlacznikow regulujesz ustawienie w skrzynce pod fotelem .Ta skrzynka jest głębiej pod fotelem,ta pierwsza duza kostka o ktorej piszesz to nie jest to ,to tylko zlacze do wszystich kabli ktore ida do fotela.odkrec sruby laczace fotel z podwoziem i przechyl go a zobaczysz te skrzyneczke.Pozdr
ten moduł znajduje się w gąbce siedziska w takim zagłębieniu pod metalową konstrukcją siedziska także go nie zobaczy nawet jak odkręci śruby jest zaznaczone na focie

franc

ps
fota jest z forum, mam nadzieję że autor nie bedzie miał do mnie żalu za jej zamieszczenie
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg m.jpg (85.8 KB, 885 wyświetleń)
zanzare jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2010, 08:42   #9
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Nie grzeją fotele-czy to przekaźnik?

super foto,nareszcie bedzie wsio ok.
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2010, 17:11   #10
duszek70
ford::average
 
Avatar duszek70
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDCI Ghia
Rocznik: 2004
Postów: 78
Domyślnie Odp: Nie grzeją fotele-czy to przekaźnik?

Serdeczne dzięki wszystkim za pomoc!
duszek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.