Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-08-2010, 19:52   #261
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,661
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Migająca sprężynka moze też swiadczyć o awarii (lub błędzie) świec - patrz spis możliwych awarii sygnalizowanych przez "sprężynkę".
Po II w wielu opisanych na tym forum przyczynach gaśnięcia TDCi w Mondku Mk3 podaczs np. ruszania (również na rozgrzanym silniku) były problemy ze świecami, wiec warto wszystko sprawdzić.
Slavek sprawdź też szczelność układu turbo, bo to też może objawiać się "sprężynką" i "muleniem" (tryb awaryjny).
Piszesz dużo mądrych rzeczy ale gaśnięcie ciepłego silnika przy padniętych świecach... wybacz ale bezsens...

Świece pomagają TYLKO w rozruchu i tym aby nie było traktora po rozruchu... Owszem one działają już po odpaleniu aż do rozgrzania silnika ale na pewno nie powodują wywalania sprężynki...

Jasne - na zimnym silniku padnięte świece może i mają jakiś wpływ na ruszanie - obroty mogą falowac silnik może źle pracowac więc wtedy tak - ale to wszystko odbywałoby się przy temperaturach poniżej 0 stopni... Zobacz dlaczego niby wysyp problemów z odpalaniem następuje na forum jak zaczyna się zima?? Bo latem nawet jak świece są zjarane to auto tego nie odczuwa (znam z autopsji...).

Najwyraźniej w naszym spisie jest chyba jakiś drobny błąd... Może niech się wypowie jeszcze jakaś osoba trzecia bo ja totalnie zgłupiałem...

Skoro problem pojawia się na ciepłym silniku a na zimnym jest ok to na 1000% nie jest to wina świec...

Z innej beczki..
Jak już powiedziano na początek może wymiana czujnika... Ale przez wymianą czujnika podjedź na DOBRY komputer niech sczytają błędy, bo po co trafiac na ślepo diagnozy i wywalac pieniądze w błoto - migająca sprężynka MUSI zostawic jakiś błąd, a ten błąd przynajmniej ogólnikowo wskaże miejsce szukania usterki(np układ paliwowy, turbo czy Bóg wie co jeszcze).

P.S - czy Mondeo ma układ samodiagnozy jak Focus?? Bo jeżeli tak to błędy możnaby było sprawdzic w trybie serwisowym (na wyświetlaczu licznika).

EDIT:
Cytat:
Napisał slavek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po wizycie na diagnostyce wykryło: czujnik spalania stukowego - zakłócenia działania PO325
Nie zauważyłem tego... Mój błąd... No ale chyba wiesz już czego szukac.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Zbyt tanie to to nie jest...


Ostatnio edytowane przez cezarg1410 ; 05-08-2010 o 20:00
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2010, 09:59   #262
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

1. Jeżeli jest awaria świec to w Mondeo TDCi też "wywala" "sprężynkę". Ja wiem że one mają znaczenie głównie w zimie, ale jak już pisałem, na tym forum czytałem też że na ciepłym silniku przy nie sprawnych świecach też był podobny proble, niby nie powinien ale jednak.. Pamiętaj że foka ma całkiem inne diesele niż Mondeo MK3.
2. Gdy ja miałem awarię czujnika położenia wałka rozrządu to na kompie wyskakiwało 16 różnych błędów!!! żaden nie odnosił się bezpośrednio do tego czujnika (sic!), każdy mechanik miał inną teorię (6 mechaników), a to że przyczyną jest ten czujnik doszedłem sam (Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) po poszperaniu w niniejszym forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i to był strzał w dziesiątke.
Dodatkowa uwaga: do 2004 roku Mondeo Mk3 TDCi miały montowane czujniki położenia wałka rozrządu które są (na 90% wszystkie) wadliwe - kolor czarny. Ford dopiero w 2004 roku wprowadził ich bezwadliwą wersję która jest koloru jasno szarego. Więc jeśli Slavek ma ten czujnik koloru czarnego to i tak prędzej czy później będzie go musiał wymienić, a koszt jest stosunkowo niewielki (90-100 pln). Piszę to z taką pewnościa jeśli chodzi o te czujniki bo temat znam b. dobrze z autopsji.
3. Jeżeli chodzi o czujnik spalania stukowego to jego awarię zdarzają się b. rzadkoi nawet jeśli na kompie wyskoczy błąd tego czujnika to może to być problem z wtryskami (ja tak miałem), szyną czyli CR i innymi włacznie z czujnikiem poł. wałka rozrządu. Dlatego uważam że Slavek nie powinien w pośpieczhu "inwestować" w czujnik spalania stukowego do czasu gdy nie będzie miał 100% pewności że to on jest winny.
4. Czasami podobne objawy do twoich Slavek, powodują problemy z "zawieszonym zaworem EGR. To też warto sprawdzić.
5. Poza tym warto przeczytać takie zestawienie --> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2010, 17:02   #263
slavek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-07-2010
Skąd: wro/zg
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Dzięki za porady. Zacznę po kolei, od części najtańszych, a jeśli nie pomoże to wymienię na końcu czujnik spalania stukowego.
slavek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2010, 22:54   #264
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Czasami wystarczy przeczyścić styki wtyczki kabla zasilającego czujnik spalania stukowego. Z tego co pamiętam był opisywany taki przypadek na tym forum.
Powodzenia
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2010, 05:55   #265
Makaveli85
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Model: Ford Mondeo Ghia TDCI
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam
Mam sprawe.Jechalem na nocke do pracy ok 80km/h na 4 biegu nadle wlaczyla mi sie migajaca sprezynka zjechalem na pobocze wylaczlem i zalaczlem silnik sprezynka caly czas migala.Rano jak wyszedlem z pracy odpalilem i auto zaczelo strasznie klekotac dymic na bialo, obroty falowaly;/mial ktos z was takie obawy?
dziekuje za odpowiedz
Makaveli85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2010, 06:51   #266
Jawe83
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-04-2010
Skąd: Warszawa
Model: Alfą Romeo
Silnik: 1.9 JTD 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Wygląda na "wypadnięty" wtrysk z komputera - jedź do serwisu, niech podłączą kompa serwisowego i sprawdzą. Jeśli ponowne zaprogramowanie nic nie da, bądź wtrysk znów "wypadnie", to pozostaje regeneracja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jawe83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2010, 22:39   #267
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Makaveli, tak jak napisał Jawe83, podjedź gdzieś gdzie mają wiedzę i dobry sprzęt diagnostyczny i podłącz pod kompa, tedy będzie wiadomo jakie błedy wywala i na tej podstawie bedzie można zacząć działać dalej. Napisz co wyszło.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2010, 16:59   #268
otis83
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 01-10-2010
Skąd: DZG
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam z góry przepraszam jak nie w tym miejscu coś napiszę gdyż jestem nowym użytkownikiem forum..
Otóż i ja również mam taki problem z tą migającą sprężynką...objawy dokładnie takie same jak opisujecie poniżej. Byłem raz na diagnostyce kompa i pokazało błąd czujnika wału korbowego, wymieniłem 3 dni wszystko było okej i dziś w drodze do pracy znowu ten sam problem. Druga wizyta na kompie i błąd czujnika wałka rozrządu. (kolor czujnika szary...)
Proszę podpowiedzcie ilu pinowy jest ten czujnik, czy można zamówić go gdzieś w jakimś sklepie internetowym, bo z wymianą to raczej nie obejdzie się bez wizyty u mechanika i czy po takiej wymianie jest konieczna ponowna diagnostyka komputera???
otis83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2010, 18:58   #269
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał otis83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Druga wizyta na kompie i błąd czujnika wałka rozrządu. (kolor czujnika szary...)
Proszę podpowiedzcie ilu pinowy jest ten czujnik, czy można zamówić go gdzieś w jakimś sklepie internetowym, bo z wymianą to raczej nie obejdzie się bez wizyty u mechanika i czy po takiej wymianie jest konieczna ponowna diagnostyka komputera???
Z tego co pamiętam to czujnik położenia wałka rozrządu jest trój-pinowy, łatwo go można samemu wymienić, tylko trzeba pamietać żeby wyczyścić, przez wsadzeniem nowego czujnika, otwór w który on wchodzi z oleju, bo jak się tego nie zrobi problem moze się powtórzyć. Czujnik można dostać w ASO za podobną cenę co w sklepach internetowych, np.:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy dobrze zrozmiałem ze obecnie posiadasz czujnik poł. wałka rozrz. w kolorze szarym? To dziwne że nie działa, bo awaryjne były czarne, a szare były ok.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2010, 19:18   #270
otis83
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 01-10-2010
Skąd: DZG
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy dobrze zrozmiałem ze obecnie posiadasz czujnik poł. wałka rozrz. w kolorze szarym? To dziwne że nie działa, bo awaryjne były czarne, a szare były ok.

Tak tak, z tego co zauważyłem jest koloru szarego. A właśnie nie te szare były awaryjne bo gdzieś doczytałem że właśnie szare były wadliwe?

Po takiej wymianie konieczna jest ponowna wizyta na diagnostyce kompa ?

Ostatnio edytowane przez otis83 ; 15-10-2010 o 19:25
otis83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , migająca sprężynka , mk3 , mondeo , nie odpala , pompa wtryskowa , tdci , wtryskiwacze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.