Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-11-2010, 22:38   #1
tomek143
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-10-2009
Skąd: Śląsk
Model: Ford Mondeo kombi
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie zgrzyty na półsprzęgle

--------------------------------------------------------------------------------

Witam...podczas wciskania sprzęgła na jałowym biegu,dochodzą dziwne zgrzyty,zwłaszcza na pólsprzęgle...w serwisie powiedzieli,ze to normalne...przejechałem 1700km,auto jest na gwarancji i nie powinienem sie przejmowac,ale myśląc perspektywicznie niepokoi mnie ten fakt.
Czy może ktoś z kolegów ma cos do powiedzenia na ten temat?
Bedę wdzięczny za każdą sugestię,dziekuję.

tomek143 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2010, 12:29   #2
mazur100
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-11-2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: zgrzyty na półsprzęgle

Witam,
Miałem takie zgrzytanie - ale u mnie to zgrzytał pedał od sprzęgła.
Zgłosiłem na pierwszym przeglądzie i nasmarowali (mówili że w wielu egzemplarzach tak mają).
Jednakże smarowanie nic nie dało - zgrzytał dalej. I po 3 misiacach od przeglądu przestało - nie wiem może smar dostał sie we właściwe miejsce.
mazur100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2010, 10:11   #3
jerzy.k
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2008
Model: Ford Mondeo mkIV
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie Odp: zgrzyty na półsprzęgle

Widocznie ten typ tak ma. Mój Ford też ma takie objawy. O podobnych dźwiękach pisało na tym forum wcześniej kilku innych użytkowników, ja również.
W moim samochodzie w czasie gwarancji wymieniano dwa razy dwumasę. Efekt był krótkotrwały. Aktualnie objawy są takie jak przed naprawami. Radzę sobie z tymi objawami za pomocą radia. Walczyłem z Fordem przez dwa lata. Śledzę forum i zauważyłem, że takie objawy opisują właściciele Mondeo z silnikiem 1,8 TDCi.
Pomimo zapewnień ze strony serwisu Forda, że samochód jest sprawny (mam nawet na piśmie, że takie dźwięki są typowe dla tego modelu z tym silnikiem) w dalszym ciągu uważam je za niewłasciwe dla nowego samochodu z bardzo małym przebiegiem.
jerzy.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2010, 12:30   #4
tomek143
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-10-2009
Skąd: Śląsk
Model: Ford Mondeo kombi
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: zgrzyty na półsprzęgle

Witam.Dziękuję za pomoc i podzielenie sie spostrzeniami...mnie także w serwisie powiedzieli,że wiele fordów 1.8 tdci tak ma...nie do końca mnie to przekonuje...jadę ponownie do serwisu i dla spokoju poproszę o wpis,że zgłaszałem ewentualną nieprawidłowość...jestem ciekaw ile przejechałeś kilometrów swoim mondeo?Dodam,że dziwne,tzw,, buczenie na półsprzęgle jest niezależne od tego,czy silnik jest zimny,czy rozgrzany i czasami jest mniej słyszalny...Po wizycie w serwisie podzielę wiadomosciami...jeszce raz dziękuję.
tomek143 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2010, 19:43   #5
macieq11
ford::average
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 14-08-2004
Skąd: Kluczbork
Model: Focus 1.6 TDCI
Silnik: 1.6 TDCI 116 KM @
Rocznik: 2012
Postów: 84
Smile Odp: zgrzyty na półsprzęgle

Witam
Mam coś podobnego u siebie a mam przebieg 18 tys km i doświadczenia jakie mam to może być łożysko oporowe- raz słyszę je bardziej a inny mniej. Poczekam do wymiany oleju i zobaczymy (z przebiegu planowanego wyjdzie gdzieś około połowy przyszłego roku) myślę że wytrzyma i wtedy serwis się tym zajmie.
macieq11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.