Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-12-2010, 22:32   #31
jareckiwawa
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 28-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK2
Silnik: 1.8 PB+LPG
Rocznik: 1998
Postów: 126
Domyślnie Odp: Gaz w mondeo II ?

Witam.Panowie jak jest z tą regulacja zaworów od rocznika 98?Mam zamiar założyć instalację,auto jest z rocznika 1998 ale nie wiem dokładnie z którego miesiąca,na fakturze z salonu bo takowa posiadam nie ma dokładnej daty produkcji.Nadmienię że mam czarną pokrywę zaworów.

jareckiwawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2010, 23:23   #32
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie Odp: Gaz w mondeo II ?

regulacja hydrauliczna była przy srebrnej pokrywie. będziesz więc musiał co jakiś czas sprawdzić luzy. ja miałem srebrną i przez 140 000 km na gazie zaworów nie ruszałem
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2010, 22:05   #33
lutol
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2006
Skąd: Toruń
Model: Mondeo V kombi
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 111
Domyślnie Odp: Gaz w mondeo II ?

Cytat:
Napisał jareckiwawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.Panowie jak jest z tą regulacja zaworów od rocznika 98?Mam zamiar założyć instalację,auto jest z rocznika 1998 ale nie wiem dokładnie z którego miesiąca,na fakturze z salonu bo takowa posiadam nie ma dokładnej daty produkcji.Nadmienię że mam czarną pokrywę zaworów.
Nie ma znaczenia kolor pokrywy, ja mam czarną pokrywę i też ma hydrauliczne ustawianie zaworów. Jak chcesz być pewny to zadzwoń do ASO to ci powiedzą. Mi w Toruniu powiedzieli jaki mam silnik i dodatkowo mechanik mi potwierdził, że mam hydrauliczne ustawianie zaworów, bo też gdzieś wyczytałem bzdury o srebrnej pokrywie i zaworach.
lutol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2010, 08:12   #34
Maddragon
ford::advanced
 
Avatar Maddragon
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 19-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Xsara Picasso Exclusive
Silnik: 1,8 16V KME Nevo
Rocznik: 2002
Postów: 289
Domyślnie Odp: Gaz w mondeo II ?

ASO i numer VIN to jescze nie 100% pewności co jest pod jakim kolorem pokrywy. Mój przykład: Mondeo z 11.12.1998 mam czarną pokrywę. Dowiedziałem się po zakupie, że blacktop ma płytki. Więc dzwonię do aso, żeby zapytać ile kosztuje regulacja zaworów. Pan poprosił o numer VIN pojazdu i oznajmia mi że mój Mondek 1,8 pomimo że blacktop ma regulację hydrauliczną. Myślę sobie fajnie. Założyłem gaz, pojechałem na wymianę rozrządu do znajomego i przypadkiem weszliśmy na temat zaworów. On oznajmia mi, że tak i owszem ale mam płytki. I bądź tu mądry. Silnik jest na bank orginalny nie było przekładki, auto było sprowadzane i wszystko jest potwierdzone papierami.
Nie zmienia to faktu, że jak założysz sekwencję dobrze zestrojoną i dopasowaną to nie będziesz miał żadnych problemów. Regulacja zaworów raz na 20.000km. Koszt jakieś 150zł razem z płytkami. Jeśli nie masz ubytków oleju, jeździsz na syntetyku albo półsyntetyku i masz dobre ciśnienie spręzania na cylindrach to śmiało możesz montować. Można zastanowić się też nad lubryfikacją dodatkowo to 200zł. Ma ona swoich zwolenników i przeciwników ale to temat rzeka. Ja wyszedłem z założenia, że skoro to różnica 200zł przy cenie bez 2100zł to nie jest to kwota zaporowa. A raczej pomoże niż zaszkodzi.
__________________

"Wszystko co najlepsze jest w ludziach"
"Mózg jest jak spadochron, działa jak jest otwarty"
Maddragon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2010, 22:30   #35
jareckiwawa
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 28-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK2
Silnik: 1.8 PB+LPG
Rocznik: 1998
Postów: 126
Domyślnie Odp: Gaz w mondeo II ?

Właśnie miałem zapytać was co sądzicie o lubryfikacji ale już wiem właśnie że jest wiele opinii na ten temat.Muszę z ciekawości podjechać do ASO i jestem ciekaw co powiedzą na temat mojego silnika,czy płytki czy hydraulika. A tak nawiasem mówiąc to oleju nie bierze,a jeżdżę na 10W40.Myślę że się zdecyduję na założenie instalacji.
jareckiwawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2010, 06:33   #36
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Gaz w mondeo II ?

zakładaj kolego instalkę.Ja już mam trzecie mdo i każde gazowałem.Jedno miałem z black topem i jak zapytałem znajomego gazownika o lubryfikację to mi odpowiedział,że jest potrzebna jak zmarłemu kadzidłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2010, 13:59   #37
lutol
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2006
Skąd: Toruń
Model: Mondeo V kombi
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 111
Domyślnie Odp: Gaz w mondeo II ?

Też zastanawiałem się nad lubryfikacją, ale zrezygnowałem z niej gdy trochę poczytałem w internecie. Gazownik u którego robiłem powiedział, że jak chce to może założyć, ale również stwierdził, że nie jest ona wymagana i przyznał (to co już wcześniej wielokrotnie wyczytałem), że ważniejsze jest od tego ustawienie właściwej mieszanki. Jak już wspomniałem pali mi trochę za dużo gazu, więc mam zbyt bogatą mieszankę i niedługo gdy pojadę na kontrolną wizytę muszę to doregulować. Na szczęście zbyt bogata mieszanka nie robi szkód silnikowi (jedynie co to ekologia) w przeciwieństwie do zbyt ubogiej mieszanki.
lutol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2010, 14:59   #38
jareckiwawa
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 28-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK2
Silnik: 1.8 PB+LPG
Rocznik: 1998
Postów: 126
Domyślnie Odp: Gaz w mondeo II ?

bruti_2005:to przynajmniej uczciwie ci odpowiedział,inny mógłby jeszcze zachęcać do wydania kilku stówek.
jareckiwawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2010, 20:19   #39
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie Odp: Gaz w mondeo II ?

dla mnie w mkII lubryfikacja to wywalenie kasy w błoto
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2010, 21:22   #40
jerzuu123
ford::average
 
Avatar jerzuu123
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 26-05-2009
Skąd: Wieluń/ Biała/Uden Holandia
Model: Galaxy Mk2 wersja camper
Silnik: 2.3 16v
Rocznik: 2004
Postów: 165
Domyślnie Odp: Gaz w mondeo II ?

Szukałem trochę na forum ale znaleźć nie mogę więc się podepnę, może ktoś się wypowie ile pali mu mondeo 2.0 gazu? Bo nie wiem czy przewrażliwiony jestem że moje za dużo bo około 12-14litrów teraz
jerzuu123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.