Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-03-2011, 08:37   #11
rotor
ford::average
 
Avatar rotor
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 28-11-2010
Skąd: Warszawa/Sokółka
Model: Mondeo kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 48
Domyślnie Odp: Ford Mondeo MK3 - TDCI 02r. ??

Cytat:
Napisał metmusic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moje 2.0 TDCi 130KM - 6,9 na trasie ok 100km ale przy pełnej ekonomii. tam gdzie ograniczenie 90km/h to tyle, tam gdzie 140 to 120 chciałem sprawdzić do ilu zejdę. Przede wszystkim 4 i 5 bieg, oczywiście redukcje przy zwalnianiu na dojeździe do świateł/skrzyżowania a nie "luz" i hamulec jak to czasami zdarza się niektórym...

Jak przestałem się cackać i zacząłem normalnie jeździć (czyt. dynamicznie) to 8-9 w cyklu mieszanym miasto/trasa (połowa w pełni zakorkowany Wrocław + połowa względnie pustej trasy z autostradą. Są to wskazania komputera. Moje obliczenia na podstawie tankowań byłyniższe o ok. 0,5L - 1L.

Nie wiem czy to jest dużo na ten silnik. Nie spodziewałem się raczej mniej - w końcu to 130KM i 1,5T wagi aczkolwiek kolega vladmir71 twierdzi, że to trochę za dużo... nie wiem co o tym sądzić
Co do wyników spalania to nie zamierzam dyskutować, tylko podzielę się moimi spostrzeżeniami (nie chcę podnosić dyskusji, ile może, a ile nie może spalić MDO TDCI 2.0).
Tydzień temu wyjazd na narty: 3 dorosłe osoby, bagażnik pełny, trasa 1,5k km w jedną stronę. W Polsce gierkówka, potem Cieszyn, autostrady (Czechy, Austria) i przełęcze i zwykłe drogi (Włochy). Średnia prędkość to wg. komputera 111 km/h (przed wyłączeniem silnika po powrocie do domu).
Spalanie średnie:
- wg. kompa: 5,2 l/100 km
- wg. moich wyliczeń: 5,3-5,4 l/100km

W mieście, przy miejskiej jeździe (ani najszybciej, ani najwolniej) wg. kompa: do 6,5 l/100km (w okresie zimowym, bo latem nie miałem jeszcze przyjemności).

I najważniejsze - każdy jeździ inaczej, w innych miastach i innymi trasami/drogami. Trasy Łazienkowska, Siekierkowska, Toruńska są miastach, a poza godzinami szczytu całkiem całkiem się tam jedzie (jak poza miastem). Są miejscowości na prawach miast (wiem, że to głupio brzmi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) o liczbie ludności około 10-15 tyś. mieszkańców, gdzie nie ma nawet jednego sygnalizatora (jeździ się całkiem płynnie, mały ruch, zero korków). Ale to nadal miasto. I - NIKOGO NIE CHCĘ URAZIĆ - miasto miastu nierówne, a i obszar poza miastem: trasa trasie nierówna.

Z naszych komentarzy postaraj się wyciągnąć jakąś średnią (tak na oko). Czytaj, pytaj, szukaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Im więcej aktywnej pracy wykonasz przed podjęciem decyzji, tym bardziej decyzja zaprocentuje w przyszłości.

rotor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2011, 14:41   #12
seba653100
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Mondeo MK3 - TDCI 02r. ??

Czyli spalanie jest podobne do obecnego mojego bolidu-FIESTA 1.1kat,92r. xD

Cytat:
"miasto miastu nierówne, a i obszar poza miastem: trasa trasie nierówna"
Zastawiałem się wczoraj nad tym właśnie. Ja osobiście jeżdżę do "miast" w których korek to coś mało znanego (jedynie roboty uliczne) , a światła max.2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2011, 19:11   #13
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,666
Domyślnie Odp: Ford Mondeo MK3 - TDCI 02r. ??

Dzisiaj zrobiłem "mierzenie" na odcinku 110 km.

Kilka "zwinniejszych" wyprzedzań pod 3500-4000 obrotów, 35km autostrady 120-140 km/h. 2km korka na autostradzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., później spokojnie bez korków świateł, wsi i miast z całej trasy średnia prędkość około 60km/h, generalnie bez szaleństw - jazda na wysokich biegach - na finishu trasy spalanie 6,9 wg. komputera.
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2011, 22:13   #14
seba653100
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Mondeo MK3 - TDCI 02r. ??

A co sądzicie o tym samochodzie : http://otomoto.pl/ford-mondeo-tdci-130km-C17339067.html
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2011, 23:13   #15
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,666
Domyślnie Odp: Ford Mondeo MK3 - TDCI 02r. ??

Cena jak na przebieg ok ale nie wierzę w przebieg tym bardziej, że od handlarza.
Zakładając, że ma 200 000 - 230 000 tyś cena za wysoka bo jest w dość ubogiej wersji - manualna klima, radio bez cd, lakier nie metallic, stalowe felgi, standardowa tapicerka, bez grzania szyby przedniej.

Oczywiście nie każdemu to wszystko jest potrzebne ale za te pieniądze powinien być bogatszy. Jeśli przebieg udokumentowany i ewentualna historia napraw też to możesz się zastanawiać nad kwotą 14000-14500 max. To jest oczywiście moje zdanie. Co do opłat to czasami auto jest gotowe do rejestracji ale jeszcze do opłacenia recykling. Dowiedz się, żeby nie było niespodzianki.

Jeżeli tam nie były robione wtryski jeszcze a jego przebieg jest faktyczny to możliwe, że właśnie niebawem przyjdzie na nie czas (zazwyczaj między 130-160 tyś pierwsza naprawa - zależy od paliwa, etc). Oczywiście może być wyjątkiem od reguły (na jej potwierdzenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).

Ale i tak przebieg wątpliwy... Pewnie jak zapytasz o książkę to oczywiście padnie stwierdzenie "Panie - można spreparować książkę za kilka zł na allegro" albo "Panie i tak nie był serwisowany w ASO od 4 lat" - ale co z tego? Zazwyczaj sprzedający jeśli nie ma nic do ukrycia to przekaże bezproblemowo komplet papierów/instrukcji/kart - bo to raczej działa na jego korzyść i podnosi wartość auta. Oczywiście jak zapytasz handlarza o książkę to wymijająco odpowie, że nie dostał już od "Hansa" albo "Pierra" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Całkiem możliwe ale i Hans i Pierre pewnie ją mieli i przekazali, a jeśli nie to sami chcieli coś ukryć... w pojedynczych przypadkach można uwierzyć ale jak ja kupowałem auto to prawie każdy handlarz nie dostał ani od Hansa ani od Pierra jak sam wpierw od nich kupował Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Zauważyłem regułę że i handlarze zajmujący się sprowadzaniem aut i w komisach mają standardową odpowiedź na pytanie o historię auta: "Właściciel nic mi nie przekazał, ja nic nie wiem". W sumie i tak postęp bo już nie mówi się "Igiełka" tylko "Nie wiem" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W zaparte, że igiełka idą albo Ci którzy mają faktycznie igiełkę do sprzedania albo Ci co wiedzą, że ta igiełka niebawem się stępi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Naprawdę zerknij na stronę chociażby mobile.de i zobacz jakie mają przebiegi mondeo mk3 z 2002 w wersji tdci... rzadko zdarzy się poniżej 200 000.

Na Twoim miejscu zakładając, że masz określoną kwotę powiedzmy 16 000 zł i ochotę na kupno mondeo tdci z 2002 przeznaczył na zakup 14 000, na auto z przebiegiem 180 000 - 220 000 od prywatnej osoby i zostawił te 2000 zł w skarbonce pt. "Na wszelki wypadek, na samochód". Taki przebieg będzie bardziej wiarygodny aczkolwiek również może być zbity z 300 000... no ale na to już nie ma siły. Trzeba też wyczuć człowieka - czy widać, że próbuje coś kombinować - trochę psychologii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak kupowałem to trafiłem na jednego gościa któremu zaczęły aż ręce się trząść jak zacząłem robić zbyt szczegółowy przegląd... okazało się, że kombinował i to bardzo poważnie. Konsekwencją było wyrzucenie go z pracy... no ale to już inna historia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez metmusic ; 15-03-2011 o 23:51
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2011, 18:59   #16
kotuniaaa
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Mondeo MK3 - TDCI 02r. ??

Może przyłączę sie do dyskusji choć na samochodach praktycznie się nie znamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio pojechałam oglądać z mężem fajnego Mondka

Rok prod.:
2001/2002
Przebieg:
148 tys. km
Poj. silnika:
2000 ccm
Silnik:
TDCI

Mój mąż się uparł choć ja już od jakiegoś czasu siedzę na różnych fordowskich forach i do Diesla z silnikiem TDCI zniechęciły mnie nieprzychylne komentarze o wadliwości tego silnika - głównie padające wtryski i pompa paliwowa - a wiadomo koszt napraw niemały.

Na miejscu po standardowych oględzinach wszystko ok - nawet lakier mi się podobał a kobiety mają bzika na tym punkcie - mierniczek wykazał tylko lekko lakierowane drzwi tylne ale myślę ok, może ktoś otwierał i zachaczył. Silnik równo pracował no nawet ja nie miałam się do czego przyczepićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Środek zadbany no naprawdę mi się spodobało to autko, w zasadzie jazda próbna była tylko formalnością. (A powiem że wszystkie oględziny Mondziaków kończą się klapą z mojego powodu - mój mąż jest typem napaleńca a ja jego głosem rozsądku)

No to została tylko jazda próbna, i tu zaczęły się schody... Przy 110km/h lmpka świec i silnik gaśnie. Mąż mówi ok, zdarza się, dajmy mu szansę. 2,3 próba i to samo - pełna satysfakcji mówię a ha! Objawy idealne jak przy wtryskach, niejeden topik o tym przeczytałam. Sprzedający niby nie wie o co chodzi "Pierwszy raz się tak dzieje"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale jak powiedziałam że może wina wtrysków to przyznał się że czytał o tym... No cóż mąż pyta czy nie ma blisko warsztatu żeby pod komputer podłączyć - sprzedający udziela przeczącej odpowiedzi że o żadnym warsztacie w pobliżu nie wie - co jest dość interesujące bo 60m od jego domu warsztat jak bykGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA itp.

Uwierzcie mi, mąż który twierdził że silnik TDCI jest ok, przeglądając aukcji i ogłoszenia w internecie od ręki omija te z TDCI w tytule.

metmusic babcia na pewno nie chce sprzedać autka? Szukamy obecnie mk3 Diesla TDDI lub Benzyny 2.0 ale oby to nie było kombiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szukam ogłoszeń z dolnośląskiego bo mam dosyć wydawania kasy na paliwo i nerwów jak autko w świetnym stanie okazuje się jedną wielką klapą;/

Co do handlarzy to też mieliśmy przyjemność spotkac jednego faceta który nic nie wie ale autko jest w idealnym stanieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sprawdzić w serwisie - oczywiście ale po pytaniu kilkunastominutowa tyrada że to nie ma sensu bo oni i tak nic nie znajdę, w końcu rozmowa na temat cofania przebiegu i okazało się że się nie znam bo po wymienie kostek pamięci żaden serwis nie ma prawa zauważyć że coś było kombinowaneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Widocznie Pan dobrze znał się na "rzeczy" a druga sprawa że nie wierzę że coś tak istotnego jak informacja o brzebiegu da się w tak doskonały sposób zmienić bo to by było powszechnie stosowane i ludzie by tego nawet nie sprawdzali bo przecież to przekręt doskonały...

Ostatnio edytowane przez kotuniaaa ; 25-03-2011 o 19:06 Powód: dodanie kolejnej wypowiedzi
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2011, 10:03   #17
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,666
Domyślnie Odp: Ford Mondeo MK3 - TDCI 02r. ??

Cytat:
Napisał kotuniaaa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
babcia na pewno nie chce sprzedać autka?
Niestety nie - sam bym chciał ale Takich aut nie opłaca się sprzedawać... rarytasik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Co prawda jakby miało iść pod młotek to cena była by wyższa niż rynkowa (za stan) więc i tak nikt by tego nie wziął bo za drogo, a taniej sprzedać nie ma sensu i koło się zamyka.
A żeby było lepiej to to auto jeździ praktycznie tylko po niemieckich drogach, po polskich tyle co z Jeleniej Góry do Zgorzelca (60 km w jedną stronę?) raz w tygodniu. I to mi zaostrzało apetyt na to auto jeszcze bardziej. Co prawda Niemcom też już zaczynają się sypać drogi ale i tak jeszcze nie tak jak nam.

120 000 na liczniku, 2001 rok, 2.0 benzyna 145KM, sedan, granatowy z jasnym wnętrzem, Ghia, ASO w Świdnicy do teraz, bez grama rdzy, pierwszy właściciel, stan jak z fabryki... żal sprzedać... próbowałem temat ugryźć z każdej strony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał kotuniaaa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wierzę że coś tak istotnego jak informacja o brzebiegu da się w tak doskonały sposób zmienić
Przynajmniej w wypadku mondeo musisz w to uwierzyć, ja nadal nie wierzę ale nikt nie daje mi nawet cienia szansy na uwiarygodnienie przebiegu więc chyba trzeba jednak uwierzyć.

Ostatnio edytowane przez metmusic ; 26-03-2011 o 10:15
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2011, 15:51   #18
kotuniaaa
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Mondeo MK3 - TDCI 02r. ??

metmusic kurcze Twoja babcia ma idealne autko dla mnie - chociaż ja choruje na kolor złoty lub srebrny (mniej brud widaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) Powiedz na którym parkingu stoi to się zaczajęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kurcze ciężko auto kupić;/

Co do przebiegu - po to są komputery itp. żeby sprawdzić. Jeśli by się nie dało to nikt by nawet nie proponował żeby podłączac pod komputer. Zresztą jeśli ktoś w tak fantastycznie doskonały sposób przekręcił licznik a autko jest w bdb stanie technicznym i wizualnym to już inna sprawa - niech sobie będzie zmieniony przebieg bylebym tylko ja przy sprzedaży auta kolejnej osobie nie miała problemówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale jeśli się nie mylę to mondeo ma plomby założone że byłoby widać że ktoś coś tam grzebał (jeśli mowa o wymianie kostek pamięci)?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2011, 18:06   #19
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,666
Domyślnie Odp: Ford Mondeo MK3 - TDCI 02r. ??

Cytat:
Napisał kotuniaaa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiedz na którym parkingu stoi to się zaczaję
Garaż ;]
Cytat:
Napisał kotuniaaa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po to są komputery itp. żeby sprawdzić
Mondeo ma zapisany przebieg TYLKO w liczniku - nie ma w sterowniku silnika jak w "normalnych" autach w związku z czym przesunięcie kilometrów to bułka z masłem, nawet śladów fizycznych nie zostawia

Cytat:
Napisał metmusic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
złoty lub srebrny
Złoty ładny - jak kupowałem swój to oglądałem w Jeleniej Górze w grudniu/styczniu taki tylko liftback.
Srebrny mam - pospolity bez finezji jak burek - pełno ich... ale oczywiście rzecz gustu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez metmusic ; 26-03-2011 o 18:09
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2011, 19:59   #20
michasiek24
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-09-2010
Skąd: RYBNIK
Model: MONDEO MK3 combi
Silnik: 2,0tddi
Rocznik: 2001
Postów: 10
Domyślnie Odp: Ford Mondeo MK3 - TDCI 02r. ??

powiem ze moj mondziak dziś zrobił 119ooo, pełem serwis w aso, teraz bede rezygnował bo to drogo wychodzi jak na 10letnie autkoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
michasiek24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.