Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-05-2011, 19:33   #1
jeleń
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 21-04-2011
Skąd: sanok
Model: focus
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 99
Postów: 2
Domyślnie proszę o podpowiedź focus 1,6 16v

cześć, mam focusa 1,6 16V z 1999 planuję założyć gaz do niego ale mam problem, a mianowicie chodzi o to że mam do wyboru 2 warsztaty, w pierwszym warsztacie facet mówi że zakłada instalacje stag 4 która kosztuje 2100 zł + 150 za smarowanie zaworów ( nie wiem czy przypadkiem z tymi zaworami to nie jast jakaś ściema, ale do końca się nie znam), drugi gazownik proponuje instalacje stag 300 4 plus za 2250. czy ktoś może mi wytłumaczyć z tymi zaworami i podpowiedzieć która instalacja jest lepsza?

jeleń jest offline  
Stary 06-05-2011, 07:02   #2
konrad_b
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Krk
Model: C-max
Silnik: 1.8 120KM by LPG BRC SQ24
Rocznik: 2004
Postów: 379
Domyślnie Odp: proszę o podpowiedź focus 1,6 16v

dokłada tzw lubryfikację, na temat napisano już setki postów i wątpię abyś dowiedział się czegoś więcej w temacie

stag to tylko sterownik, a jaka reszta ? (wtryski, reduktor)
bo przypuszczam że tu może być różnica
__________________
konrad_b jest offline  
Stary 06-05-2011, 11:32   #3
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 587
Domyślnie Odp: proszę o podpowiedź focus 1,6 16v

Kolego jeleń, jaki masz przebieg Foki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeśli ok 150k km to proponuję najpierw zrobić kontrolę luzu zaworów i wtedy zobaczyć czy zakładać LPG - jeśli za duży luz to możesz szybko gniazda zaworów wykończyć.

W Foce robiłem kontrolę luzu przy ok 168k km i kilka zaworów mieściło się w granicach tolerancji, reszta była ok.

Jeśli chodzi o wybór zakładu popytaj/poszukaj opinii o obydwóch i wybierz ten "polecany", bo lepiej dopłacić i mieć spokój - a źle założonej instalacji już nikt nie poprawi.

Lubryfikację sobie odpuść (moje zdanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) ważne, żeby luz zaworów był w normie to nic się nie stanie.

A na koniec jak wyżej napisane - użyj szukajki i zajrzyj na forum LPG: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
M.A.G. jest offline  
Stary 06-05-2011, 11:41   #4
jeleń
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 21-04-2011
Skąd: sanok
Model: focus
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 99
Postów: 2
Domyślnie Odp: proszę o podpowiedź focus 1,6 16v

dzieki wielkie za odpowiedź, przebieg foczki na liczniku 148 tyś, ale przypuszczam że pewnie troche wiekszy bo już musiałem sprzegło wymieniać bo ślizgało. zawory słychac ale przy wysokich obrotach tak przy redukcji podczas wyprzedzania jak siega 5 tyś obrotów. a tak poza tym spoko sie trzyma. jeszcze mam do wymienienia kable i przeczyścić cewkę bo ma lekkie problemy przy odpalaniu jak temperatura zewnętrzna spanie poniżej 5 stopni. a wiem że to to bo jeden z kabli kiegyś był zaśniedziały w cewce. ale jak odpali to już wszystko ok, obroty równe, praca silnika w pożądku.
A niewiecie ile by kosztowało takie ustawienie zaworów, tak mniej więcaj?
jeleń jest offline  
Stary 06-05-2011, 23:00   #5
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 587
Domyślnie Odp: proszę o podpowiedź focus 1,6 16v

Z zaworami jest mały problem... na słuch to trudno powiedzieć a dokładny pomiar da Ci jasny obraz zużycia, nie wiem jak z twojego rocznika ale są dwie możliwości:

- regulacja płytkami

- wymiana popychacza

Płytki powinieneś dostać np. w ASO, podajesz jaki masz luz i dobierają odpowiednio grubą płytkę, natomiast jeśli będą popychacze to drenaż portfela gwarantowany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Weź pod uwagę również to, że montaż LPG wyraźnie (i odczuwalnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) wywlecze wszelkie niedomagania silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W twoim przypadku razem z montażem zaleciłbym wymianę kabli i świec (najlepiej na oryginały) oraz przygotował się na rychłą wymianę cewki (lub wymienił już podczas montażu LPG) skoro teraz jest tak nadwyrężana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pomiar luzu niby nie jest skomplikowany - do zdjęcia okablowanie i dekiel, ja oczywiście sam tego nie robiłem, ale ile zapłaciłem za sam pomiar to nie wiem bo wykonywałem wtedy "grubszą" robotę i cenę miałem ogólną za wszystko podaną.
M.A.G. jest offline  
Stary 07-05-2011, 21:16   #6
socjopata
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 19-08-2010
Skąd: Nysa
Model: focus mkI
Silnik: 1,8zetec
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: proszę o podpowiedź focus 1,6 16v

jest bardzo dobre forum o lpg tam sa kolesie co doradzają konkretnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. polecam tam sie udaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
socjopata jest offline  
Stary 07-05-2011, 21:41   #7
zbys24
ford::advanced
 
Avatar zbys24
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 18-11-2007
Skąd: Łódź
Model: kuga
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 367
Domyślnie Odp: proszę o podpowiedź focus 1,6 16v

Nawet nie jedno!!! i jak na każdym forum, należy umieć filtrować wiadomości.
__________________
zbys24 jest offline  
Stary 07-05-2011, 21:54   #8
socjopata
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 19-08-2010
Skąd: Nysa
Model: focus mkI
Silnik: 1,8zetec
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: proszę o podpowiedź focus 1,6 16v

Cytat:
Napisał zbys24 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nawet nie jedno!!! i jak na każdym forum, należy umieć filtrować wiadomości.
dokładnie chodziło mi o to [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
3 razy idealnie dobrana instalacja pod konkretny model auta w tym jednego FocusaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
socjopata jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.