Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-02-2012, 18:01   #11
Blood
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-10-2011
Skąd: południe
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Duratec 125 KM
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: System Auto Start Stop nie działa

W naszej strefie klimatycznej system S/S będzie mało efektywny. Optymalne temperatury przy których ten system może działać bez większych przeszkód to ~15-22 st.C. W Polsce przez większość roku będzie jak proporczyk dyndający przy lusterku.
Dla mnie to taka sama "eko" technologia, jak DPF w dieslu. Niby ma oszczędzać paliwo i redukować emisję, ale związany z tym stopień złożoności technicznej/technologicznej jest dla środowiska takim samym strzałem w kolano jak biopaliwa, czy energooszczędne żarówki. Trudno jeszcze wyrokować co do potencjalnej awaryjności tych układów, bo te najbardziej zaawansowane S/S funkcjonują na rynku dopiero kilka lat.

Blood jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2012, 18:37   #12
driver110
ford::average
 
Avatar driver110
 
Zarejestrowany: 08-01-2011
Skąd: Zielona Góra
Model: FORD GRAND C-MAX
Silnik: 2.0 tdci 120 kW
Rocznik: 2012
Postów: 116
Domyślnie Odp: System Auto Start Stop nie działa

Cytat:
Napisał fanatyk81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W czym Ci to przeszkadza? Jezdziles z tym systemem?
Prosze o wskazanie wad. Ja ich nie widze
Tak jeździłem z tym badziewiem!
Masz w swoim aucie wzmocniony rozrusznik, wzmocniony alternator, nowoczesny akumulator i inne cuda aby wytrzymały trudy ciągłego odpalania i gaszenia, no i najważniejsze turbinę.
Masz zapewne gwarancję na samochód, także spoko jakby co do serwisu.
Już dzisiaj koszt oryginalnych części jest wysoki zobaczysz po gwarancji, ile kosztuje akumulator (nie zwykły kwasowy), bądź remont turbiny. Zamienników nie będzie tylko oryginały i odechce się odpalania i gaszenia silnika.
Oszczędność paliwa niezauważalna, już VW miał różne chore pomysły za które ludzie płacą u mechaników.
Chyba, że za trzy lata nowy samochód i nowy bajer. Dziękuję za ASS.
driver110 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2012, 18:43   #13
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: System Auto Start Stop nie działa

Trbina też jest "specjalna"jak wszystko,wesoło mi się robi jak niektórzy w to wierzą
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2012, 08:22   #14
fanatyk81
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-11-2009
Model: focus kombi
Silnik: ST hybrid 313KM/486Nm
Rocznik: 2013
Postów: 183
Domyślnie Odp: System Auto Start Stop nie działa

Cytat:
Napisał driver110 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jeździłem z tym badziewiem!
Masz w swoim aucie wzmocniony rozrusznik, wzmocniony alternator, nowoczesny akumulator i inne cuda aby wytrzymały trudy ciągłego odpalania i gaszenia, no i najważniejsze turbinę.
Masz zapewne gwarancję na samochód, także spoko jakby co do serwisu.
Już dzisiaj koszt oryginalnych części jest wysoki zobaczysz po gwarancji, ile kosztuje akumulator (nie zwykły kwasowy), bądź remont turbiny. Zamienników nie będzie tylko oryginały i odechce się odpalania i gaszenia silnika.
Oszczędność paliwa niezauważalna, już VW miał różne chore pomysły za które ludzie płacą u mechaników.
Chyba, że za trzy lata nowy samochód i nowy bajer. Dziękuję za ASS.
Czyli masz wiedzę że bedzie sie to psuc?! Prosimy o wiecej informacji czego nie należy jeszcze kupować. Czy każdy musi przeliczać pieniądze a nie moze miec mniejszego po prostu spalania?(i znow nie uzywasz, ale piszesz ze niezauwazalnie zmianijszone spalanie). Znam takich ktorzy uwazaja ze najlepszy jest system gaźnikowy zasilajacy w paliwo. Czasy sie zmianiaja. Mnie tez nie wszytsko odpowiada.
Z rzeczy ktore wiem ze nie sa potrzebne to kontrolka swiecaca sie na czerwono non stop na desce rozdzielczej przy minusowych temperaturach.

Poczekajmy az zacznie sie to psuc a nie zakladajmy ze to jest na nic
Pzdr
fanatyk81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2012, 08:38   #15
Pitek S.
ford::advanced
 
Avatar Pitek S.
 
Zarejestrowany: 14-07-2011
Model: Golf mk 7,5
Silnik: 1,4 TSI 150 KM
Rocznik: 2017
Postów: 366
Domyślnie Odp: System Auto Start Stop nie działa

jeśli ASS nie jest podświetlony w trybie ciągłym na pomarańczowo od momentu odpalenia auta, to wszystko jest O.K., czyli albo za niska temperatura, albo niedoładowany akumulator; już to przerabiałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pitek S. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2012, 13:21   #16
Mironus25
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-03-2012
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3 Vagon
Silnik: 1,6 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie Odp: System Auto Start Stop nie działa

Mi działo się to samo czyli raz się włączał a raz nie, a jak już wyłączyłem tym guzikiem to po włącznie za chiny nie chciał się włączyć, magicy z pol-moors załadowali nowe oprogramowanie i teraz śmiga od 0 stopni.
Mironus25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2012, 11:05   #17
baxxterhp
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2012
Skąd: Poznań
Model: Focus Titanium
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 100
Domyślnie Odp: System Auto Start Stop nie działa

Mi być może też coś wgrali, bo od piątku cały tydzień się wyłącza, albo doładowali aku na maxa i za chwilę przestanie

czas pokaże....
baxxterhp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2012, 14:25   #18
Mironus25
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-03-2012
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3 Vagon
Silnik: 1,6 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie Odp: System Auto Start Stop nie działa

Cytat:
Napisał baxxterhp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi być może też coś wgrali, bo od piątku cały tydzień się wyłącza, albo doładowali aku na maxa i za chwilę przestanie

czas pokaże....


To nie jest wina akumulatora czy raczej jego naładowania ja jeżdżę dosyć dużo więc akumulator jest cały czas ładowany. Tylko soft.
Mironus25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2012, 19:49   #19
sumator
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: System Auto Start Stop nie działa

... a czy temperatura turbiny ma jakiś wpływ na funkcjonowanie tego systemu? np. jak jechałem ostatnio do miasta i troszkę go przycisnąłem to ASS nie działał jak wracałem po krótkim postoju na zakupy to system działał od samego początku..

jestem laikiem więc się proszę nie śmiać jeśli z tego co napisałem wyszły jakieś dyrdymały..
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2012, 21:39   #20
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,728
Domyślnie Odp: System Auto Start Stop nie działa

Temperatura turbiny pewnie ma znaczenie, jak i styl jazdy sprzed kilku minut.
Wy tu piszecie, że Wam nie działa ASS, a mnie w piątek na skrzyżowaniu zielona zazwyczaj kontrolna na obrotomierzu zmieniła kolor na pomarańczowy (w tym samym momencie zacząłem włączać jedynkę i wciskać sprzęgło, może sprzęgło ciut później) i pojawił się komunikat "wrzuć na luz i uruchom ręcznie z guzika". Więc grzecznie wykonuję te czynności, a tu nic. Nie wiem po co na luz, skoro wystarczy wcisnąć sprzęgło przy uruchamianiu. Stoczyłem się na pobocze i po chwili w końcu odpalił.
Tak na marginesie gdy silnik jest wyłączony przez ASS wrzucenie biegu nie powoduje żadnego komunikatuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Mam nadzieję, że system nie odpali wtedy auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.