Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-03-2012, 08:44   #1
edenszymon
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-11-2011
Skąd: Leszno
Model: KA
Silnik: 1.3
Rocznik: 1996
Postów: 51
Domyślnie Smierdzi benzyna - co może być przyczyną

Witam wszystkich.
Gdy zakupilem autko bylo to we wrzesniu 2011roku jeszcze bylo stosunkowo cieplo zastanawialem sie dlaczego smierdzi paliwem gdy auto chodzi na wolnych obrotach, problem znikl gdy zrobilo sie chlodniej. Cala zime bez zapachow benzyny. Teraz gdy wiosna przyszla znow jest ten problem. Tylko gdy jest naprawde cieplo. Paliwo nie wycieka raczej nigdzie. Auto garazowane zadnych plam nie zostawia. Co to moze byc? Jest ktos w stanie mi pomoc?

edenszymon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2012, 10:54   #2
Kubus88
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-08-2010
Skąd: okolice Radomia
Model: H. Accord & Jaguar XJ6
Silnik: 2.2 & 3.2
Rocznik: 1992 & 1996
Postów: 158
Domyślnie Odp: ford ka Smierdzi benzyna

Cytat:
Napisał edenszymon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Paliwo nie wycieka raczej nigdzie.
Paliwo szybko odparowuje więc żeby zobaczyć plamę pod autem to musi być bardzo duży wyciek. Może cieknie tylko jak silnik pracuje? Obejrzyj przewody paliwowe idące do silnika i z powrotem, filtr itp.

W moim Escorcie też tak miałem i też nie było nigdzie wycieków aż przyszło mi do głowy podnieść maskę jak auto pracowało. Lało się na połączeniu gumowego wężyka ze sztywnym a po zgaszeniu auta momentalnie nic nie było widać.

Jak silnik jest wyłączony też ci śmierdzi?
Kubus88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2012, 11:35   #3
marcin.ka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-06-2009
Skąd: PODKARPACIE
Model: KA
Silnik: 1,3
Rocznik: 1997
Postów: 32
Domyślnie Odp: Smierdzi benzyna - co może być przyczyną

Witam !
Ja polecam Ci oglądnąć wlew paliwa tj. odkręcić korek i dokładnie zobaczyć czy w tym metalowym pierścieniu przy wlewie nie widać korozji !!!
marcin.ka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2012, 12:19   #4
Cieply92
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 23-07-2010
Skąd: Bydgoszcz-Fordon
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1999
Postów: 13
Domyślnie Odp: Smierdzi benzyna - co może być przyczyną

miałem ten sam problem w lato smierdziało a w zime spokój. Teraz musiałem po małym wypadku wymienić zbiornik przewody i filtr zobaczymy jaki bedzie efekt narazie nie śmierdzi a juz bylo kilka ciepłych dni.
Cieply92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2012, 17:55   #5
ko_stek1
ford::average
 
Avatar ko_stek1
 
Zarejestrowany: 30-09-2010
Skąd: Sandomierz
Model: Mazda 2 DY
Silnik: 1600 16 V pb + LPG
Rocznik: 2004
Postów: 130
Domyślnie Odp: Smierdzi benzyna - co może być przyczyną

ja bym poszedł tropem kolegi marcin.ka, u mnie tez śmierdziało zwłaszcza w trakcie jazdy jak sie okno uchyliło od kierowcy, przyczyna był skorodowany wlew, oczysciłem go i założyłem nowy oring na korek aby lepiej dociskało wlewu i 2 rok juz działa, bez zapachów benzynyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ko_stek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2012, 13:32   #6
edenszymon
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-11-2011
Skąd: Leszno
Model: KA
Silnik: 1.3
Rocznik: 1996
Postów: 51
Domyślnie Odp: Smierdzi benzyna - co może być przyczyną

dzieki za pomoc. wydaje mi sie ze faktycznie moze winny jest ten wlew.
Jest caly w korozji wrecz sypie sie i ma ubytki. bede szukal tego wlewu, mam nadzieje ze drogi nie bedzie
edenszymon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2012, 08:19   #7
edenszymon
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-11-2011
Skąd: Leszno
Model: KA
Silnik: 1.3
Rocznik: 1996
Postów: 51
Domyślnie Odp: Smierdzi benzyna - co może być przyczyną

gdzie moge dostac taki wlew paliwa nowy lub uzywany nie zgnity pomijając serwis. czy od Fiesty bedzie pasował? HELP
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC00114.jpg (92.3 KB, 61 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC00115.jpg (66.9 KB, 62 wyświetleń)
edenszymon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2012, 11:19   #8
krystiano84
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-09-2011
Skąd: Żory
Model: Ka Collection
Silnik: 1.3
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: Smierdzi benzyna - co może być przyczyną

Witaj. u mnie tez byl problem z zapachem benzyny. bylem w norauto i przeswietlij caly uklad paliwa i nic nie znalazl. zadnej korozji czy sladow wycieku. powiedzial zeby zalac do pelna bak paliwa to nie bedzie smierdziec. zasmialem sie myslac ze zartuje. oczywiscie nie zrobilem tego. gdy za kilka dni jechalem w dluzsza podroz zatankowalem do pelna i od tamtej pory nie czuje benzyny i nic nie wymienialem.
krystiano84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2012, 19:10   #9
ko_stek1
ford::average
 
Avatar ko_stek1
 
Zarejestrowany: 30-09-2010
Skąd: Sandomierz
Model: Mazda 2 DY
Silnik: 1600 16 V pb + LPG
Rocznik: 2004
Postów: 130
Domyślnie Odp: Smierdzi benzyna - co może być przyczyną

U mnie poklejenie wlewu pomogło na jakis czas, jednak w tym tygodniu zamówiłem rure wlewu, koszt 70 zł z przesyłka, zakup na allegro ale szukałem poprzez zapytaj sprzedajacego, za 2 tyg zabiore sie za wymiane wiec może jakąś foto-recenzje zrobie dla pomocy, narazie sesja wiec nie dam rady nic zdziałać. Myśle że zgnity wlew jest powodem zapachów benzynyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Rdza go zjadła jak na obrazkach załączonych w temacie.
ko_stek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2012, 18:46   #10
ko_stek1
ford::average
 
Avatar ko_stek1
 
Zarejestrowany: 30-09-2010
Skąd: Sandomierz
Model: Mazda 2 DY
Silnik: 1600 16 V pb + LPG
Rocznik: 2004
Postów: 130
Domyślnie Odp: Smierdzi benzyna - co może być przyczyną

Koledzy wymieniłem wlew, i jak ręka odjął wszystkie smrodki i zapaszki benzyny!!
Akcja dość prosta, każdy laik sobie poradzi, wlew przy zbiorniku zamocowany jest jedynie na opaskę, 2 grubsza rura wchodząca do zbiornika po prostu jest wciśnięta, wystarczy lewo prawo ruszać i ciągnąc. Oczywiście trzeba zdjąć koło, zabezpieczyć i podnieść podwozie aby amortyzator wypchał belkę jak najdalej od podwozia aby było jak najwięcej miejsca. Cała akcja trwała koło godziny, a przyjemność bezcenna!! w końcu można okno otworzyć. A przy otwieraniu korka w końcu słychać delikatny "sssyk" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ko_stek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.