Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-01-2010, 13:02   #11
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Jak ocenić że koło dwumasowe ''jeszcze'' się nadaje?

a jak ocenisz, że zregenerowane jest dobrze?

jak ktoś depcze i szarpie to będzie grało. u mnie dumasa wytrzymuje min. 200 tys. więc wolę wkładać nówkę niż robić kombinację z regeneracją.


Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 27-01-2010 o 13:04
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2010, 08:43   #12
muli9
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2007
Model: Mondek
Silnik: benzyna,ropa
Rocznik: 2003
Postów: 359
Domyślnie Odp: Jak ocenić że koło dwumasowe ''jeszcze'' się nadaje?

nikt nie mowi ze jest lepsze niz nowe - ale na pewno tansze, patrzylem na moje kolo zuzyte i co - nic na nim nie widac zlego, wieniec ok metalowe elementy tez jedyne co to do wymiany elementy tlumiace- mysle ze nawet przy dostepie do tych elementow mozna go sobie samemu naprawic za grosze - skoro ford nam wymyslil taka niespodzianke to my mu zrobmy podobna - dlaczego nagle w sklepach forda pojawily sie kola regenerowane przez nich samych a tansze - bo sami wiedza ze da sie to zrobic i to calkiem niezle - jak padnie cos w aucie to nikt nie wymienia calego auta tylko wadliwy element
__________________
Jesli nie widac roznicy to po co przeplacac
muli9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2010, 18:37   #13
sebapl01
ford::advanced
 
Avatar sebapl01
 
Zarejestrowany: 01-01-2009
Skąd: Daventry (UK)
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 329
Domyślnie Odp: Jak ocenić że koło dwumasowe ''jeszcze'' się nadaje?

Cytat:
Napisał muli9 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak padnie cos w aucie to nikt nie wymienia calego auta tylko wadliwy element
Czasem też warto wymienić niektóre elementy współpracujące z daną częścią jak np. komplet sprzęgła razem z dwumasą ale nie dlatego, że są zepsute,tylko po to by zaoszczędzić na czasie i kosztach robocizny.
sebapl01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2012, 17:23   #14
olczus9012
ford::advanced
 
Avatar olczus9012
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 219
Domyślnie Odp: Jak ocenić że koło dwumasowe ''jeszcze'' się nadaje?

Witajcie koledzy. Nie chcę otwierać nowego tematu dlatego piszę tutaj...temat oczywiście wałkowany na forum wielokrotnie i w wielu wątkach. Jednak pisze dla upewnienia własnej osoby i spokoju ducha.
Myślę że i na mnie przyszedł czas a właściwie na Mondka i wymianę przeklinanej przez wielu dwumasy. Chciałbym Was zapytać czy poniższe objawy to na pewno wadliwa dwumasaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A więc Mondeo to mk3 z 2001 r z silnikiem 2.0tddi.
Jestem już po dwóch czyszczeniach rozrusznika i to mnie przekonało do szybkiej wymiany dwumasy. Autko po prostu nie chciało zupełnie odpalić. Rozrusznik wyczyściłem i śmigam.
Kolejne niepokojące mnie objawy to klekotanie przy gaszeniu i odpalaniu silnika (na początku obstawiałem poduchy pod skrzynia lub silnikiem). Słychac wtedy metaliczny stukot. Czasami taki sam stukot zdarza się przy zmianie biegu. Dwukrotnie sprzęgło wpadło mi w podłogę i musiałem ręką wyciągać.
Czasami gdy odpalę autko (jak jest już ciepłe) to słychac dźwięk jakby obijanie się czegoś, również metaliczny który znika po przejechaniu kilku metrów. No i to tyle z tego co mnie dręczy. Jestem już zorientowany w cenach i prawie zamówiłem komplet dwumasy razem ze sprzęgłem i wszytskimi pierdołami ale moje pytanie do Was - czy aby na pewno to wsyztsko wskazuję na padniętą dwumasę? Pozdrawiam.
olczus9012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2012, 17:32   #15
linkgrabber
ford::average
 
Avatar linkgrabber
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-11-2010
Skąd: Koło
Model: BMW
Silnik: 3.0xd
Rocznik: 2008
Postów: 195
Domyślnie Odp: Jak ocenić że koło dwumasowe ''jeszcze'' się nadaje?

Cytat:
Napisał olczus9012 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy aby na pewno to wsyztsko wskazuję na padniętą dwumasę? Pozdrawiam.
Na 99 % dwumasa, mialem te same objawy przy poprzednim aucie

a tak w ogole to istnieje przyrzad do sprawdzenia dwumasy - dwumasa jest przymocowana na stałe do stołu a my ramieniem dlugosci okolo 40-50 cm(z tego co pamietam da rade włożyc miedzy te takie bolce żeby sie zaparło) ciągniemy w jedną i drugą stronę

Zależy od danej dwumasy, producenta itd ale najczesciej jest to, że przyjmuje sie jakos srawna taką która da sie odchylić (ścisnac spręzyny) o 7 zębów w każdą strone

Jeśli to co wyżej jest ok ale po złapaniu tej jednej częsci da sie łatwo ja podnosic i wszystko lata to też na śmietnik

Kolejny przypadek to przegrzanie dwumasy, ogladalem taki plakat od LUKa jakie dwumasy nadaja sie do wymiany
linkgrabber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2012, 18:55   #16
olczus9012
ford::advanced
 
Avatar olczus9012
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 219
Domyślnie Odp: Jak ocenić że koło dwumasowe ''jeszcze'' się nadaje?

No już się przyszykowałem że raczej na pewno będzie wymiana i porządne szarpnięcie po kieszeni;p strasznie duzo jezdze i nie chce gdzies stanac na dobreGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a mondek ma nalatne juz 253tys km wiec i tak dlugooo wytrzymalaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
olczus9012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2012, 19:16   #17
pecet3d
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 11-01-2012
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: Fusion / Mondeo Sedan
Silnik: 1,4 16V 80KM / 2.0TDCi 130KM
Rocznik: 2004 / 2005
Postów: 31
Domyślnie Odp: Jak ocenić że koło dwumasowe ''jeszcze'' się nadaje?

W tamtym tygodniu wymieniałem dwumas + komplet sprzęgła. Rano, przed zaprowadzeniem do mechanika nagrałem ten filmik: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

+ cisza na zimnym silniku bez wciśniętego sprzęgła
+ cisza na ciepłym silnku z wciśniętym sprzęgłem (wcześniej coś rzęziło)
+ ogólnie nie ma zmiany odgłosu przy wciskaniu/puszczaniu sprzęgła
+ brak odgłosu (piszczenia?) przy szybszym puszczeniu sprzęgła po redukcji
+ biegi i sprzęgło lżej chodzą
+/- wibracje chyba pozostały bez zmian, ale nie są zbyt duże, nic widocznie nie drga we wnętrzu, może oprócz zamocowanego uchwytu na tel., ale w porównaniu do fusiona z benzynką są znacznie większe, w zasadzie to po zatkaniu uszu w fusionie to nie wiadomo czy silnik jest odpalony, w mondku łatwo to odczuć
- stan konta pomniejszony o 3000zł
pecet3d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2012, 22:14   #18
olczus9012
ford::advanced
 
Avatar olczus9012
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 219
Domyślnie Odp: Jak ocenić że koło dwumasowe ''jeszcze'' się nadaje?

Mnie wycenili troszkę taniejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale przy okazji wymienię łączniki stabilizatorów przód i tył czyli w kole 3000 wyjdzie pewnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a olej w skrzyni też wymieniali Ci? Bo nie wiem co robić...jedni radzą żeby od razu wymieniać inni żeby nie ruszaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
olczus9012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2012, 22:29   #19
pecet3d
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 11-01-2012
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: Fusion / Mondeo Sedan
Silnik: 1,4 16V 80KM / 2.0TDCi 130KM
Rocznik: 2004 / 2005
Postów: 31
Domyślnie Odp: Jak ocenić że koło dwumasowe ''jeszcze'' się nadaje?

Oleju nie, ale na fakturze mam jeszcze litr płynu hamulcowego.
Za komplet sprzęgła dałem 1278zł, za koło dwumasowe 1088 + robota 600zł (o 8 zostawiony, o 17 do odbioru).
Wiem, że na allegro częsci kupiłbym dużo taniej, ale z własnymi częściami robota droższa i jakby coś nie pasowało to już sam bym musiał się bawić w odmienianie, a akurat dwumase musieli odmieniać bo nie pasowała. Także ostatecznie wolałem zapłacić więcej i mieć w razie czego spokój.
pecet3d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2012, 22:21   #20
olczus9012
ford::advanced
 
Avatar olczus9012
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 219
Domyślnie Odp: Jak ocenić że koło dwumasowe ''jeszcze'' się nadaje?

Ja to samo...sam nie kupuję cześci zostawiam to na głowię magikom a że są zaufani i znamy się od lat więc raczej żadnej szopki nie będzieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. oby!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ahh ta nieszczęscna dwumasa...ale na tyle dobrze że przy zakupie autka liczyłem się z takim wydatkiem więc lżej mi na serduchuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale też lżej by mi było jakby ktoś jeszcze napisał że to objawy dwumasyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
olczus9012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.