Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2011, 00:45   #11
sw.wilq
ford::average
 
Avatar sw.wilq
 
Zarejestrowany: 13-03-2007
Skąd: Łódź
Model: Ford C-MAX
Silnik: 1.6 TDCi 110KM
Rocznik: 2006
Postów: 76
Domyślnie Odp: Głośna praca silnika 1.8 tdci

Nie wiem co to może być u Was - ja mam 1.6 TDCi.

Też pewnego dnia zaczął mi udawać traktor - mój "ulubiony" serwis wskazał na wtryski i zaoferował całą masę nie tanich zabiegów badawczo-rozpoznawczych (czytaj komp).

Podziękowałem i pojechałem do polecanego mechanika - fordziarza - który pracuje... hmm analogowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Okazało się że przyczyną było koło pasowe wału - które się poprostu zaczęło rozpadać.

Nie mniej jednak traktorzenie u mnie nie cichło na wyższych biegach/prędkościach - było siszej, ale to dlatego że im szybciej samochód się poruszał, tym odgłosy jazdy bardziej maskowały ów traktorek. Na postoju bywało głośnawo.

Poza wrażeniami akustycznymi żadnych błędów na kompie, żadnych niepokojących "dymków" z rury.

__________________
Drugie auto na F....
sw.wilq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2012, 13:52   #12
piotr278
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2006
Skąd: Gdynia
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 70
Domyślnie Odp: Głośna praca silnika 1.8 tdci

Podepnę się pod ten temat choć wątek jest już dość stary. Po dłuższym postoju samochodu, w czasie rozruchu gdy silnik jest zimny nie pali jakby na wszystkie tłoki, przerywa i z rury wydobywają się kłęby białego dymu. Po lekkim nagrzaniu silnika objawy całkowicie ustają. W warsztacie stwierdzili błąd p1200. Niestety nie potrafią usunąć usterki. Sprawdzili świece, elektrykę, przeprogramowali wtryskiwacze. Próbowałem zalać lepszego paliwa, wlałem środek STP do czyszczenia wtryskiwaczy, ale to nic nie pomogło. Nie zapala się żadna kontrolka świec świadcząca o usterce. Będąc w zeszłym roku na przeglądzie również stwierdzono, że jest coś nie tak z wtryskiwaczami (nie wiem czy był ten sam błąd), ale nie było żadnych objawów.Olej wymieniony ok. 1500 km temu. Czy jesteście mi w stanie jakoś pomóc? Czy ktoś się orientuje ile kosztuje sprawdzenie układu paliwowego w firmie PEZAL w Gdańsku?
piotr278 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2012, 14:50   #13
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Głośna praca silnika 1.8 tdci

PIOTR 278, zmierz kompresję w silniku zimnym, ona prawdę ci powie.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2012, 17:19   #14
piotr278
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2006
Skąd: Gdynia
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 70
Domyślnie Odp: Głośna praca silnika 1.8 tdci

Samochód dodatkowo miał wymieniony filtr paliwa oraz zrobioną próbę przelewową. Wyszło, że jeden wtrysk nie jest w najlepszym stanie . Koszt regeneracji 400 zł. Na nowo programowane były wtryskiwacze. Przy wymianie filtra paliwa zwrócono uwagę, że paliwo cofa się do zbiornika, ale raczej wykluczyli, że to może być przyczyną przerywania silnika na zimnym. Z regeneracją narazie się wstrzymałem bo nie ma pewności, że usterka dalej nie będzie występować. Spróbuję jeszcze wymiany filtra powietrza bo narazie innych pomysłów nie mam. Co do kompresji to myślę, że przy następnej wizycie w warsztacie w przyszłym tygodniu zlecę im sprawdzenie.
piotr278 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2013, 15:24   #15
mateuszjezioro
ford::amateur
 
Imię: mateusz
Zarejestrowany: 07-03-2013
Skąd: skawina
Model: ford focus kombi
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Głośna praca silnika 1.8 tdci

Cytat:
Napisał bacz18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podepnę się pod ten post bo mój 1,8TDCI FOCUS II od dzisiaj też zaczoł chodzić jak traktor po odpaleniu. Dodam jeszcze że stało się to nagle, zgasiłem silnik pod marketem było wszystko O.K, odpaliłem i się przeraziłem. Na wyższych obrotach cichnie i jak kawałek przejadę to też jest trochę ciszej. Komputer nie zgłasza żadnych błędów. Co to może być??
ja mam podobny problem i jaka byla usterka moze juz zrobiles
mateuszjezioro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2013, 10:49   #16
iamthekacper
ford::beginner
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 10-07-2012
Model: Focus
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 15
Domyślnie Odp: Głośna praca silnika 1.8 tdci

I ja się podepnę jednak u mnie było tak:
- falujące obroty na zimnym silniku
- stukanie/klekotanie na zimnym silniku
-gaśniecie na zimnym silniku

Stwierdzono uszkodzone 3 wtryski;/ Jeden wymieniono na nowy a reszta do regeneracji. I co?? i obroty nadal falują a co do głośnej pracy to całość ucichła z tym że jakby jeden wtrysk czy zawór czy tłok nie wiem nie znam się na tym klekocze głośniej od reszty. Dziś znów wracam do mechanika i zobaczymy co dalej


Wiec po wyczyszczenie przepływki samochód jakby na niższych obrotach żywszy się zrobił (górne normalnie) ale nadal falują obroty. Mechanik stwierdził że w przyszłym tygodniu zajmie sie wtryskami a co do głośności powiedział ze pracuje normalnie jednak dla mnie jest to głośniej niż powinno/było ;/;/

Ostatnio edytowane przez iamthekacper ; 05-04-2013 o 08:34
iamthekacper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.