Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-12-2012, 14:38   #71
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Nowy kupuje mk4 2.0TDci 140KM - obawy

tylko się upewniam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline  
Stary 10-12-2012, 22:27   #72
Wojo666
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 29-11-2012
Skąd: Mysłowice
Model: MK4 Kombi lift
Silnik: 2.0TDCi 163KM Titanium S
Rocznik: 2011
Postów: 17
Domyślnie Odp: Nowy kupuje mk4 2.0TDci 140KM - obawy

Jak to mawiają starzy górale, pożyjemy, zobaczymy. Wybrałem tego bo jego historie poznałem bo serwisowany był w jednym sląskim serwisie, pozatem jest z polski wiec przy odpsrzedazy ma to nie bagatelne znaczenie. Tak wiec aut do 40 jest multum, troche sie rozejrzec, posprawdzac i mozna kupic fajna sztuke a za chwilke ceny pojda spokojnie 10% w dół wiec bedzie jeszcze wiekszy ciekawy wybór, aut jest na dzien dzisiejszy naprawde duzo wiec nikt łaski nie robi.
Wojo666 jest offline  
Stary 10-12-2012, 22:40   #73
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Nowy kupuje mk4 2.0TDci 140KM - obawy

Cytat:
Tak wiec aut do 40 jest multum, troche sie rozejrzec, posprawdzac i mozna kupic fajna sztuke a za chwilke ceny pojda spokojnie 10% w dół wiec bedzie jeszcze wiekszy ciekawy wybór, aut jest na dzien dzisiejszy naprawde duzo wiec nikt łaski nie robi.
rynek aut nowych i używanych to dwie odrębne dziedziny.
O ile w przypadku aut nowych- zgoda, o tyle przypadku używek się mylisz. Szczególnie jeśli odniesiesz to do rynku polskiego.
Aut jest multum? Owszem. Ale czy jakość oferowanych aut jest na wysokim poziomie? Śmiem wątpić. Jasne, że gruz ktoś odsprzeda Ci w dobrej cenie byleby się pozbyć.
Ty odkupiłeś od os. prywatnej- ona wiedzę o cenach czepie tylko i wyłącznie z portali ogłoszeniowych. Ale czy handlarz(a rynek jest zdominowany przez posrednikow) odda za półdarmo idealne auto? Nie.


Cytat:
ceny pojda spokojnie 10% w dół wiec bedzie jeszcze wiekszy ciekawy wybó
ceny krajowych aut 2-4 letnich wzrosną w przyszłym roku. Zakład?
Roman_Gie jest offline  
Stary 11-12-2012, 05:54   #74
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Nowy kupuje mk4 2.0TDci 140KM - obawy

Cytat:
Napisał Roman_Gie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ceny krajowych aut 2-4 letnich wzrosną w przyszłym roku. Zakład?
też jestem tego zdania.

Cytat:
Napisał Wojo666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak wiec aut do 40 jest multum, troche sie rozejrzec, posprawdzac i mozna kupic fajna sztuke
troszkę jesteś oderwany do rzeczywistości , tak jak Roman pisał, chodzi o używane .

Ostatnio na jednym z for, rozwinęła się dyskusja na temat Mondeo z mojego blogu, chodzi o ten ostatni wpis, forumowicz był łaskaw zauważyć że takie samo auto i to z końca 2008 roku kupił za 10 tys € w D, włączyłem się do dyskusji , wyszło że z wyposażenia, brakowało mu trochę , ale to co ? pisze forumowicz, przebieg też wyższy, co to ? ponoć igła, poprosiłem o podanie namiarów bo chętnie bym go obejrzał i porównał, tu już nic nie wskórałem. Nie zaprzeczam może i kupił fajne , jednak to nie był taki egzemplarz, jasne że może udałoby się kupić taniej , zawsze można próbować, w tym przypadku jednak nie było argumentów do zbijania ceny a sprzedający nie miał ciśnienia na sprzedaż. Cena tego auta,można powiedzieć obrazowo, była i jest dla Niemca, pośrednik tego nie kupi za żadne skarby, nasz obywatel w większości przypadków też. Znając ceny na otomoto, trudno mu znieść świadomość tak wielkiej różnicy w cenach i świadomość że musiałby tyle przepłacić, dlatego jak piszę, takie oferty są kierowane do świadomej grupy odbiorców, co rozumieją co chcą kupić i dlaczego.
__________________
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 11-12-2012 o 06:05
czeslaw555 jest offline  
Stary 11-12-2012, 08:08   #75
Wojo666
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 29-11-2012
Skąd: Mysłowice
Model: MK4 Kombi lift
Silnik: 2.0TDCi 163KM Titanium S
Rocznik: 2011
Postów: 17
Domyślnie Odp: Nowy kupuje mk4 2.0TDci 140KM - obawy

Tak jak juz powiedzialem pożyjemy zobaczymy. Wedle mojej oceny oraz tego co dzieje sie na rynku uzywanych aut (jakikolwiek to jest rynek bez rograniczania typu krajowe, zagraniczne, sprowadzane itp) rynek mocno sie zaciesnia i faktycznie tendencje wrostowe maja samochody coraz tansze np. do 10 czy 15 tys zl, te auta sa mocno poszukiwane i znajduja szybko nabywców, samochody z półki wyzszej np. do 40tys to juz dla jednych za drogie dla drugich za tanie gdyz pojawila sie tendencja do zakupu czy sprzedazy aut bardzo drogich, gdzie moi koledzy z volvo, mercedesa, bmw czy audi maja pełne rece roboty zarówno na nowych jak i na uzywanych i tam faktycznie rynek mozna powiedziec kwitnie, zas u mnie wsrod aut srednich z tendencja do nizszej półki rynek zamiera. A co do zakupu takiego czy innego auta, to obejrzałem ponad 70 aut, odwiedzilem ze 50 komisów, placów, posredników, handlarzy, salonów, itp i wiem napewno ze jedno ze, rynek jest mocno zacisniety a sprzedaz uzywek tak jak i nowych zreszta siedzi i jest w czarnym lesie, aut posprowadzali mnostwo, a jeszcze niedawny boom, dzis jest na poziomie 30% sprzedazy sprzed kilku miesiecy. Wiec mozemy dywagowac, moze jestem oderwany od rzeczywistosci, nie znam sie, nie umie, nie potrafie, zarobiony jestem ale pracuje w branzy od 14 lat i wszelkie dywagacje merytoryczne co bedzie na rynku, jak sie bedzie kształtował, jakie beda zachowania kupujacych, trendy itp mam w .... opieram sie na tym co widze, co słysze, obserwuje i doswiadczam poniewaz rynek w polsce jest totalnie nie przewidywalny a zachowania naszych rodaków dalekie od wzorców chocby tych obserwowanych z zachodu. Tak wiec, tym akcentem koncze temat zakupu auta, dziekuje za pomoc w wyborze, za wskazówki, kupiłem jezdzi zrobiłem nim prawie 400km, mi pasuje, kupiłem za dobre pieniadze i jesli ktos ma ochote znalesc auto na moim rynku to zapraszam napewno pomoge bez dodatkowych dywagaci naa temat ogólnych trendów na rynku aut używanych. Pozdrawiam
Wojo666 jest offline  
Stary 11-12-2012, 08:29   #76
edeks
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-02-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MkIV GoldX kombi
Silnik: 2.0 TDCI/140 KM
Rocznik: 2008
Postów: 82
Domyślnie Odp: Nowy kupuje mk4 2.0TDci 140KM - obawy

Nie przejmuj się, Stary. Koledzy kształtują takie trendy, jakie są dla Nich korzystne - jak inaczej sprzedaliby komuś auto za ponad 40.000, skoro tu zgodziliby się, że za 30 kilka też można trafić coś sensownego, a tym bardziej jeśli byłoby z PL salonu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bez obrazy, Chłopaki, na pewno swoje wiecie i tego nikt Wam nie odmawia. Ale nabytku kolegi nie widzieliście (chyba), więc jeśli oceniacie stan tylko na podstawie ceny....

Jeden lubi zbierać znaczki, a drugi skarpetki - najważniejsze, żeby każdy był zaodwolony z tego, co ma.

Więc szczerze życzę Ci, abyś był zadowolony z wyboru i tyle.
edeks jest offline  
Stary 11-12-2012, 10:27   #77
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Nowy kupuje mk4 2.0TDci 140KM - obawy

Cytat:
Napisał edeks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy kształtują takie trendy, jakie są dla Nich korzystne - jak inaczej sprzedaliby komuś auto za ponad 40.000
przechodzimy po owym roku do kształtowania trendów powyżej 60 tys. zł .Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P.S. ja nie zajmuję się odsprzedażą aut.
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline  
Stary 11-12-2012, 10:36   #78
edeks
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-02-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MkIV GoldX kombi
Silnik: 2.0 TDCI/140 KM
Rocznik: 2008
Postów: 82
Domyślnie Odp: Nowy kupuje mk4 2.0TDci 140KM - obawy

Tak, słusznie, przecież ceny pójdą w górę... Proponuję jeszcze odgórnie przyjąć, że w PL nie ma dobrych Mondeo MkIV poniżej tych powiedzmy 45 tys. PLN, żeby żaden "naiwniak" nie kusił się o szukanie takich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo gdyby tak nie było kto by tam jechał szukać w D i płacił za to ekstra kasę, prawda?
Naprawdę bez napinki koledzy... nie ma co wmawiać komuś, że kupi(ł) szrota, skoro się tego nabytku nie widziało.
edeks jest offline  
Stary 11-12-2012, 10:49   #79
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Nowy kupuje mk4 2.0TDci 140KM - obawy

Cytat:
Napisał edeks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
że w PL nie ma dobrych Mondeo MkIV poniżej tych powiedzmy 45 tys. PLN,
oczywiście że są ,wszystko zależy kto czego szuka i jakie ma kryteria w ocenie auta, jeden chce takie auto inny inne, koniec, kropka.
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline  
Stary 11-12-2012, 12:16   #80
Wojo666
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 29-11-2012
Skąd: Mysłowice
Model: MK4 Kombi lift
Silnik: 2.0TDCi 163KM Titanium S
Rocznik: 2011
Postów: 17
Domyślnie Odp: Nowy kupuje mk4 2.0TDci 140KM - obawy

Panowie - punkt widzenia zalezy zawsze od punktu siedzenia. Ja przyjąłem sobie dany punkt i dążyłem do jego realizacji, narazie potwarzam narazie (oby tak dalej) jestem zadowolony z tego co mam, za ile mam i jakie mam. Nie przejmuje sie Waszymi głosami że, jak tanio to szmelc, jak sprawdzam i ma 540 to delikatnie przerysowany lub przypruszony, dla mnie sa istotne pewne std, std bezwypadkowosci, std przebiegu, std wygladu, wyposazenia itp. Kazdy ma swoje zdanie na dany temat i po to jest forum tylko akurat Waszych wypowiedzi ktore wrecz przerodziły sie w atak - nie rozumiem. Macie swoje maszyny - ok, jestescie zadowoleni - ok, nie ma co dywagowac ja Was nie pytam czy kupiłem tanio czy drogo, znam realia i drożej bym nie kupił poczekał bym spokojnie do momentu gdy cena sprzedazy zrównała by sie z moimi oczekiwaniami, nie zrównała by sie trudno kupił bym inna marke. Po moich 22 samochodach w zyciu, podchodze do tematu aut z opanowaniem i spokojem nie napinam sie bo nie ma po co i na co. Zycze Wam abyscie uzytkowali swe maszyny bezawaryjnie i bezwypadkowo i odsprzedali je za najwyzsza mozliwie cene. Na wiosne jak zrobi sie ciepło i auto bedzie sie sprawowac ok, zrobie fotorelacje z mojego zakupu, a tymczasem byle do wiosny. I mysle ze, ten temat powinien zostac zakonczony, zycie zweryfikuje reszte.
Wojo666 jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.