Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-12-2012, 20:52   #1
nurgle
ford::beginner
 
Imię: Nurgle
Zarejestrowany: 11-12-2012
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 20
Domyślnie Ford Focus II 1.6 TDCI 90 KM

Witam.
Planuję kupno focusa II generacji. Jutro planuję obejrzeć ten oto egzemplarz [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .I w związku z tym mam parę pytań do forumowiczów

Na co zwracać uwagę przy oglądaniu Forda i o co w razie co pytać, może po zdjęciach ktoś rozpozna wymieniane części,Naczytałem się sporo komentarzy co do awaryjności Focusów ale wolę porady osób którzy nie traktują samochodu tylko jako środek transportu.

Przed chwilą dzwoniłem do gościa i dowiedziałem się paru rzeczy: nie posiada książki serwisowej, jest jego 3 właścicielem, samochód jest krajowy, posiada go od maja tego roku zrobił 8 tyś km i nic w nim nie wymieniał oprócz opon, sprzedaje go ponieważ stracił pracę i jest w trakcie jakiegoś tam remontu. Co wydaję się wam podejrzane podczas tej rozmowy?? Z góry dziękuję za pomoc

nurgle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2012, 21:42   #2
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ford Focus II 1.6 TDCI 90 KM

był jakiś tańszy na allegro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?
Cytat:
nie posiada książki serwisowej, jest jego 3 właścicielem, samochód jest krajowy, posiada go od maja tego roku zrobił 8 tyś km i nic w nim nie wymieniał oprócz opon, sprzedaje go ponieważ stracił pracę i jest w trakcie jakiegoś tam remontu. Co wydaję się wam podejrzane podczas tej rozmowy??
w ciągu pół roku 3-4 auta miał wystawione, no ale dobra- załóżmy, że zmienia auta bo mu się szybko nudzą.
Średnio wierzę w przebieg, auta poflotowe tyle mają w 3 lata, ten ma prawie 8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlaczego nie zaznaczył bezwypadkowy? W Focusie po flocie na oryginalny lakier nie ma co liczyć, zacznij od sprawdzenia podłużnic, słupków, progów, dachu itd.
Pozdrawiam
Roman_Gie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2012, 22:12   #3
nurgle
ford::beginner
 
Imię: Nurgle
Zarejestrowany: 11-12-2012
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 20
Domyślnie Odp: Ford Focus II 1.6 TDCI 90 KM

po czym wnioskujesz, że miał 3-4 auta wystawione?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w przebieg też nie wierzę do końca. Jutro jadę tylko oglądać wezmę aparat, których części porobić zdjęcia z bliska, żebyście mi pomogli w ocenie? Nie jadę z miernikiem lakieru więc jak mogę sprawdzić czy nie był puknięty bez tego? Wiem tylko, że po rocznikach szyb można w miarę stwierdzić jak są nowsze od auta no i po odcieniu lakieru czy jakiś tam element nie był lakierowany.
nurgle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2012, 22:18   #4
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ford Focus II 1.6 TDCI 90 KM

Cytat:
po czym wnioskujesz, że miał 3-4 auta wystawione
po nr telefonu
Cytat:
Nie jadę z miernikiem lakieru więc jak mogę sprawdzić czy nie był puknięty bez tego?
czujnikiem sprawdza się czy był malowany, a nie czy był po wypadku. pamiętaj...
czy dany element był lakierowany poza fabryką, da się sprawdzić, ale trzeba mieć doświadczenie.
Roman_Gie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2012, 07:08   #5
ENowak
ford::average
 
Avatar ENowak
 
Imię: Emil
Zarejestrowany: 29-10-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo 2,0 TDCI
Silnik: kleklekleklekle
Rocznik: 2012
Postów: 57
Domyślnie Odp: Ford Focus II 1.6 TDCI 90 KM

kolego otwórz maskę, sprawdź śruby mocujące zderzak, pas przedni, podłużnice, zajrzyj pod uszczelki drzwi czy ktoś ich nie kleił "na odwal się", sprawdź co się dzieje we wnęce koła zapasowego, sprawdź numery na szybach (powinny być takie same jak rok produkcji np. 0 dla rocznika 2000 lub 2010, 1 dla 2001 itd.), obejrzyj progi i nadkola, jak zdobędziesz miernik to zmierz na elementach nadwozia pamiętając o słupkach - powinno być od 120 do 160-170 um (mikrometrów)
ENowak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2012, 11:40   #6
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Ford Focus II 1.6 TDCI 90 KM

I zdobądź vin podaj go tu:

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=72656

Dowiesz się co nieco. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2012, 12:25   #7
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Ford Focus II 1.6 TDCI 90 KM

Cytat:
Napisał ENowak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pamiętając o słupkach - powinno być od 120 do 160-170 um
na słupku ?
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.