Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-03-2013, 20:25   #1
Foxiu888
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-11-2012
Skąd: Ww
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Wolny rozruch, cieżkie odpalanie, wolna elektryka

Witam mam taki problem z fordem ze ciężko mi odpala, długo trzeba kręcić, a na wolnym silniku po odpaleniu nim szarpie i zaraz po odpaleniu wylatuje z niego chmura dymu,
Wymieniłem w nim świece, oddałem pompe do pompiarza, tam została uszczelniona wyregulowana, i jakaś tam pompka w niej wymieniona, wyeliminowałem cofające się paliwo, układ jest teraz szczelny, problem z paleniem jak był tak dalej jest tylko teraz trochę łatwiej go pobudzić.

W związku z Tym szukam problemu dalej, Teraz chce się skupić na rozruszniku bo wolno mi kręci, miałem zamiar go wymienić ale zastanowiła mnie taka sprawa ze np: mam słabe nawiewy, niby dmuchają ale tak jak by chciały a nie mogły(filtr kabinowy nowy) oraz szyby się podnoszą i opuszczają też bardzo wolno, może to jakoś jest powiązane z pracą rozrusznika, może mam po prostu coś z elektryką?
może ktoś coś wie na ten temat bo nie chciał bym założyć nowego rozrusznika i usłyszeć jak w taki sam zamulony sposób kręci.

Foxiu888 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2013, 07:50   #2
aaalata
ford::average
 
Imię: wojtek
Zarejestrowany: 04-06-2007
Skąd: kraków
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TD - Endura DE
Rocznik: 1999
Postów: 53
Domyślnie Odp: Wolny rozruch, cieżkie odpalanie, wolna elektryka

Hej. Ja się na autach nie znam, ale...
W moim zrobione było wszystko (akumulator, rozrusznik, alternator, świece, filtr, uszczelnienie przewodów, zregenerowana pompa, wymieniony regulator kąta wtrysku, sprawdzona kompresja) i nadal były kłopoty z odpalaniem.
Aż ukruszył się kabel masowy od silnika. Meches kabel połączył na nowo porządnie, podczyścił podobno jeszcze jakieś styki i problemy się skończyły.
Także pewnie warto w prądzie/kablach szukać dziury.
aaalata jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2013, 16:19   #3
Foxiu888
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-11-2012
Skąd: Ww
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: Wolny rozruch, cieżkie odpalanie, wolna elektryka

styki masy silnika sprawdzałem i czyściłem.
Foxiu888 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2013, 17:43   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wolny rozruch, cieżkie odpalanie, wolna elektryka

Sprawdż miernikiem pobór prądu z akumulatora przy rozruchu. Trzeba było od tego zacząć, byłoby najtaniej, a skutek ten sam.Jak zmierzysz, to napisz, ile wynosi napięcie na akumulatorze w chwili grzania świec, a ile przy kręceniu rozrusznikiem.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2013, 01:01   #5
Foxiu888
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-11-2012
Skąd: Ww
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: Wolny rozruch, cieżkie odpalanie, wolna elektryka

nie nie. To akurat odpada, akumulator mam dobry sprawdzałem. Przekładałem też na nowy z innego auta, ten sam efekt.
akumulator 74\680

Ostatnio edytowane przez Foxiu888 ; 22-03-2013 o 01:04
Foxiu888 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2013, 09:47   #6
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wolny rozruch, cieżkie odpalanie, wolna elektryka

Foxiu, niezrozumiałeś mnie, ja ci proponowałem abyś sprawdził pobór prądu, a ty mówisz że sprawdzałeś akumolator, i jest dobry. Ja w to niewątpię, ale gdybyś mnie zrozumiał, to wiedziałbyś , eh, nieprzekonanych nie przekona.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2013, 12:12   #7
Foxiu888
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-11-2012
Skąd: Ww
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: Wolny rozruch, cieżkie odpalanie, wolna elektryka

A noo faktycznie źle Cie zrozumiałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. sory później wrzucę dane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Foxiu888 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2013, 20:25   #8
valdi2000
ford::average
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 19-11-2008
Skąd: olkusz
Model: mondeo mk2
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 97r
Postów: 77
Domyślnie Odp: Wolny rozruch, cieżkie odpalanie, wolna elektryka

witam

a czym to kolega ma zmierzyć ten prąd przy rozruchu?? (diesla ) bo jak weźmie miernik w ręce to go mogą kabelki poparzyć jak mu ktoś rozrusznikiem zakręci, o ile miernik wytrzyma w co mocno wątpię, nie bez powodu aku mają po 600A prądu rozruchowego

no chyba że cęgowymGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

dodam że jeśli napięcie przy rozruchu silnika spadnie poniżej 9V na zaciskach aku to aku jest kaput i trzeba nowy.

ja obstawiam za późny wtrysk paliwa, stąd kłęby dymu,

powodzenia
paweł
valdi2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2013, 12:29   #9
Foxiu888
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-11-2012
Skąd: Ww
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: Wolny rozruch, cieżkie odpalanie, wolna elektryka

Podczas Grzania świec - 11,4 - 11,5
podczas rozruchu - 9,5 - 10

Co do dymu po rozruchu to zapomniałem dodać bardzo istotną rzecz.
Auto słabo pali przy rozruchu zimnego silnika, np. po nocy.
na Ciepłym nie ma większych problemów.
Kłęby dymu pojawiają się przy zimnym silniku i Tylko po pierwszym odpaleniu , prawdopodobnie przez nagromadzenie się w cylindrach za dużej dawki paliwa. Gdy już mi odpali i zgaszę go po paru sekundach to kolejne odpalenie już nie sprawa mu tyle trudności i nie ma żadnego większego dymu

Ostatnio edytowane przez Foxiu888 ; 23-03-2013 o 14:36
Foxiu888 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2013, 15:07   #10
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wolny rozruch, cieżkie odpalanie, wolna elektryka

Foxiu, wartości pomiaru napięcia prądu prawidłowe .Powinieneś teraz zmierzyć na zimnym , najlepiej po nocy ciśnienie sprężania w cylindrach, najlepiej w warsztacie, pozostawić samochód na noc i rano dokonać pomiaru.
Podpowiem ci od razu jakie powinno być ciśnienie w silniku 1,8 TD. Silnik ten ma stopień sprężania 21,5 , jest to wartość stała. Należy to pomnożyć przez współczynnik pomiaru dla diesli który wynosi 0,21.
21,5 x 0,21 =45,15 .Tyle atm ma nowy silnik prosto z fabryki. Jeżeli u ciebie będzie ciśnienie
będzie w granicach 34 do 29 atm to koło górnej wartości jeszcze ok, jeżeli poniżej dolnej wartości
to już problemy z odpalaniem, a poniżej 26 atm to już nie powinien odpalać.

Ostatnio edytowane przez salom ; 23-03-2013 o 15:30
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.