Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-02-2009, 01:51   #31
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: to jak jets ocynk czy nie ma ???

Raczej tylko blachy.

__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2009, 11:51   #32
buczek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-03-2009
Skąd: Przeworsk
Model: Ford Transit tourneo
Silnik: 2.0 DI 100km
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Odp: ford transit 2001-2003 czy blacha rdzewieje?

mam takiego 2001rok i rdzewieje.
buczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2013, 00:40   #33
egon emeryt
ford::beginner
 
Avatar egon emeryt
 
Imię: Boguslaw
Zarejestrowany: 07-10-2012
Skąd: Czernica
Model: Ford Transit
Silnik: 2,5D.
Rocznik: 1996
Postów: 14
Domyślnie Odp: ford transit 2001-2003 czy blacha rdzewieje?

Temat stary ale tam . Ja mam Transita z 96 . Kupowany w idealnym stanie !!! Z dołu wyglądał idealnie !!! Aż za 4 miesiące po kupnie resory weszły do środka !!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No ale już z powrotem stoi na kołach jak powinien . Jutro prawdopodobnie dostanie nową podłogę ( jak wyrobię się z czasem )i znowu jeden transit jest uratowany przed OLMETEM !!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
egon emeryt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2013, 08:28   #34
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,996
Domyślnie Odp: ford transit 2001-2003 czy blacha rdzewieje?

Cytat:
Napisał egon emeryt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jutro prawdopodobnie dostanie nową podłogę ( jak wyrobię się z czasem )i znowu jeden transit jest uratowany przed OLMETEM !!!
Może jakieś zdjęcia masz? Skoro sam przy nim pracujesz, warto robić dokumentacje foto tych prac. I potem można pochwalić się na Forum - będzie to bardzo pomocne dla innych kolegów...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2013, 09:24   #35
egon emeryt
ford::beginner
 
Avatar egon emeryt
 
Imię: Boguslaw
Zarejestrowany: 07-10-2012
Skąd: Czernica
Model: Ford Transit
Silnik: 2,5D.
Rocznik: 1996
Postów: 14
Domyślnie Odp: ford transit 2001-2003 czy blacha rdzewieje?

Chwalić się nie ma za bardzo czym . Finanse nie bardzo ( a nawet wcale )na razie pozwalają na zrobienie wszystkiego czego bym chciał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Na razie tylko konieczne naprawy . Potem wrzucę jakieś zdjęcia .
egon emeryt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2013, 10:16   #36
AKIM
ford::advanced
 
Avatar AKIM
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Mielec
Model: Transit, Seat Alhambra
Silnik: 2.5 D, 1.9TDI
Rocznik: 1999, 1999
Postów: 385
Domyślnie Odp: ford transit 2001-2003 czy blacha rdzewieje?

Właśnie sam wolnym czasem robię blachy w swoim i jestem zdegustowany jak nie pasują nowe elementy do siebie np. nadkole błotnik próg stopień a nawet poszycie drzwi to trzeba jakąś magisterkę chyba mieć...Tyle że mi chodzi o pozbycie się dziur i rdzy oraz na wytrzymałości a nie na wyglądzie.. ( aż tak bardzo, no tylko trochę) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez AKIM ; 30-04-2013 o 10:19
AKIM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2013, 10:53   #37
egon emeryt
ford::beginner
 
Avatar egon emeryt
 
Imię: Boguslaw
Zarejestrowany: 07-10-2012
Skąd: Czernica
Model: Ford Transit
Silnik: 2,5D.
Rocznik: 1996
Postów: 14
Domyślnie Odp: ford transit 2001-2003 czy blacha rdzewieje?

No jak kolega powyżej pisał pisał , pewne rzeczy można samemu zrobić . Nie wygląda to jak fabryczne ( tam gdzie nie widać )ale pewnych rzeczy nie da się okroczyć , i trzeba niestety kupić oryginalne. Co do mojego remontu co zostało zrobione .Rama oryginalna niestety nie istniała .Musiałem od polowy jak widać zrobić wszystko od nowa . Jest to zrobione z blachy 3mm. Połączenie z starą ramą jest spawane , nowa jest założona na starą , na zakładkę około 40cm. W środek jest zrobione też z 3mm blachy wzmocnienie też takie korytko i skręcone śrubami ( tego nie chcę spawać , a może by było lepiej też pospawać ??? Jak myślicie ) Podłoga z blachy 2mm. Na zdjęciach w ramie jest trochę brudu , starej rdzy , konserwacji , ale to będzie wszystko wydmuchane i pomalowane podkładem ( pisze to bo teraz na zdjęciu paskudnie to wygląda )Co jeszcze zostało do zrobienia .Lewy błotnik nie nadaje się do naprawy , wymiana na nowy , prawy może się tymczasowo da uratować . Bo będzie przykryty plastikiem z zderzaka . O tylny zderzak to ciekawa sprawa . Zostało z niego ( po wyczyszczeniu ) no plastyki i trochę rdzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .Też postaram się go odtworzyć z blachy 3mm.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg PICT0189.jpg (96.8 KB, 73 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg PICT0192.jpg (91.0 KB, 64 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg PICT0191.jpg (90.8 KB, 63 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg PICT0190.jpg (95.4 KB, 64 wyświetleń)
egon emeryt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2013, 12:06   #38
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,996
Domyślnie Odp: ford transit 2001-2003 czy blacha rdzewieje?

Bardzo solidne grube blachy dajesz. O ile te profile i podciągi to jak najbardziej mogą z takiej blachy być, to podłoga wydaje mi się nieco za gruba. Wiem, że oryginalna z cienkiej blachy ma trapez i jest dzięki temu sztywna, ale mimo wszystko 2 mm blacha to trochę dużo. Będzie ciężki.
Tylny zderzak z blachy 3 mm - to chyba będzie ppanc., naprawdę przesadziłeś! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I namęczysz się z krępowaniem i chyba niepotrzebny taki jest... Nowy zderzak zamiennik, już pomalowany i z przetłoczeniami na końcówki z plastiku kosztuje coś niewiele ponad 150 zł.

No, ale tak zrobione auto będziesz miał na następne kilkanaście lat... Przy takiej grubości blachy to nawet nie musisz tego konserwować - to nie skoroduje w ciągu wielu lat...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2013, 12:15   #39
egon emeryt
ford::beginner
 
Avatar egon emeryt
 
Imię: Boguslaw
Zarejestrowany: 07-10-2012
Skąd: Czernica
Model: Ford Transit
Silnik: 2,5D.
Rocznik: 1996
Postów: 14
Domyślnie Odp: ford transit 2001-2003 czy blacha rdzewieje?

Z tym tylnym zderzakiem to jeszcze nic pewnego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .Wiem lepiej było by kupić oryginalny . A podłoga jak piszesz bez przetłoczeń może się uginać . A co do ramy , spawać te środkowe wzmocnienie czy zostawić skręcane .
egon emeryt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2013, 14:09   #40
AKIM
ford::advanced
 
Avatar AKIM
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Mielec
Model: Transit, Seat Alhambra
Silnik: 2.5 D, 1.9TDI
Rocznik: 1999, 1999
Postów: 385
Domyślnie Odp: ford transit 2001-2003 czy blacha rdzewieje?

Mnie też czeka wymiana części podłogi i aż się boję jak zajrzę do ramy mam zamiar swojego wymienić do wytłoczenia na około, też jak będę coś robił to wrzucę fotki. Trochę dziwnie się będę czół bo robię takie rzeczy pierwszy raz....
AKIM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.