Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-05-2013, 11:04   #41
marcinbb
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 80
Domyślnie Odp: Co sprawdzić/wymienić przed dłuższym wyjazdem

Cały pakiet wykupiłem w Aviva na rok.
Teraz patrząc na ofertę na ich stronie już się zmieniła podobnie jak kilku innych ubezpieczycieli - zbliża się "turnus" więc pewnie muszą zarobić.
I tak oferta Maksymalna na Assistance w Aviva:
- Holowanie pojazdu po kolizji i awarii do wskazanego przez ubezpieczonego miejsca.
W Polsce bez limitu, za granicą maks 500 km
Do przełknięcia jednak najważniejsze jest to:
Pojazd zastępczy po wypadku kradzieży lub awarii. Klasy nie wyższej niż E. Maksymalnie 14 dni
Kontynuacja podróży po wypadku kradzieży lub awarii. do kwoty 5 000 zł

Podobno jakąś lepszą ofertę ma Compensa jednak cena w przypadku zakupu tylko na czas wyjazdu oscyluje w granicach 350-450 PLN.

marcinbb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2013, 21:52   #42
tommy_777
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-03-2013
Skąd: ziemia łódzka
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 199
Postów: 9
Domyślnie Odp: Co sprawdzić/wymienić przed dłuższym wyjazdem

Dzięki za info. Ale rozumiem, że to co wykupiłeś czyli te 700 km to też w avivie ? Pytam, bo jak kupowałem ubezpieczenie na auto na początku kwietnia to wtedy też mieli tylko 500 km. Niby niewiele różnicy, ale zawsze może portfel uratować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tommy_777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2013, 11:23   #43
dziechu
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-01-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Co sprawdzić/wymienić przed dłuższym wyjazdem

Dzwoniłem wczoraj do kuzyna, który jest agentem PZU, bo sami się przymierzamy do wyjazdu do Chorwacji na wakacje. Zaproponował mi za 240 PLN assistance na ROK na Europę z holowaniem do 1000km (bez podziału na strony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), z noclegiem w razie awarii, wiadomo dowóz paliwa, wymiana żarówki, etc. w pakiecie. Pytał ktoś w PZU? Aviva i inne widzę że mają dużo słabsze oferty...
dziechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2013, 11:45   #44
radekrogo
ford::advanced
 
Avatar radekrogo
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: Elblag
Model: Mk4 SW Titanium Lunar Sky / Mk3 Ghia 130 Tdci 2004
Silnik: 2.0 Tdci 140 DFP/130 Tdci
Rocznik: 2011/2004
Postów: 446
Domyślnie Odp: Co sprawdzić/wymienić przed dłuższym wyjazdem

Cytat:
Napisał dziechu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
widzę że mają dużo słabsze oferty...
A ta twoja to dla wszystkich, czy tylko dla kuzyna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
radekrogo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2013, 11:52   #45
dziechu
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-01-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Co sprawdzić/wymienić przed dłuższym wyjazdem

Cytat:
Napisał radekrogo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ta twoja to dla wszystkich, czy tylko dla kuzyna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nic nie wspominał, że to coś specjalnego ale zapytam i dam znać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Swoją drogą proponuję też zadzwonić do PZU i podpytać....już z doświadczenia wiem, że direct-y nie zawsze są najtańsze a już na pewno najlepsze.
dziechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2013, 12:54   #46
dziechu
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-01-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Co sprawdzić/wymienić przed dłuższym wyjazdem

Cytat:
Napisał dziechu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nic nie wspominał, że to coś specjalnego ale zapytam i dam znać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Swoją drogą proponuję też zadzwonić do PZU i podpytać....już z doświadczenia wiem, że direct-y nie zawsze są najtańsze a już na pewno najlepsze.
Już wiem o co chodzi...cena jest taka a nie inna ze względu na to że posiadam pakiet AC+OC+NW. Standardowo to coś około 400PLN...
dziechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2013, 13:24   #47
atomic
ford::beginner
 
Avatar atomic
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 16-03-2012
Skąd: Świdnica
Model: FORD MONDEO MK5 VIGNALE
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 28
Domyślnie Odp: Co sprawdzić/wymienić przed dłuższym wyjazdem

Nie chcę tu robić reklamy firmie ale pełen assistance full na całą europę z autem zastępczym na czały czas trwania naprawy (a nie na 2-3 dni ) kosztował mnie nie ok 250 PLN przy AC/OC/NW przy max zniżkach w PZU. Wiec sami oceńcie czy warto.
W kontekście ksenona mając wykupiony assistance czy trzeba jedzić z palnikiem ? Spali się dzwonie po lawete naprawa w serwisie i nie przemieszczam się "nie sprawnym" autem jak to widzicie ?

Ostatnio edytowane przez atomic ; 24-05-2013 o 13:27
atomic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2013, 19:41   #48
Olek
ford::advanced
 
Avatar Olek
 
Imię: Olek
Zarejestrowany: 26-02-2004
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK5 - HB
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 197
Domyślnie Odp: Co sprawdzić/wymienić przed dłuższym wyjazdem

Cytat:
Napisał atomic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chcę tu robić reklamy firmie ale pełen assistance full na całą europę z autem zastępczym na czały czas trwania naprawy (a nie na 2-3 dni ) kosztował mnie nie ok 250 PLN przy AC/OC/NW przy max zniżkach w PZU. Wiec sami oceńcie czy warto.
W kontekście ksenona mając wykupiony assistance czy trzeba jedzić z palnikiem ? Spali się dzwonie po lawete naprawa w serwisie i nie przemieszczam się "nie sprawnym" autem jak to widzicie ?
Ja to widzę tak:
Koszt palnika w polskim serwisie 700,00 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., do tego wymiana policzmy 100,00, razem 800,00 zł.
W europie np. Włochy znając ich ceny to za to zamo zapłacisz z 800,00 Euro. Do tego koszt dzwonienia po lawetę i stracony czas.
__________________
Ford Mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM, TITANIUM, KOMBI
Ford Fiesta MK6 1.4 Benzyna, śliczna, dla żonki
Olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2013, 22:15   #49
tommy_777
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-03-2013
Skąd: ziemia łódzka
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 199
Postów: 9
Domyślnie Odp: Co sprawdzić/wymienić przed dłuższym wyjazdem

Hmmm, to ja czegoś nie rozumiem. Jak się wejdzie na stronkę PZU [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to można sobie policzyć składki. I wychodzi mi odpowiednio :
- 134 zł gdy mam AC lub MiniCasco w PZU SA
- 261 zł gdy tylko OC w PZU SA
- 402 zł gdy OC i AC w innym zakładzie ubezpieczeń
Jest to liczone dla wariantu "super", czyli Polska i inne państwa Europy.
Trochę się to pokrywa z tym co napisał dziechu.
Ale przeczytałem tak z grubsza OWU i jest tam zapis :

"holowania ubezpieczonego pojazdu w przypadku jego unieruchomienia wskutek
wypadku lub awarii, a także wskutek użycia niewłaściwego paliwa, jeżeli w ocenie
przedstawiciela PZU SA nie jest możliwa naprawa na miejscu zdarzenia. Holowanie
odbywa się jednorazowo w wybrane przez ubezpieczonego miejsce na odległość
do 150 km, liczoną od miejsca zatrzymania pojazdu do miejsca docelowego
holowania. W przypadku holowania na odległość dalszą niż 150 km, koszty
holowania powyżej tej odległości ponoszone są przez ubezpieczonego"

I to już się nijak nie ma do tego 1000 km. Nie łapię tego, ktoś mi to może wytłumaczyć ?
tommy_777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2013, 09:42   #50
marcinbb
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 80
Domyślnie Odp: Co sprawdzić/wymienić przed dłuższym wyjazdem

Cytat:
Napisał atomic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chcę tu robić reklamy firmie ale pełen assistance full na całą europę z autem zastępczym na czały czas trwania naprawy (a nie na 2-3 dni ) kosztował mnie nie ok 250 PLN przy AC/OC/NW przy max zniżkach w PZU.
Czy aby na pewno?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sprawdźmy:

OWU PZU AUTO POMOC rozdzial II paragraf 8.1 punkt 4 :
:wynajmu pojazdu zastępczego- w razie wypadku,awarii zaistniałej w odległości powyżej 20 km od miejsca zamieszkania (siedziby) lub kradzieży ubezpieczonego pojazdu,gdy naprawa (w ocenie przedstawiciela PZU lub warsztatu) lub odzyskanie tego pojazdy nie jest możliwe w dniu zdarzenia PZU S.A. zapewnia wynajem pojazdy tej samej klasy,co ubezpieczony pojazd nie wyżej jednak niż klasy C (wg klasyfikacji stosowanej przez daną wypożyczalnię),na okres do 7 dni licząc od dnia wystąpienia zdarzenia,a także podstawienie lub po odbiór pojazdu zastępczego -wg wyboru ubezpieczonego.

Jednym słowem wole chyba swoje ubezpieczenie w razie awarii dziękuję za zorganizowanie noclegu a proszę o dowiezienie mnie, rodziny i bagaży na miejsce mojej podróży ( do 5000 PLN wg. OWU ), a później niech inny kierowca przywiezie mi mój naprawiony samochód. A zabiera wypożyczone auto. Tu uwaga Aviva jeśli zorganizuje nocleg to nie zapłaci już za dowiezienie na miejsce podróży tylko każe czekać aż naprawią samochód.
Edit:
Jednak tak samo robi PZU dowiozą na miejsce ale jeśli nie bierzemy noclegu.

Ostatnio edytowane przez marcinbb ; 27-05-2013 o 09:50
marcinbb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.