Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-06-2013, 14:25   #11
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Jak u was z poziomem hałasu w kombi ?

Cytat:
Napisał dekoder Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dwa tygodnie temu założyłem kierunkowe z tym że nie całosezonowe i jest taka sama cisza jak wcześniej na zwykłych zimówkach
Bo na razie są nowe, daj im 10 tyś km. zrobić...ale to nie temat o oponach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2013, 14:34   #12
dekoder
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-05-2006
Skąd: Dęblin
Model: MONDEO MK4 GHIA
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 07
Postów: 143
Domyślnie Odp: Jak u was z poziomem hałasu w kombi ?

Uuu no to mnie nie pocieszyłeś
Kiedyś właśnie w żony volvo kupiłem jodełki goodyera (zwykłe nie kierunkowe) i prezentowały się przepięknie
ale po 20tyś tak buczały że powiedziałem że więcej takiej wtopy nie zrobię
a tu okazuję się że może być podobnie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może nie będzie tak źle-zobaczymyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dekoder jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2013, 14:43   #13
lgtm
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 182
Domyślnie Odp: Jak u was z poziomem hałasu w kombi ?

Cytat:
Napisał dekoder Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aaa tam gadasz
Dwa tygodnie temu założyłem kierunkowe z tym że nie całosezonowe i jest taka sama cisza jak wcześniej na zwykłych zimówkach
To nie była moja opinia tylko gości z serwisu.

Z tego co udało mi się dowiedzieć to opony kierunkowe w samochodach kombi maja większą skłonność do ząbkowania, a tym samym generowania większego hałasu. Sporo na ten temat można znaleźć w google wpisując 'opony kierunkowe kombi'.

Jeśli więc założyłeś kierunkowe w dobrym stanie to nie powinieneś zauważyć różnicy. Przynajmniej przez jakiś czas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lgtm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2013, 14:54   #14
dekoder
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-05-2006
Skąd: Dęblin
Model: MONDEO MK4 GHIA
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 07
Postów: 143
Domyślnie Odp: Jak u was z poziomem hałasu w kombi ?

Założyłem "igły" ale ok to nie temat o oponach tak jak napisał @jvc
Z drugiej strony opony też generują hałas co jest mottem przewodnim tego wątkuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dekoder jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2013, 15:53   #15
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Jak u was z poziomem hałasu w kombi ?

U mnie szum z tyłu znacznie się zwiększył po założeniu nowiutkich opon.
Wyciszyłem tył, co przyniosło wyraźną poprawę:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2013, 20:43   #16
krzymal
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-01-2013
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 27
Domyślnie Odp: Jak u was z poziomem hałasu w kombi ?

Panowie więc tak, wpakowałem się na tylną kanapę i kazałem się żonie wozić ,a ja nasłuchiwałem, operacja wcale nie prosta w mieście i na naszych drogach. Przyznam ,ze byłem trochę uprzedzony i podejrzewałem łożysko prawy tył w zasadzie nie wiem czemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jednak wszystko wskazywało na łożysko z lewej strony. hałas z tej strony był wyraźniej słyszalny. Po powrocie do domu zwaliłem koło, zacisk i tarczę bo delikatnie tarła o klocki i nie było słychać łożyska. Kiedy już wszystko (czyli piasta) było na wierzchu zacząłem kręcić piastą no i było słychać wyraźny szum, piasta nie kręciła się gładko ,a do tego czasami pojawiały się nawet delikatne hmm chrobotnięcia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czyli chyba łożysko? Wcześniej myślałem o samodzielnej wymianie piasty ale to chyba nie jest takie proste jak mi się zdawało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krzymal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2013, 21:11   #17
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Jak u was z poziomem hałasu w kombi ?

No porównaj lewą i prawą stronę, jak jest różnica to raczej na bank łożysko. Ja mechanikiem nie jestem ,a od razu wiedziałem że to łożysko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja sam też nie wymieniałem,ale dla mechanika to 10 minut roboty było...
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2013, 21:59   #18
krzymal
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-01-2013
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 27
Domyślnie Odp: Jak u was z poziomem hałasu w kombi ?

Porównałem, zdjąłem koła i zaciski z obu stron, różnica w pracy diametralna, diagnoza na odsłuch była więc trafna. Lewy tył do wymiany. Zamówiłem już nawet nową piastę. Po wymianie napiszę co i jak. Dzieki za pomoc i zainteresowanie.
krzymal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2013, 20:08   #19
dawid
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-12-2008
Skąd: Grudziądz
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 180
Domyślnie Odp: Jak u was z poziomem hałasu w kombi ?

U mnie troche szumial tyl przy pelnym obciazeniu i to przy predkosciach powyzej 130km\h, zaczalem od sprawdzenia cisnienia i dopompowaniu powietrza problem zniknal

Bump: Ale zapewne przy zmianie tarcz powiem mechankowi zeby sie przyjrzał piaście. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dawid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2013, 09:03   #20
krzymal
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-01-2013
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 27
Domyślnie Odp: Jak u was z poziomem hałasu w kombi ?

Już po wymianie. Diagnoza była trafna. Po wymianie padającej piasty poziom hałasu jest na poziomie akceptowalnym, co to znaczy, że jest dużo, dużo ciszej niż było wcześniej ale do ideału troszkę brakuje. Myślę, że jest to jednak mankament większości kombików klasy średniej i niższej. Kolega ma Volvo V70 z 2009r z tym samym motorem co mój Mondek i u niego jest ciszej. No przynajmniej mniej słychać silnik w środku pojazdu. Chyba bardziej się przyłożyli do wyciszenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (przebiegi prawie identyczne) Pozdrawiam i dzieki za pomoc.
krzymal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.