Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-06-2013, 21:11   #1
kisiol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-09-2007
Model: mondeo
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 39
Domyślnie usterka skrzyni biegów

Witam mam problem ze skrzynią biegów .Mianowicie bardzo głośno pracuje (szumi) prawdopodobnie łożyska siadają .Wymieniłem olej na nowy ale to nic nie pomogło.Szukając na allegroszu skrzynie nie są drogie .Znalazłem skrzynie 6 biegową w cenie 500zł czy ona bedzie pasować do mk3 2002 TDDI 66KW .Chyba że ktoś ma jakiś pomysł jak uzdrowić starą skrzynie bez wyjmowania.Typowa naprawa jest nie opłacalna lepiej kupić nową.

kisiol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2013, 21:20   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: usterka skrzyni biegów

Nie ma możliwości uzdrowienia skrzyni bez wyjęcia, rozebrania, wymiany łożysk i synchronizatorów. Naprawa nieopłacalna, lepiej kupić drugą, no może nie nową. Czy pasuje, nie wiem.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2013, 21:28   #3
kisiol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-09-2007
Model: mondeo
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 39
Domyślnie Odp: usterka skrzyni biegów

no właśnie ale jak by kupować to fajnie by było jak by 6 biegowa pasowała.Może ktoś się orientuje .A naj gorsze jest to że 3 tygodnie temu miałem wymienianą dwumasę plus sprzęgło .Mechanik twierdził że to łożysko oporowe .
kisiol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2013, 09:54   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: usterka skrzyni biegów

Czytałem kiedyś na forum, że pasuje, ale trzeba razem z przełączaniem biegów kupić, czyli cały ten osprzęt do tej skrzyni.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2013, 11:43   #5
Belsnorek
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-09-2008
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Mondeo kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 90
Domyślnie Odp: usterka skrzyni biegów

Cytat:
Napisał kisiol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no właśnie ale jak by kupować to fajnie by było jak by 6 biegowa pasowała.Może ktoś się orientuje .A naj gorsze jest to że 3 tygodnie temu miałem wymienianą dwumasę plus sprzęgło .Mechanik twierdził że to łożysko oporowe .
Parę lat temu tez się zastanawiałem nad zmiana na 6 biegów (piątka nie wchodzi) i z tego co pamiętam do skrzyni 6-cio biegowej jest inna dwumasa sprzęgło i wysprzęglik... Dlatego czekam aż dwumasa padnie i jeżdżę tak z moja wadliwa skrzynia.

Ty jak wymieniałeś dwumase to na pewno na komplet do pięciobiegowej, wiec musiałbyś kupić drugi raz komplet do 6-cio biegowej, skrzynie, i drążek z linkami. Chyba ze jest inaczej to mnie poprawcie.

Ostatnio edytowane przez Belsnorek ; 15-06-2013 o 11:54
Belsnorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2013, 11:56   #6
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: usterka skrzyni biegów

pamietaj ze skrzynia z polifta nie ma czujnika predkosci VSS, co gorsza nie da sie go zalozyc bo w skrzyni pomimo miejsca na czujnik VSS nie ma zebatki do niej, wiec szybkosciomierz nie bedzie Ci dzialal. W polifcie sygnal brany jest z ABS, jestem na forum dlugo i jeszcze nikt nie rozwiazal tego problemu wiec nie kupuj skrzyni z polifta do przedlifta bo nie uruchomisz szybkosciomierza.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2013, 12:01   #7
Belsnorek
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-09-2008
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Mondeo kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 90
Domyślnie Odp: usterka skrzyni biegów

A przed liftem były sześciobiegowe skrzynie?
Belsnorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2013, 21:45   #8
kisiol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-09-2007
Model: mondeo
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 39
Domyślnie Odp: usterka skrzyni biegów

dzieki za odpowiedzi na razie jeszcze chyba pojeżdzę jak kolega wyżej .U mnie biegi wszystkie ładnie wchodzą i nie wyskakują tyle że głośno w aucie szum.A jak już będę musiał kupić to wezmę 5 że by nie było dodatkowych problemów.
kisiol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.