Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-03-2008, 11:10   #21
masza78
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-07-2007
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 34
Domyślnie Re: [Mk3] AutoAlarm Cobra

[MkIII]Jezeli chodzi o mrugniecie kierunkami to juz działa. ZAmek z przodu nie zamykał sie do konca co powodowalo ze mi nie mrugalo. Zamek ustawilem i juz mruga. Natomiast dioda nie miga. Dlaczego?Nie mam pojecia.

masza78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2008, 12:42   #22
azet
ford::professional
 
Avatar azet
 
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk IV
Silnik: 1,6
Rocznik: mikołaj '07
Postów: 1,397
Domyślnie Re: [Mk3] AutoAlarm Cobra

a ja się podłączę pod temat, alarm mi się nie uzbraj, i to też Cobra , tylko nie wiem jaka wersja,zostawiłem otwartą maskę i pilotem zamknąłem samochód a alarm się nie uruchomił nawet jak otworzyłem na zamkniętym. to co jest z tym alarmem?
zamknąłem pilotem otworzyłem kluczykiem i zero alarmu, albo taki inteligentny i czuje kluczyk, albo coś mi nie bryka ten alarm, dodam że w innym moim , próba otwarcia kluczykiem kończy się wyciem, zostawienie otwartej maski kończy się wyciem . :fcp19
__________________
azet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2008, 15:20   #23
siteman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-02-2008
Skąd: GDAŃSK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 242
Domyślnie Re: AutoAlarm Cobra Mk III

Cytat:
Napisał Qbek
Cytat:
Napisał masa14
U mnie to samo jak nacisne raz to sie zamyka a jak dwa razy to doryglowuje i migacze zaswieca ale nie ma zadnego dzwieku i przy otwieraniu naciskam raz i juz otwarte sa wszystkie drzwi i tez nie wydaje dzwieku.Po przeczytaniu tych postów dochodze do wniosku ze on chyba wogóle nie działa,moze ktos wie jak to sprawdzic :fcp9
Zarygluj na dwa razy, poczekaj z minute i otwórz klapę bagażnika z pilota jak będzie cisz to znaczy że alarmu niema.
Pozdrawiam
Wydawało mi się, że fabrycznie wszystkie MK3 mają alarm...hmn...ale u mnie podobnie, zarygluję podwójnie, otworzę bagażnik i nie wyje, a centralka alarmowa z pewnością jest (ostatnio wymieniałem żarówki podświetlenia tablicy i po zdjęciu obudowy pod kolumną kierownicy, widać centralkę, no chyba, że to centralka nie jest??)...
siteman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2008, 08:36   #24
siteman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-02-2008
Skąd: GDAŃSK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 242
Domyślnie Re: [Mk3] AutoAlarm Cobra

Więc chyba jednak pomyliłem się...jest centralka, ale od zamka. Chciałem znaleźć informację na temat samodzielnego podłączenia alarmu do MK3, ale niczego konkretnego nie znalazłem.
Wie ktoś może coś na ten temat? jakiś schemacik?
siteman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2008, 18:30   #25
DziQ83
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-11-2008
Model: mk4
Silnik: 2,0
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Re: [Mk3] AutoAlarm Cobra

Witam!!
A ja mam taki problem z zamkiem:
ruszam i drzwi się zamykają tak jak powinno być ale jak się już zatrzymam i chce otworzyć drzwi i to tylko kierowcy nie da się, wszystkie drzwi się otwierają a kierowcy nie!! i można próbować klamką i tym małym ryglem którym można zamknąć i nie można otworzyć drzwi kierowcy!! dopiero po wciśnięciu na pilocie klawisza otwierania drzwi się otwierają i można wysiąść!! jest coś pewnie włączone tylko że nie wiem co i jak to wyłączyć, może ktoś z was miał już taki problem!!
proszę o pomoc bo jest to dosyć upierdliwe!! próbowałem jeszcze wyłączyc to podwójne ryglowanie drzwi ale nie mogę jak uaktywnić kluczykiem albo poprzez podwójne naciśniecie przycisku zamykania na pilocie, ale zeby ją wyłączyć trzeba przekręcić kluczyk w drzwiach kierowcy w lewo i maja mignąć raz kierunkowskazy!! ale u mnie nie migaja!!
DziQ83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2013, 15:29   #26
goldengate
 
Postów: n/a
Domyślnie Alarm cobra AB 3868

Mam w swoim Mondku MK3 2006 rok instalację alarmową cobra 3868. Jest to alarm montowany w salonie bez osobnego pilota czyli uzbrajanie kluczykiem poprzez dwukrotne naciśnięcie.

Mam pewien problem z tym alarmem:
- nieraz się uzbroi poprawnie lecz ma fałszywe alarmy tj. zaczyna wyć bez powodu.
- nieraz podczas uzbrajania wyda 3 sygnały dźwiękowe i po tym jeśli rozbrajam wydaje 4 sygnały dźwiękowe


Macie pomysł co może być z tym alarmem ?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2013, 05:55   #27
goldengate
 
Postów: n/a
Domyślnie Alarm cobra AB 3868

Ma ktoś może opis błędów alarmu Cobra 3868.

Co jakiś czas podczas uzbrojenia oprócz prawidłowego mignięcia kierunkowskazami brzęczyk wydaje 3 krotny sygnał a przy rozbrojeniu 4 krotny brzęk.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2013, 08:18   #28
tomcios
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 18-07-2012
Skąd: Wojkowice
Model: C-max Mk1
Silnik: 1,8 Duratec-HE 120KM
Rocznik: 2004
Postów: 74
Domyślnie Odp: AutoAlarm Cobra

Czesc.
Poszla wiadomosc na pw. Przesle Ci instrukcje to może to ogarniesz?
tomcios jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2013, 22:44   #29
goldengate
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: AutoAlarm Cobra

Problem rozwiązałem - okazało się że fałszywe alarmy i błędne uzbrajanie powodował czujnik maski silnika.
Po uzbrojeniu alarmu wystarczyły małe drgania podłoża (np. ciężarówka) lub puknięcie w maskę i alarm wył.
Jak się dokładnie przyjrzałem - maska zbyt płytko wciskała "palec" czujnika i lekkie jej drganie robiło zwarcie czyli alarm.
Uniosłem wyżej czujnik i jest OK. Także zwróćcie na to uwagę - może u Was też jest ten problem.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2013, 10:10   #30
Marcus1
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-08-2010
Skąd: Wabrzych
Model: MKIII
Silnik: 1,8
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: AutoAlarm Cobra

Witam wszystkich
W moim Mondeo MK3 mam dokładnie ten sam problem, cały czas podczas uzbrojenia oprócz prawidłowego mignięcia kierunkowskazami brzęczyk wydaje 3 krotny sygnał a przy rozbrojeniu 4 krotny, po dłuższym postoju jako uzbrojony tego sygnału 4 krotnego przy otwierani już nie ma, wyczytałem na forum, że sprawa może mieć związek z programowanie szyb, niestety po zaprogramowaniu szybki ok, sygnały nadal są, alarm się nie uzbraja bo nie wyje po otwarciu klapy bagażnika, palec pod maską wciskam do oporu i niestety nadal to samo, zauważyłem, że oświetlenie bagażnika cały czas świeci, oświetlenie kabinowe ok, po wyjęci żarówki nadal to samo. Do tego przestały mi działać spryskiwacze, ale to chyba bez związku. Po naprawie całego zawieszenia chyba przyszedł czas na elektrykę, trochę zaczynam się złościć, po trzech latach spokoju nie mogę wyjść z garażu.
Proszę o pomoc

Pozdrawiam
Marcus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.