Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-11-2013, 13:01   #1
mario54
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-10-2013
Model: MK2
Silnik: 1,8 16V
Rocznik: 1997
Postów: 13
Domyślnie Pin 13 gniazda diagnostycznego

Witam
Mondeo mk2 `97 1.8 16V silwer top.
W gnieżdzie diagnostycznym jest podłączonych 6 przewodów w tym pin 13,który normalnie w obd2 nie jest wymieniony jako standardowy pin w podłaczeniach obd2.
Pytanie do kolegów co to za pin i do czego służy w diagnostyce w/w forda????
Prosze nie odsyłać mnie do google bo już kilka dni zajęło mi wertowanie.
Dodam,że łączę sie przez ELM 327 przerobionym z usb na rs232(pewniej wg mnie łączy sie z kompem)i łaczy sie z silnikiem,ABS,klimą,modułem bezpieczeństwa i immobilajzera.
Jesli ktoś ma jakieś sugestie chetnie poczytam i wprowadzę w życie i chetnie podzielę sie swoimi doświadczeniami w tej materii.
Jeśli temat nie w tym dziale proszę admina o przeniesienie do bardziej odpowiedniego.

mario54 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2013, 19:11   #2
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,101
Domyślnie Odp: Pin 13 gniazda diagnostycznego

Cytat:
Napisał mario54 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W gnieżdzie diagnostycznym jest podłączonych 6 przewodów w tym pin 13
Też to ostatnio zauważyłem, przy okazji przeróbki ELM-a, ale niestety nie wiem. Sprawdzałeś może, czy na pewno jest do tego pinu podłączony kabel? Mam do Ciebie pytanie odnośnie przeróbki ELM-a na COM, też by mnie to interesowało. Możesz coś podpowiedzieć? Powiedz też, jakiego programu używasz, że łączysz się nie tylko z silnikiem.

Bump: Zastanawiam się teraz, czy interfejsy robione niby specjalnie do Forda, mają podpięty pin 13.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2013, 19:40   #3
mario54
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-10-2013
Model: MK2
Silnik: 1,8 16V
Rocznik: 1997
Postów: 13
Domyślnie Odp: Pin 13 gniazda diagnostycznego

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też to ostatnio zauważyłem, przy okazji przeróbki ELM-a, ale niestety nie wiem. Sprawdzałeś może, czy na pewno jest do tego pinu podłączony kabel? Mam do Ciebie pytanie odnośnie przeróbki ELM-a na COM, też by mnie to interesowało. Możesz coś podpowiedzieć? Powiedz też, jakiego programu używasz, że łączysz się nie tylko z silnikiem.

Bump: Zastanawiam się teraz, czy interfejsy robione niby specjalnie do Forda, mają podpięty pin 13.
Program to darmowy FORScan ale dopiero po przeróbce zobaczył coś więcej niż silnik-może to przypadek ale chyba nie koniecznie.Przeróbki dokonałem na podstawie noty katalogowej elma-odciąłem połączenie z interfejsem usb i w to miejsce podpiałem układ na tranzystorkach-ten z noty i działa.
Przewód do pin 13 mam na pewno podpięty bo oglądałem wtyczke w aucie po wyjeciu jej wiec nie może być mowy o pomyłce.Myślę ,że diagnostyczne typu ids mają podpięty pin 13 natomiast chińskie specjalne produkty to już ryzyko kupującego.
Do ogólnego obrazu naszego autka elm chyba jest ok .
mario54 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2013, 20:08   #4
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,101
Domyślnie Odp: Pin 13 gniazda diagnostycznego

Cytat:
Napisał mario54 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w to miejsce podpiałem układ na tranzystorkach-ten z noty i działa.
A mógłbyś mnie nakierować na ten schemat, lub podrzucić go na pocztę?
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2013, 09:02   #5
mario54
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-10-2013
Model: MK2
Silnik: 1,8 16V
Rocznik: 1997
Postów: 13
Domyślnie Odp: Pin 13 gniazda diagnostycznego

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
nóżki 17 i 18: tranzystory -musi sie zgadzać polaryzacja poza tym nie ma rygorów
mario54 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2013, 12:44   #6
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,101
Domyślnie Odp: Pin 13 gniazda diagnostycznego

Bardzo dziękuję, spróbuję z tym powalczyć, ale musze najpierw zdobyć schemat mojego ELM-a.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2013, 05:29   #7
mario54
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-10-2013
Model: MK2
Silnik: 1,8 16V
Rocznik: 1997
Postów: 13
Domyślnie Odp: Pin 13 gniazda diagnostycznego

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
spróbuję z tym powalczyć, ale musze najpierw zdobyć schemat mojego ELM-a.
Schemat jest taki sam dla wszystkich trzeba tylko przeciąć ścieżki jak najbliżej układu zanim sygnał rozchodzi się na inne elementy-można też odlutować nóżki 17 i 18,podnieść i lutować bezpośrednio do nich ale jest ryzyko ,że może się coś odłamać i wtedy jest kłopot.Przy dobrej lupie operacja cięcia ścieżek i lutowania nie jest wcale trudna.
mario54 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2013, 15:49   #8
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,101
Domyślnie Odp: Pin 13 gniazda diagnostycznego

Cytat:
Napisał mario54 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Schemat jest taki sam dla wszystkich
Też później pomyślałem, że schemat może być bardzo podobny, choć ja mam ELM-a na układzie PIC….. Wyczytałem w Internecie, że zamiast tranzystorów można zastosować jakiś układ scalony, ale jeszcze dokładnie nie wiem, jaki. Mam zamiar zająć się tym w przyszłym tygodniu. Jeszcze raz dziękuję.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2013, 18:23   #9
arttk
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Ghia X
Silnik: 2.3 Duratec (SEBA) 160KM benz + LPG
Rocznik: 2007
Postów: 255
Domyślnie Odp: Pin 13 gniazda diagnostycznego

Cytat:
Napisał mario54 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pin 13 [...] co to za pin i do czego służy w diagnostyce w/w forda????
FEPS - Programming PCM voltage
FEPS: Flash EEPROM Programming Signal. 18 volt DC signal sent by the scan tool to initiate PCM reprogramming.
arttk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2013, 05:39   #10
mario54
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-10-2013
Model: MK2
Silnik: 1,8 16V
Rocznik: 1997
Postów: 13
Domyślnie Odp: Pin 13 gniazda diagnostycznego

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
choć ja mam ELM-a na układzie PIC….. Wyczytałem w Internecie, że zamiast tranzystorów można zastosować jakiś układ scalony, ale jeszcze dokładnie nie wiem, jaki.
PIC jest w każdym ELM-nawet tym oryginalnym(z tym,że oryginał ma nalepke ELM) więc nóżki 17 i 18 są sygnałowe ,co do układu to max232 lub jego odpowiednik-też początkowo zastosowałem w mim ustrojstwie ale nie chciało się zmieścić w obudowie więc zrobiłem układzik z noty.Układ z tranzystorami działa tak samo jak z max232 ale jest mniejszy,części łatwiej dostępne i jest tańszy(części wylutowałem z jakiegoś złomu)-jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał arttk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FEPS - Programming PCM voltage
FEPS: Flash EEPROM Programming Signal. 18 volt DC signal sent by the scan tool to initiate PCM reprogramming.
Bardzo dziękuję za podpowiedż-troszkę poczytałem teraz zostaje kwestia sprzętu jakim można by się podłączyć żeby coś pogrzebać-wiesz coś na jego temat?Może masz jakieś doświadczenia,którymi chętnie sie podzielisz?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez mario54 ; 23-11-2013 o 05:49
mario54 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.