Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-04-2014, 18:16   #261
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: DENSO: rozbudowa systemu

Cytat:
Napisał koniec_jest_bliski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Bo w sumie jaki jest skutek tego mniejszego napięcia? Jakieś zakłócenia? ...
Ciemny obraz.
Wrzucony załącznik to biały obraz z czytnika Navi DVD "przepuszczony" przez adapter.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Białe DENSO (640x480).jpg (72.2 KB, 61 wyświetleń)

benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2014, 13:05   #262
weksla31
ford::average
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 23-03-2014
Skąd: małopolska
Model: Mondeo mk3
Silnik: tdci 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 102
Domyślnie

Czyli pozostaje odkładać pieniążki i ściągnąć adapter oferowany u Pepików.? Czy on napewno będzie działał?

wysłane z galaktycznego gada...
weksla31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2014, 20:07   #263
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: DENSO: rozbudowa systemu

Według [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] na 99% zadziała.
A co do obecnie dostępnego szarego adaptera to mam jeszcze pewien pomysł, który po świętach będę eksperymentować.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2014, 20:46   #264
weksla31
ford::average
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 23-03-2014
Skąd: małopolska
Model: Mondeo mk3
Silnik: tdci 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 102
Domyślnie

Mam nadzieje że pomysł będzie trafny. Życzę sukcesów.

wysłane z galaktycznego gada...
weksla31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2014, 18:49   #265
jarek.123
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 02-10-2013
Skąd: Trzebiatów
Model: Focus C-MAX - GHIA
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 74
Domyślnie Odp: DENSO: rozbudowa systemu

Witam.
Od razu zaznaczam że jestem zielony w temacie, ale zainteresował mnie on ponieważ można z denso uzyskać jeszcze lepszy sprzęt, a i przy sprzedaży wartość autka rośnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Przeczytałem cały wątek, ale pewnie połowę przemknęło mojej uwadze (czytałem przy drinkach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).
Na początek wyrazy szacunku dla benio ponieważ startował praktycznie sam od zera i udało się uruchomić cały sprzęt.
A teraz pytania. Nie interesuje mnie podłączenie kamery tylko dekodera dvbt, a dzięki dekoderowi również odtwarzanie filmów z pena. Było już wspomniane czy można podłączyć sygnał rgb bezpośrednio ze złącza scart. Moim skromnym zdaniem jeżeli na wyjściu z dekodera mamy sygnał rgb to myślę że jest to możliwe,nie wiem tylko jak jest z poziomami napięć,powinno to być znormalizowane, ale nie wiem czy sprzęt domowy "zgodzi" się ze sprzętem samochodowym. benio wspomniał że adapter Mari ma wyjście i wejście rgb. Jest to pewnie tym podyktowane że albo mamy sygnał z Mari, albo z dvd dlatego orginalne dvd podłaczone jest pod wejście rgb. Jeżeli chciałoby się podłączyć dekoder należy samemu zrobić przełącznik sygnału dvd/dvbt. Jeżeli się mylę proszę o poprawienie. Następna prośba jest o podanie na której kostce i pinie w denso jest rgb i sync. Link do schematu jest nieaktualny. No i ostatnie pytanie. Jeżeli leci obraz tv to jak zachowuje się ekran dotykowy tzn czy jest nieczuły na dotyk.
jarek.123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2014, 20:01   #266
Czarny71
ford::average
 
Avatar Czarny71
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 13-12-2013
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo mk3 Ghia automat (kombi) DENSO
Silnik: 2.0 TDCi 130PS
Rocznik: 2005
Postów: 50
Domyślnie Odp: DENSO: rozbudowa systemu

Cytat:
Napisał jarek.123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Następna prośba jest o podanie na której kostce i pinie w denso jest rgb i sync...
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pin 1 - + ("stały" + - bezpiecznik 72)
Pin 2 - ACC + (po przekręceniu stacyjki w pozycję 1 - bezpiecznik 69)
Pin 8 - VIDEO R
Pin 9 - VIDEO B
Pin 13 - GND
Pin 21 - VIDEO G
Pin 22 - VIDEO SYNC
Pin 23 - VIDEO VG

...oczywiście są to Piny na wyjściu NAVI (nie na touchscreen... z resztą tam jest inna wtyczka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

Ostatnio edytowane przez Czarny71 ; 22-04-2014 o 23:18
Czarny71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2014, 20:30   #267
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: DENSO: rozbudowa systemu

Cytat:
Napisał jarek.123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Jeżeli leci obraz tv to jak zachowuje się ekran dotykowy tzn czy jest nieczuły na dotyk.
Funkcje dotykowe ekranu są aktywne cały czas, więc podłączenie czegokolwiek pod DENSO nie wyłącza tej funkcji i klikasz na ślepo.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2014, 20:43   #268
jarek.123
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 02-10-2013
Skąd: Trzebiatów
Model: Focus C-MAX - GHIA
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 74
Domyślnie Odp: DENSO: rozbudowa systemu

Dzięki benio za rozpiskę. Ja navi mam w schowku pasażera więc jest łatwy dostęp, teraz muszę kupić dvbt i spróbuję ustrojstwo podłączyć.
jarek.123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2014, 20:54   #269
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: DENSO: rozbudowa systemu

Cytat:
Napisał jarek.123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki benio za rozpiskę. ...
Podziękowania należą się Czarnemu71.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2014, 21:03   #270
Czarny71
ford::average
 
Avatar Czarny71
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 13-12-2013
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo mk3 Ghia automat (kombi) DENSO
Silnik: 2.0 TDCi 130PS
Rocznik: 2005
Postów: 50
Domyślnie Odp: DENSO: rozbudowa systemu

Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podziękowania należą się Czarnemu71.
Spoko... pisał że czyta po paru drinkach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


I jeszcze szybki update:

Szary (bądź też srebrny - jak kto woli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) adapter MARI podłączony już w samochodzie, obraz video z odtwarzacza podsufitowego bez zarzutów, obraz na touchscreen nie ściemnia się (podczas słuchania radia np.)....
jedyny problem jaki pozostaje to obraz z kamery cofania i wygląda to, iż ma to coś wspólnego z NTSC-PAL, ale sprawdzę to dokładnie w ciągu kilku najbliższych dni.

P.S. Podziękowania dla discus9 za udostępnienie "ustrojstw" do szybkiego testowania - w końcu wiem gdzie szukać problemu z Mari

Ostatnio edytowane przez Czarny71 ; 22-04-2014 o 23:33
Czarny71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.