Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-06-2014, 16:56   #1
bonzo000
ford::advanced
 
Avatar bonzo000
 
Imię: Bonzo
Zarejestrowany: 17-12-2009
Skąd: ?
Model: Passat B7
Silnik: TSI
Rocznik: 2014
Postów: 209
Domyślnie Stuki w przednich kołach

Czy ktoś może mi powiedzieć co tak stuka w przednich kołach, kręcąc kierownicą ?
podkreślam że sam. ma przebieg aż 17tyś
Jeśli możecie to zobaczcie u siebie czy tak stuka kręcąc kierą na postoju.Najgorsze jest to żę drgania przenoszą się na kierownicę jadąc np. po kostce " kocich łbach".
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Znalazłem filmik u kolegów ze wschodu widzę że też mają tan sam problem
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wygląda to na maglownicę, to w moim MK1 FOFO z przebiegiem 215tyś. tak nie stuka!!!


Ostatnio edytowane przez bonzo000 ; 01-06-2014 o 17:20
bonzo000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2014, 17:44   #2
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Stuki w przednich kołach

w serwisie byłeś?

btw co ma przebieg twojego focusa z tym stukaniem, bo nie rozumiem.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2014, 18:51   #3
nori76
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Poznań
Model: Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost Hybrid 125 KM
Rocznik: 2022
Postów: 220
Domyślnie Odp: Stuki w przednich kołach

Bardzo możliwe, że to maglownica, ja swoją miałem wymienianą przy 12 tys bo coś telepało przy jeździe po kostce.
Może Twoja przy 17 tys stuka (wali, bo to lepsze określenie), ale czy próbowałeś przejechać się po luźno ułożonej kostce, kocich łbach? Może też usłyszysz coś na dźwięk luźno leżącego elementu na czymś blaszanym - u mnie taki był objaw uszkodzonej maglownicy, ale nie sprawdzałem czy przy energicznych ruchach kierą lewo-prawo tak waliło.

Atlis - a uważasz, że przy takim przebiegu uszkodzenie magla to normalna sprawa? Wiadomo, może się zdarzyć, ale po moim przypadku sądząc na forum było kilka osób z podobnym objawem jak u mnie co wskazywałoby nie na jednostkowy przypadek tylko po prostu kiepską jakość maglownic.
nori76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2014, 18:52   #4
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Stuki w przednich kołach

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w serwisie byłeś? btw co ma przebieg twojego focusa z tym stukaniem, bo nie rozumiem.
echh ta klawiatura znowu zepsuta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przebieg ma to do rzeczy że gdyby miał ponad 100 tyś można by się doszukiwać już jakiegoś zużycia w zawieszeniu, a przy 17 tyś to raczej jakaś wadliwa część mu się trafiła.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2014, 19:31   #5
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Stuki w przednich kołach

jvc - oj tam Mirek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja naprawdę mam zepsutą klawiaturę. Zobacz jak to wygląda jak przejadę palcem po dwóch górnych rzędach:

`1q2w3e4r5t6y7u8i9o0-=
1q2w3e4r5t6y7u8i9op[

i weż tak pisz i poprawiaj - nie zawsze siedzę z lapkiep i drugą klawiaturą.

nori76 - absolutnie nie uważam, że jest to w porządku, ale stwierdzenie, że w jednym niestuka po 215tkm to w drugim nie może jest kompletnie bez związku, bo może mu w FFI odpadło koło po 10tkm, ale tego nie wiemy.

I osobiście strasznie nie lubię postów - mam problem, wiecie co to może być? Takie posty niczego nie wnoszą. Ma być post - odpadło mi koło, takie były objawy, tak naprawiłem. Tylko w sytuacji - nikt nie może mi pomóc, może wy wiecie - powinny się pojawiać tematy bez rozwiązań.

Ostatnio edytowane przez Atlis ; 01-06-2014 o 19:33
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2014, 20:25   #6
bonzo000
ford::advanced
 
Avatar bonzo000
 
Imię: Bonzo
Zarejestrowany: 17-12-2009
Skąd: ?
Model: Passat B7
Silnik: TSI
Rocznik: 2014
Postów: 209
Domyślnie Odp: Stuki w przednich kołach

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I osobiście strasznie nie lubię postów - mam problem, wiecie co to może być? Takie posty niczego nie wnoszą. Ma być post - odpadło mi koło, takie były objawy, tak naprawiłem. Tylko w sytuacji - nikt nie może mi pomóc, może wy wiecie - powinny się pojawiać tematy bez rozwiązań.
Atlis to że Ty nie lubisz takich tematów to trudno!?

Ja opisuję swój problem który występuję w moim parchu i pytam czy ktoś ma podobny problem i tyle...?

Ewidentnie widać że mój FOFO to jedna ukryta wada materiałowa, przeraża mnie ten samochód.

A klawiaturę pewenie masz z tesco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bonzo000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2014, 20:28   #7
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Stuki w przednich kołach

Klawiaturę mam na Macbooku White (stary trup), tylko jest zalana, dodatkową mam mechaniczną Cooler Master Quick Fire TK Brown, jeżeli cokołwiek ci to mówi.

Masz problem? Jedż do serwisu. W życiu nie widziałem by ktoś auto przez internet naprawił.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2014, 20:32   #8
bonzo000
ford::advanced
 
Avatar bonzo000
 
Imię: Bonzo
Zarejestrowany: 17-12-2009
Skąd: ?
Model: Passat B7
Silnik: TSI
Rocznik: 2014
Postów: 209
Domyślnie Odp: Stuki w przednich kołach

Atlis,jeśli nie masz nic do powiedzenia w temacie to odpuść
OK?


KOlego nori76 dokładnie mam to co u Ciebie czyli wiadomo że to wada, a nie norma w naszych focusach.
Bump:
Cytat:
Napisał nori76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardzo możliwe, że to maglownica, ja swoją miałem wymienianą przy 12 tys bo coś telepało przy jeździe po kostce.
Może Twoja przy 17 tys stuka (wali, bo to lepsze określenie), ale czy próbowałeś przejechać się po luźno ułożonej kostce, kocich łbach? Może też usłyszysz coś na dźwięk luźno leżącego elementu na czymś blaszanym - u mnie taki był objaw uszkodzonej maglownicy, ale nie sprawdzałem czy przy energicznych ruchach kierą lewo-prawo tak waliło.

Ostatnio edytowane przez bonzo000 ; 01-06-2014 o 20:36
bonzo000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2014, 20:37   #9
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Stuki w przednich kołach

bonzo000 naprawdę spodziewasz się rozwiązania twojego problemu w tym temacie? jedż do serwisu, jeżeli masz jeszcze gwarancję to tym bardziej, i niech naprawiają... tyle ja mam do powiedzenia w tym temacie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2014, 20:43   #10
bonzo000
ford::advanced
 
Avatar bonzo000
 
Imię: Bonzo
Zarejestrowany: 17-12-2009
Skąd: ?
Model: Passat B7
Silnik: TSI
Rocznik: 2014
Postów: 209
Domyślnie Odp: Stuki w przednich kołach

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bonzo000 naprawdę spodziewasz się rozwiązania twojego problemu w tym temacie? jedż do serwisu, jeżeli masz jeszcze gwarancję to tym bardziej, i niech naprawiają... tyle ja mam do powiedzenia w tym temacie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy w Twoim Focusie masz takie stukanie, kręcąc kierą przy wyłączonym silniku.?

Może to norma, a ja niepotrzebnie pojadę do serwisu.
bonzo000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.