Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-08-2014, 05:00   #11
EMIC
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Tychy
Model: c-max
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 2005
Postów: 68
Domyślnie Odp: Nowy Użytkownik - jaki C-MAX kupić?

Witam,
Dziękuję za wszystkie uwagi. Kupiłem 1.8. Oczywiście byłe w salonie forda przed sprzedażą. Co do rdzy i malowania według serwisu nie był malowany, ale fakt jest to że są malutkie pęcherze na progach. Podobno każdy z tego rocznika tak ma, polecono mi zrobić dobrą konserwację podwozia i progów co na pewno uczynię.
Silnik sprawdzili i podobno jest ok, mnie natomiast niepokoi fakt ilości oleju na bagnecie... tzn. jak obrócę bagnetem wyjmę wytrę włożę z powrotem to pokazuje dobry stan, bez tego zabiegu jest dziwnie mało. Ten temat jest dość mocno poruszany ale dla mnie dość kosmiczne sprawa... co robi obrót bagnetem...

Co do reszty to przesiadając się ze starego scenica to jest to przesiadka do promu kosmicznego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., cichutko i elegancko.

Spalanie też muszę powiedzieć że fajne na trasie 500km zeszło do 5,8 l/100 a w mieście mam 7,6 l/100km

Mam go tydzień i na razie bez kłopotu!

pozdrawiam
Michał Mikołajczyk

EMIC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2014, 18:42   #12
EMIC
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Tychy
Model: c-max
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 2005
Postów: 68
Domyślnie Odp: Nowy Użytkownik - jaki C-MAX kupić?

Witam,
Dziękuję za wszelkie porady i uwagi.
Co do lakieru i jego grubości to cały jest sprawdzony i ma od 120 do 160, czyli według serwisu Forda w którym kupowałem nie jest malowany. Rdza pojawia się na dole przednich błotników gdzie nie ma chlapaczy ale jutro jestem umówiony u serwisie na oględziny i wycenę no i zaprawki konserwacja chlapacze i powinno być na jakiś czas.
Silnik miał jedynie jedną usterkę zapisaną dotycząca niskiego napięcia.
Największą na razie niewiadomą jest poziom oleju... pierwsze wyjęcie bagnetu - oleju mało, wycieram wkładam i ponownie wyjmuję jest już ok..... Zawsze sprawdzam na zimnym silniku rano jak wszystko spłynie do miski.
EMIC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2014, 20:13   #13
Marcin78
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-02-2005
Skąd: Warszawa
Model: V40
Silnik: T4
Rocznik: 2001
Postów: 88
Domyślnie Odp: Nowy Użytkownik - jaki C-MAX kupić?

Witam
Też zastanawiam się nad cmaxem. Co do ogłoszeń to wiadomo że trzeba obejrzeć aby nie trafić na trupa. Lakierowany może być tylko żeby szpachli nie miał kilograma.Wiadomo że kilku letnie auta zawsze mogły mieć jakieś przygody mniejsze lub większe. Tylko się zastanawiam jaka jest odczuwalna i realna różnica między focusem mk2 a cmax w środku. Czy faktycznie jest więcej miejsca np na nogi pasażerów, kierowcy ipt. Bagażnik chyba lepszy w focusie kombi ale to nie jest dla mnie ważne. Ważniejsza jest wygoda w środku. Może ktoś miał przejście przez oba modele i może jakież cenne uwagi przekazać? A może ma porównanie do scenic 2, zafira, c4 ipt?. Mam ponad 180 cm wzrostu i długie nogi i wiem że fotel muszę mieć cofnięty do tyłu aby mi było wygodnie więc mam nadzieje ze wyżej siedząc więcej miejsca zostaje dla pasażera za mną, chyba że się mylę? Raczej jestem za dieslem ale zaznaczam że wszystkie moje zawsze to były benzyny ale mam nadzieję że jak kupie diesla to też będzie bezawaryjny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiem to jak wygrana w totka hehe, ale cóż aby różnica w paliwie pokryła koszty napraw i trochę oczywiście zostało na waciki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Marcin78 ; 17-08-2014 o 20:23
Marcin78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2014, 10:19   #14
EMIC
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Tychy
Model: c-max
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 2005
Postów: 68
Domyślnie Odp: Nowy Użytkownik - jaki C-MAX kupić?

Ja decydując się na C-Max-a oglądałem testowałem ilość miejsca a mam porównanie ze zwykłym focuesm bo takim jeżdżę służbowo. Zdecydowanie c-max mam więcej no i na dodatek możliwość odsunięcie siedzeń do ukosem do tył kosztem oczywiście bagażnika no i piątego miejsca, ale wtedy mamy autko 4 osobowe a z tył siedzi się bardzo wygodnie.
EMIC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2014, 15:39   #15
Marcin78
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-02-2005
Skąd: Warszawa
Model: V40
Silnik: T4
Rocznik: 2001
Postów: 88
Domyślnie Odp: Nowy Użytkownik - jaki C-MAX kupić?

A jadąc w 5 osób też jest wygodniej? To ta sama płyta podwoziowa, ten sam rozstaw osi a jednak więcej miejsca w środku?
Marcin78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2014, 16:30   #16
Aaronik25
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 12-10-2008
Skąd: Warszawa Wawer
Model: Ford C-Max
Silnik: 1.8 125 KM FF
Rocznik: 2008
Postów: 183
Domyślnie Odp: Nowy Użytkownik - jaki C-MAX kupić?

niby ta sama płyta ale autko jest wyższe przez co z tyłu jest więcej miejsca na nogi.
Po złożeniu fotela środkowego osoby z tyłu mają rewelacyjna ilosc miejsca na nogi ale to powoduje spadek ilosci miejsca w bagazniku o jakies 90l no i traci sie jego ustawność (550l a 460l).
Aaronik25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2014, 20:06   #17
Marcin78
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-02-2005
Skąd: Warszawa
Model: V40
Silnik: T4
Rocznik: 2001
Postów: 88
Domyślnie Odp: Nowy Użytkownik - jaki C-MAX kupić?

Dziękuję za odpowiedzi. Szkoda że nie ma opcji przesuwania całej kanapy z trzema fotelami do tylu kosztem bagażnika. Czasem mam możliwość poruszania się Oplem Zafira B i powiem że pod względem miejsca i konfiguracji to rewelacja. Problemem jest to że musiałbym jeszcze z rok poczekać i dozbierać gotówki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Więc i tak w tym roku już chyba nie będę nic kupował. Tak czy inaczej będę wiedział że jednak między focusem a cmaxem jest różnica nie tylko w wysokości.Pozdrawiam.
Marcin78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2014, 08:22   #18
klodis
ford::advanced
 
Avatar klodis
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Warszawa - Białołęka
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Odp: Nowy Użytkownik - jaki C-MAX kupić?

Cytat:
Napisał EMIC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
Dziękuję za wszystkie uwagi. Kupiłem 1.8. Oczywiście byłe w salonie forda przed sprzedażą. Co do rdzy i malowania według serwisu nie był malowany, ale fakt jest to że są malutkie pęcherze na progach. Podobno każdy z tego rocznika tak ma, polecono mi zrobić dobrą konserwację podwozia i progów co na pewno uczynię.
Silnik sprawdzili i podobno jest ok, mnie natomiast niepokoi fakt ilości oleju na bagnecie... tzn. jak obrócę bagnetem wyjmę wytrę włożę z powrotem to pokazuje dobry stan, bez tego zabiegu jest dziwnie mało. Ten temat jest dość mocno poruszany ale dla mnie dość kosmiczne sprawa... co robi obrót bagnetem...

Co do reszty to przesiadając się ze starego scenica to jest to przesiadka do promu kosmicznego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., cichutko i elegancko.

Spalanie też muszę powiedzieć że fajne na trasie 500km zeszło do 5,8 l/100 a w mieście mam 7,6 l/100km

Mam go tydzień i na razie bez kłopotu!

pozdrawiam
Michał Mikołajczyk
Witam, tez miałem taki kłopot z bagnetem jak tylko kupiłem auto, rozwiązanie jest proste, pisałem już na forum z braniem oleju, otóż musisz zawsze wkładać bagnet zaznaczeniem np. w lewą stronę, (nie do dołu czy do góry!) Tak zawsze sprawdzisz faktyczny stan oleju. nawet na zimnym silniku, choć zawsze warto wyjąć przetrzeć szmatką i sprawdzić poziom oleju.

Pozdrawiam
__________________
Pozdrawiam

Tomek/ FORD Focus C-MAX 1,8b 125KM
klodis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.