Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-11-2014, 10:48   #1
minerek
ford::beginner
 
Avatar minerek
 
Zarejestrowany: 03-10-2011
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus MKII
Silnik: TDCi 1.6 90KM
Rocznik: 2006
Postów: 10
Question Turbo - brak mocy pow 2 tys, jak zdiagnozowac

Hej, pisze do Was gdyz mam problem z turbo. W tamtym roku mialem wymieniany sterownik turbo. Teraz po przejechaniu ok 100 km zostawilem auto na parkingu i juz nastepnego dnia turboi nie ruszylo. Kiedy mialem dokladnie podobne obajwy. Powiedzcie mi czy moge cos tu sam podzialac? zdiagnozowac to jakos? czytalem tez o zapychaniu sitek, nie wiem czy je posiadam nawet wiec moze taka diagnoza pozwolila by mi dowiedziec sie co jest gdzie i jak sobie z tym radzic. Moze jest ktos z Krakowa i by mi cos poradzil? Pomozcie prosze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Silnik 1.6 90KM

btw
olej zmieniam co roku gdyz nie robie zbyt wiele rocznie - 5-7 tys, 2-3 tyg temu byl zmieniany wraz z filtrami. Do tej pory byl Castrol 5w40 ale teraz zalalem:
Millers Oils XF Longlife 5w30 jesli to moze miec znaczenie.


Ostatnio edytowane przez minerek ; 05-11-2014 o 12:53 Powód: na prosbe admina
minerek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2014, 12:57   #2
whiro
ford::average
 
Imię: adam
Zarejestrowany: 16-09-2014
Skąd: jaworzno
Model: focus mk2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 137
Domyślnie Odp: Turbo - brak mocy pow 2 tys, jak zdiagnozowac

Nie znam sie aż tak bardzo na tych silnikach ale pierwsze to sprawdź czy działa sterowanie turbo tzn podciśnienia. W 90 ps jest chyba bez tzw kierownicy turbina z westgate. A co do sitka to chyba jest gdzieś jak ściągniesz mise olejowa z tego co czytałem. Ale jak już nie kreci się to jedynie remont. Choć wiadomo ze przed remontem czyszczenie sitka.
whiro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2014, 13:08   #3
bond008
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-05-2007
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCi 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 165
Domyślnie Odp: Turbo - brak mocy pow 2 tys, jak zdiagnozowac

Proponuję:
1. odkręcić rurę dolotową (gumowa harmonijka) od turbiny.
2. Palcami pokręcić wirnik turbiny - czy się obraca swobodnie, czy nie ma dużych luzów wzdłużnych i osiowych.
bond008 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2014, 19:38   #4
bajarz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-10-2013
Model: ff2
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2005
Postów: 33
Domyślnie Odp: Turbo - brak mocy pow 2 tys, jak zdiagnozowac

Miałm podobnie. Nieszczelność na kolektorze dolotowym. Pękł plastikowy kolektor na fabrycznym zgrzewie.
bajarz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2014, 12:01   #5
minerek
ford::beginner
 
Avatar minerek
 
Zarejestrowany: 03-10-2011
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus MKII
Silnik: TDCi 1.6 90KM
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: Turbo - brak mocy pow 2 tys, jak zdiagnozowac

a mozecie mi to gdzies na jakims zdjeciu pokazac gdzie czego szukac? wiec ze to dziwnie brzmi ale z turba jeszcze nie mialem okazji nic robic. Dziwne ze dokladnie taki sam problem mialem rok temu jak wymieniany byl rzekomo sterownik. Tez wogole nie reagowala.

Kolektor dolotowy? gdzie to znajde bajarz i jak to moge sprawdzic?
minerek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2014, 15:55   #6
bajarz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-10-2013
Model: ff2
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2005
Postów: 33
Domyślnie Odp: Turbo - brak mocy pow 2 tys, jak zdiagnozowac

Odpal silnik. Jedna osoba niech da obroty na 2000, a Ty nasłuc***, czy nie ma "syczenia, między turbiną a kolektorem ssącym(czarna pucha z czterema rurkami na wierzchu silnika, za pokrywą zaworów. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ) Sprawdź wszystkie węże od turba do kolektora ssącego. Jak nie masz chociaż odrobiny pojęcia(bez urazy), to lepiej oddaj do mechanika. Dla mnie ten silnik to też czarna magia. Ale u mnie podczas raptownego depnięcia na gaz na trzecim biegu, był głuchy strzał, jak by piłka gumowa pękła, więc wiedziałem czego szukac. U Ciebie może być równie dobrze coś całkiem innego.
Pozdrawiam.
bajarz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2014, 15:05   #7
minerek
ford::beginner
 
Avatar minerek
 
Zarejestrowany: 03-10-2011
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus MKII
Silnik: TDCi 1.6 90KM
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: Turbo - brak mocy pow 2 tys, jak zdiagnozowac

No i sprawa wyjasniona. Kurde "cos" mi sciaglo przewod i pogryzlo, zapewne jakas kuna lub cos co grzalo sie przy silniku. Nigdy do tej pory tego nie doswiadczylem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Byl to przewod prawie pod szyba, blizej strony kierowcy - gumowy, za filtrem paliwa, podskoczylem do diagnostyki i po bledach sprawdzili, choc kurde mam kabel elma i moze bym to sam to namierzyl bez dodatkowych kosztow. Ale coz czlowiek uczy sie na bledach.Dzieki za sugestie, moze kiedys komus sie to przyda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jakims cudem mimo wielu kabelkow nadgryzla wlasnie ten Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bede mial go na uwadze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
minerek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.