Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-11-2014, 20:22   #11
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Ile wchodzi oleju w 1.6 Ecoboost

Nie jeżdzę ze zbyt dużym stanem oleju, skąd taka myśl? Olej wymieniany był w ASO, przed tym był silnik płukany płukanką i ostatnio co sprawdzałem olej, było idealnie pomiędzy kreskami.

Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2014, 21:06   #12
przemouk84
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: C-MAX GRAND
Silnik: 1.6 Eco & Booost
Rocznik: 2011
Postów: 60
Domyślnie Odp: Ile wchodzi oleju w 1.6 Ecoboost

Kolego Atlis z calym szacunkiem, ale odnioslem wrazenie ze podszedles bardzo ironicznie do sprawy. Ja tlumacze, ze gdzies w silniku zalega mi litr oleju, ktory samoczynnie nie chce opuscic silnika a ty piszesz mi o poziomych rurkach, w ktorych normalnym jest ze ma prawo zalegac taka ilosc oleju !! i zeby sprawe najzwyczajniej olac.

Caly ten temat powinien dac Ci do myslenia, ze i w twoim silniku znaczna czesc starego oleju zostala poniewaz w bance tej po prawej ( a zakladam ze jest ona z drugiej wymiany ) rowniez zostalo niemal 1,5 litra. Jesli masz idealnie pomiedzy skrajnymi punktami to dobrze, moze jakis ogarniety serwisant po wlaniu oleju zorientowal sie ze jest go zbyt duzo i odessal badz spuscil do prawidlowego poziomu ale juz nie koniecznie do pudelka?? W przeciwnym razie powinien ci zostac nie caly litr.

Oczywiscie nie odbierz tego zle, ale sam pokazales, ze jednak oleju do silnika weszlo u Ciebie troche mniej niz powinno.
przemouk84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2014, 21:51   #13
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Ile wchodzi oleju w 1.6 Ecoboost

Ja do wszystkiego podchodzę bardzo ironicznie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie znasz mnie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak jak powiedziałem wcześniej, oleju nigdy nie schodzi 100% i nie jestem tym zaskoczony. Jak sobie poszperasz w necie, zawsze tak jest.

I nie przejmuję się tym. Jeżeli ponad 85% oleju zostało wymienione, to naprawdę nie ma czym się martwić. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2014, 22:28   #14
przemouk84
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: C-MAX GRAND
Silnik: 1.6 Eco & Booost
Rocznik: 2011
Postów: 60
Domyślnie Odp: Ile wchodzi oleju w 1.6 Ecoboost

TIA, moze Cie nie znam ale wlasnie mi sie przedstawiasz...

A jak inni userzy 1.6 EB ?? Pytam tych, ktorzy sami sobie wymieniali olej lub przy tej wymianie byli, czy nie stwierdziliscie ze jakos dziwnie malo weszlo oleju po wymianie??

Ostatnio edytowane przez przemouk84 ; 09-11-2014 o 23:05
przemouk84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2014, 19:55   #15
Szeryf455
ford::professional
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Chrzanów
Model: transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1996 max
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Ile wchodzi oleju w 1.6 Ecoboost

Podczas wymiany uruchom na 2-3 sekundy rozrusznik, pozbędziesz się dodatkowe pół litra z pompy i magistrali.
Szeryf455 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2014, 20:11   #16
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: Ile wchodzi oleju w 1.6 Ecoboost

Może, problem z pomiarem jak w durateku, jest tutaj gdzieś odpowiedni wątek... tak Wam tylko wspominam, bo w moim przypadku nawet Aso poległo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przy sprawdzaniu a po jakiejś wymianie miałem za dużo.
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2014, 20:22   #17
przemouk84
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: C-MAX GRAND
Silnik: 1.6 Eco & Booost
Rocznik: 2011
Postów: 60
Unhappy Odp: Ile wchodzi oleju w 1.6 Ecoboost

Cytat:
Napisał Szeryf455 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podczas wymiany uruchom na 2-3 sekundy rozrusznik, pozbędziesz się dodatkowe pół litra z pompy i magistrali.
Napewno zrobie tak przy kolejnej wymianie. Teraz odessalem nadmiar oleju do ok 3/4 miarki. Wyszlo, ze do pustej michy weszlo 3,2 litra . Reszta okolo 1 litra starego zostala w silniku

Bump: Zeby nie bylo ze jestem przewrazliwiony. Po lewej olej swiezynka prosto z baniaczka a po prawej odessany z silnika po 300 km przebiegu i dwoch dniach stania bez odpalania
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC01925.jpg (90.0 KB, 233 wyświetleń)
przemouk84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2014, 18:07   #18
markiz99
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-05-2014
Skąd: gdańsk
Model: focus mk3
Silnik: 1.6 EB 150
Rocznik: 2014
Postów: 29
Domyślnie Odp: Ile wchodzi oleju w 1.6 Ecoboost

Mi tam wyglądają na tak samo czarne. Tylko inna pianka u góry :-D

A to kręcenie rozrusznikiem podczas wymiany to nie jest dobry plan, wręcz bardzo zły.

Można dokładnie oczyścić silnik z oleju i wtedy wlać nowy, tylko to nie ma sensu ekonomicznego, bo trzeba by go wyjąć na stół, rozebrać i wyczyścić. Taniej wyjdzie zrobić remont jak padnie, niż taką kompletną wymianę co 20 kkm.
Przy wymianie przez spuszczanie z korka zawsze zostanie ileś tam starego i trzeba się z tym pogodzić.

Ostatnio edytowane przez markiz99 ; 18-11-2014 o 18:24
markiz99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2014, 09:48   #19
przemouk84
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: C-MAX GRAND
Silnik: 1.6 Eco & Booost
Rocznik: 2011
Postów: 60
Domyślnie Odp: Ile wchodzi oleju w 1.6 Ecoboost

Cytat:
Napisał markiz99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi tam wyglądają na tak samo czarne. Tylko inna pianka u góry :-D

A to kręcenie rozrusznikiem podczas wymiany to nie jest dobry plan, wręcz bardzo zły.

Można dokładnie oczyścić silnik z oleju i wtedy wlać nowy, tylko to nie ma sensu ekonomicznego, bo trzeba by go wyjąć na stół, rozebrać i wyczyścić. Taniej wyjdzie zrobić remont jak padnie, niż taką kompletną wymianę co 20 kkm.
Przy wymianie przez spuszczanie z korka zawsze zostanie ileś tam starego i trzeba się z tym pogodzić.
Kolego markiz99,
rozkrec najpierw kilka resorakow, zobacz jak wygladaja od srodka a potem wnies jakies konkrety do dyskusji. Piszesz tak jak " nic nas nie przekona, ze czarne jest czarne a biale jest czarne"...

Odpalanie silnika na kilka sec. po zlaniu oleju jest bezpieczne, bo na sciankach cylindrow jak i na wszystkich elementach smarowanych zostaje niewielka ilosc oleju, ktora zabezpiecza wszystkie elementy przed zatarciem. Wazne aby nie trwalo to zbyt dlugo. W przeciwnym razie kazdorazowe poranne odpalanie silnika zwlaszcza w mrozy, zblizalo by jego koniec bo wlasnie wtedy silnik przez kilka sec. pracuje na "sucho".

Roznica miedzy wygladem oleji jest ewidenta, mozesz jej nie dostrzegac jesli nigdy nie widziales zuzytego oleju jak i nowego. Przypominam, ze kolor nowego Castrola 5W20 do EB ma kolor ciemno zielony.

Zgodze sie z Toba, ze przy spuszczaniu "iles tam starego" oleju zostanie i niech to jest tak jak w wiekszosci silnikow 50ml - 100ml, moze ciut wiecej lub mniej, ale nigdy nie spotkalem sie z iloscia okolo litra oleju niechcacego opuscic silinka przez korek spustowy i napewno nie jest to normalne. Sprobuj do 3/4 soku dodac 1/4 wody i powiedz, ze nie czujesz roznicy w smaku??!!

Rozmawiajac ze swoim sprzedawco stwierdzil on, ze jakis klient wspominal mu o podobnej sytuacji, w ktoryms modelu Hyundaia. Niema w tym wielu danych, jednak to podkresla, ze nie jest to odosobniony przypadek.

Do poki uzytkownicy dokonuja serwisu w ASO, nie do wiedza sie o tym napewno. U mnie to wlasnie ASO sprawilo, ze wogole ten problem dostrzeglem oddajac mi auto z olejem sporo ponad stan.

Mysle, ze temat wroci jak przebiegi naszych EB beda znaczne, a kondach motoru cieniutka

Ostatnio edytowane przez przemouk84 ; 23-11-2014 o 10:00
przemouk84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2014, 18:01   #20
markiz99
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-05-2014
Skąd: gdańsk
Model: focus mk3
Silnik: 1.6 EB 150
Rocznik: 2014
Postów: 29
Domyślnie Odp: Ile wchodzi oleju w 1.6 Ecoboost

Resoraki zasadniczo ani nie są wielce rozbieralne, ani nie mają w sobie oleju.

A gwoli ścisłości olejami zajmuję się zawodowo, nierzadko będąc odpowiedzialnym za smarowanie łożysk, które kosztują tyle co dwie foki ST, także zupełnie zielony w temacie nie jestem.
markiz99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.