Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-12-2014, 09:05   #3541
szaranek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-10-2011
Skąd: W-wa
Model: VW Sharan
Silnik: ASZ
Rocznik: 2005
Postów: 36
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał zygi72 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki Stefano za informacje. W warsztacie gdzie mi sprawdzali powiedzieli, że można kupić zamiennik sterownika ok450zł. Pompkę - też zamiennik ok350zł. Kurcze łącznie 800 - trochę kasy. Nie bardzo mogę znaleźć informacje na temat tego pieca, tzn są ale mało konkretne. Piszą ludziska o jakimś mlserwis, który regeneruje sterowniki.
Stefano chętnie pojechałbym do Stalowej , bo rodzinka tam mieszka, i w Nisku i w Rudniku..... no trochę jej tam mam ale odległość z Ostródy... Trochę pechozol, że chyba najdroższe podzespoły mi padły - i najgorsze, że jakoś pewności nie mam.
W tym modelu dogrzewacza prawie wyłącznie psuje się własnie sterownik - poszukaj choćby po wypowiedziach Stefano na tym forum - informacji jest naprawdę bardzo, bardzo dużo i są bardzo konkretne. Tak jak poprzednik radzi wymontuj w warsztacie lub sam i wyślij do Stefano - będziesz miał fachowo naprawione, zdaj się na jego doradztwo na co innego ewentualnie można dogrzewacz zamienić. To samo z pompką obiegu - po pewnym czasie wycierają sie szczotki i albo można wymienić na nową np. bezszczotkową (jest ich dużo na serwisie aukcyjnym) albo zregenerować samemu lub np. u Stefano - bedzie taniej a równie dobrze jak zakup nowej.
Jak ktoś mówi o zamienniku sterownika do tego pieca to mi się wydaje, że lepiej u niego nie reperować bo nic z tego nie wyjdzie.


Ostatnio edytowane przez szaranek ; 08-12-2014 o 09:27
szaranek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2014, 14:01   #3542
rafixpol2
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Warszawa
Model: Alhambra 2001 MK2 1.9 TDI 116 KM
Silnik: AUY
Rocznik: 2001
Postów: 55
Domyślnie Sterowanie dogrzewaczem

Witam
Specjalnie nie zdejmowałem zworki na lato, aby nie zalało mi dogrzewacza. Tak sobie chodziło do pażdziernika. A potem pierdut i dogrzewacz przestał działać. Myślę, sobie - no problem . Podepnie się kompa i po sprawie. Niestety tym razem się nie udało. Niestety komp nie wykrywa sterownika od webasto. Reszta się pięknie zgłasza a sterownik od dodatkowego ogrzewania nie. Czy się wysypał czy coś innego mogło się stać? Podajcie jakieś rozwiązanie lub link do strony na forum, bo po prostu nie mam czasu tych 120 stron przeczytać. Z góry przepraszam i chylę czoła za komentarze - jest na forum użyj szukajki. Jestem przekonany że jest tylko fizycznie nie mam czasu na wyszukanie tych odpowiedzi.
__________________
rafixpol2
Alhambra 2001 MK2 1.9TDI 115 KM AUY
rafixpol2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2014, 19:40   #3543
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Sterowanie dogrzewaczem

Cytat:
Napisał rafixpol2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
..... Czy się wysypał czy coś innego mogło się stać? Podajcie jakieś rozwiązanie ...
sprawdź ciągłość linii K - kabelek od diagnozy, jeśł nie ma to wlutuj się bezpośrednio przy piecyku.
Mogła się wypiąć / uszkodzić kostak lub przegnić kabelek. W piecyku też masz złącze -sprawdzić.
jak nic z powyższego to awaria sterownika piecyka.>> czyli wal do Stefano... albo od razu wymontuj, zaślep lub połącz węże wodne i wysyłaj piecyk do Stefano.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2014, 21:33   #3544
plusz730
ford::average
 
Avatar plusz730
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Okolice Gdańska
Model: Sharan
Silnik: AUY 1,9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 79
Domyślnie Odp: Sterowanie dogrzewaczem

Cytat:
Napisał rafixpol2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Czy się wysypał czy coś innego mogło się stać?
Zielenina czyli zgnite przewody, bądź przewód przy piecu. Obstawiam zasilający urządzenie.
Pozdrawiam
plusz730 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2014, 06:21   #3545
fanzomnum
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 16-10-2014
Skąd: Częstochowa
Model: galaxy
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam.Zna ktoś jakiś warsztat w częstochowie lub okolicach który zajmuje się naprawą dogrzewaczy?
fanzomnum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2014, 10:39   #3546
rafalsiem
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2014
Skąd: świętokrzyskie
Model: VW Sharan MK1
Silnik: 1.9 TDI AFN 110KM
Rocznik: 1998
Postów: 22
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Jeszcze mam pytanie odnośnie pompki paliwa - przy dogrzewaczu Hydronic D3WZ (model 25 1864) miałem pompkę oznaczoną jako "25 1864 45 Benzin/Diesel 3,1 KW", czy teraz mogę zastosować pompkę oznaczoną "20 1645 45 Benzin/Diesel"? Dodam, że wygląd pompki jest identyczny z poprzednikiem tylko brak jest tego napisu "3,1 KW".
rafalsiem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2014, 12:43   #3547
zygi72
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 05-10-2014
Skąd: Ostróda
Model: galaxy
Silnik: 1.9tdi - 96kw
Rocznik: 2005
Postów: 18
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Co myślicie na temat podmiany dogrzewaczya z mercedesa? Wiem że nie było by łączności z kompem ale to w razie co można by wypiąć do sprawdzania.
Zdanie Stefano jest, że to zły pomysł. Mnie kusi, bo mogę dostać za 400zł sprawny, po przeglądzie. A odnośnie pompki płynu -regenerować czy nowa bezszczotkowa?
zygi72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2014, 12:57   #3548
slajdolot
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-01-2010
Skąd: Radom
Model: był Galaxy jest Sharan
Silnik: 1,9 TDI był 1Z jest AUY
Rocznik: był 1995 jest 2000
Postów: 52
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał zygi72 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...odnośnie pompki płynu -regenerować czy nowa bezszczotkowa?
Regeneruj nowe szczotki to wydatek ok 10 zeta. Ja tak naprawiłem już trzy sztuki.
slajdolot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2014, 19:34   #3549
plusz730
ford::average
 
Avatar plusz730
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Okolice Gdańska
Model: Sharan
Silnik: AUY 1,9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 79
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał zygi72 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co myślicie na temat podmiany dogrzewaczya z mercedesa? Wiem że nie było by łączności z kompem ale to w razie co można by wypiąć do sprawdzania.
Zdanie Stefano jest, że to zły pomysł. Mnie kusi, bo mogę dostać za 400zł sprawny, po przeglądzie. A odnośnie pompki płynu -regenerować czy nowa bezszczotkowa?
A dlaczego zły pomysł?
Jeżeli nie przeszkadza Tobie brak diagnozy VAG i to, że dogrzewacz będzie bez sitka, to zakładaj i ciesz się ciepłem w aucie. Diagnoza będzie dostępna zegarem modułowym lub EDITH-em, także w razie czego da się sprawdzić co mu dolega.
Przykład z dzisiaj. Alhambra z 2003r. dogrzewacz sitkowy tyle, że ze sterownikiem od Traffica- zablokowany po przegrzaniu. Bez ściągania z auta założona przelotka kablowa z zegarem, piec odblokowany, pompa na podszybiu wymieniona, urządzenie pracuje normalnie.
Jeżeli masz sprawdzony piec za dobre pieniądze to zakładaj. Niestety będą Tobie potrzebne jeszcze blachy mocujące, wydech,zasys oraz ewentualnie kostka zasilająca.
Jedyny mankament to ta diagnoza. Z drugiej strony co mają powiedzieć użytkownicy Galaxy przed liftowych z D3WZ? Tam tylko zegar bądź EDITH.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez plusz730 ; 09-12-2014 o 20:01
plusz730 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2014, 20:39   #3550
doktorek35
ford::advanced
 
Avatar doktorek35
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 90 KM 1Z
Rocznik: 1997
Postów: 289
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał rafalsiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze mam pytanie odnośnie pompki paliwa - przy dogrzewaczu Hydronic D3WZ (model 25 1864) miałem pompkę oznaczoną jako "25 1864 45 Benzin/Diesel 3,1 KW", czy teraz mogę zastosować pompkę oznaczoną "20 1645 45 Benzin/Diesel"? Dodam, że wygląd pompki jest identyczny z poprzednikiem tylko brak jest tego napisu "3,1 KW".
Jak się nie mylę pompka 20 1645 45 jest to pompka od D5WZ ( moc grzewcza 5kW)
doktorek35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.