Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-11-2014, 15:01   #1
mario54
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-10-2013
Model: MK2
Silnik: 1,8 16V
Rocznik: 1997
Postów: 13
Domyślnie Zmiana kolektora wydechowego

Witam.
Spotkało i mnie-pęknięty kolektor wydechowy ,kolektor oczywiście McDonald i oczywiście na znanym portalu aukcyjnym nie znalazłem żadnego.Słyszałem,że można toto pospawać ale w jakichś specjalnych warunkach itd.
W związku z tym mam pytanie czy można założyc kolektor od takiego samego silnika tylko n.p.z 1999r bo takie są dostępne-głównie chodzi mi o to czy rozstaw śrub mocujących kolektor do silnika jest identyczny bo część wydechu za kolektorem można podejrzewam odpowiednio pospawać już bez żadnej szczególnej technologii lub skąd oprócz ASO zdobyć taki kolektor?

mario54 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2014, 15:23   #2
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,101
Domyślnie Odp: Zmiana kolektora wydechowego

Kolektor można pospawać. By to zrobić trzeba go najpierw nagrzać, później pospawać elektrodą do żeliwa, lub do chromoniklu, a następnie bardzo powoli chłodzić. Dobry spawacz powinien umieć to zrobić.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2014, 18:03   #3
mario54
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-10-2013
Model: MK2
Silnik: 1,8 16V
Rocznik: 1997
Postów: 13
Domyślnie Odp: Zmiana kolektora wydechowego

SprawdzimyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jutro poszukam kogoś kto ma o tym pojęcie-na razie obłożyłem go ciasno watą szklaną i założyłem osłone żeby ciszej byłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mario54 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2014, 22:27   #4
szymek0888
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 13-07-2012
Skąd: Słupsk
Model: mondeo mk2
Silnik: 1.8
Rocznik: 1996
Postów: 30
Domyślnie Odp: Zmiana kolektora wydechowego

Cytat:
Napisał mario54 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy można założyc kolektor od takiego samego silnika tylko n.p.z 1999r
Można
polecam temat bo sam to przerabiałem
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
szymek0888 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2014, 11:27   #5
mario54
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-10-2013
Model: MK2
Silnik: 1,8 16V
Rocznik: 1997
Postów: 13
Domyślnie Odp: Zmiana kolektora wydechowego

Wcześniej nie znalazłem tematu więc zaryzykowałem i sam doszedłem do odpowiedzi na moje pytania.
Odpowiedź brzmi podejdzie.
Do zamiany potrzebna jest również rura od "nowego" kolektora oraz "nowa"osłona termiczna i spawacz lub giętarka lub obie te rzeczy na raz oraz kanał i kilka godzin wolnego czasu o nowych uszczelkach i śrubach nie wspominam.
Trzeba też zmienić profil rurki bagnetu oleju i przedłużyć przewody sondy lambda.
Całość operacji (części(kolektor,rura,osłona,uszczelki,nakrętki,pa sta) + robocizna(własna) + 0,7 spawacz) to koszt ok190pln więc
1/4 zakupu nowego kolektora w serwisie,że o wymianie nie wspomnę(za wymianę kolektora gościu wołał 200pln).
Dziękuję za zainteresowanie i odpowiedzi.
mario54 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.