Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-06-2015, 21:44   #1
marcin.jaro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-05-2009
Skąd: Żychlin
Model: Focus II FL; C-max
Silnik: 2,0 TDCI; 1,6 TDCI
Rocznik: 2008; 2012
Postów: 33
Domyślnie Jak wymontować radio Sony?

Może ktoś wyjmował radio Sony w C-maxie z 2012 roku? Mam zamiar zamontować na stałe nawigację przykręcając jej uchwyt i wyprowadzając przewód zasilający przez półkę przed wyświetlaczem radia, tak aby nie zasłaniała szyby.

marcin.jaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2015, 09:40   #2
Zykfryd
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-10-2014
Skąd: Münster-Raciborz
Model: Grand C-max Titanium
Silnik: 2 l tdci
Rocznik: 2012
Postów: 87
Domyślnie Odp: Jak wymontować radio Sony?

Czy chcesz takiego soniaka zdemontowac????
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC01536.jpg (96.3 KB, 46 wyświetleń)
Zykfryd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2015, 18:08   #3
marcin.jaro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-05-2009
Skąd: Żychlin
Model: Focus II FL; C-max
Silnik: 2,0 TDCI; 1,6 TDCI
Rocznik: 2008; 2012
Postów: 33
Domyślnie Odp: Jak wymontować radio Sony?

Tak dokładnie takiego! Masz jakieś doświadczenia? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Boję się ułamać któryś z zatrzasków.
Są dwie śruby od góry pod gumową nakładką na półce i pewnie od nich trzeba zacząć.

Ostatnio edytowane przez marcin.jaro ; 19-06-2015 o 18:22
marcin.jaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2015, 01:53   #4
Zykfryd
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-10-2014
Skąd: Münster-Raciborz
Model: Grand C-max Titanium
Silnik: 2 l tdci
Rocznik: 2012
Postów: 87
Domyślnie Odp: Jak wymontować radio Sony?

Zaczynasz od samej gory,(foto nr 1).Ta czesc siedzi na szesciu zaczepach zatrzaskowych zaznaczono na zielono,trzeba troche sily lecz z wyczuciem pchac od dolu do gory.jak juz puszcza wszystkie zaznaczone na zielono zostanie ci jeszcze siodmy zaznaczony strzalka ten jest caly plastikowy i osadzony w prostokatnej dziurze zeby tego zwolnic trzeba cala czesc przekrecic o 90 *(najlepiej w prawo bo wiecej miejsca ) i wyciagnac do gory. (uwaga !!! uwazaj na zaczepy bo sa ostre i latwo nimi porysowac tapicerke) Nastepnie wykrecasz dwie sruby Ktore trzymaja monitor i wyciagasz go (foto nr 2) I teraz jest kolej na gume o ktorej piszesz i podnia tymi dwoma srubkami ktore trzeba wykrecic i zdiac plastik zaznaczony na czerwono (foto nr 3) O ile dobrze pamietam to schodzi bezproblemowo. Nastempnie demontaz panelu sterujacego wraz z nawiewami znajdujacymi sie obok(odkrecasz dwie srubki zaznaczone bialymi strzalkami na foto nr 4 ) Pisze z pamieci i niewiem czy niema tam miedzy nimi jeszcze jednej musisz to jeszcze sprawdzic.Po zdieciu panelu odkrecic dwie sruby znajdujace sie na gorze radia, i wyciagnac go do siebie ,kable odlaczyc (foto nr 5) MILEJ ZABAWY Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .PS::Jak bedziesz tak daleko to podeslij mi fotke co masz podlaczone pod monitor do tych w gniazd zaznaczonych na czerwono (foto nr 6 ) DZIEKIGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Pomylilem sie co do pierwszego zdiecia tam masz 8 tych zaczepow co tak mocno trzymaja

Bump: A tu fotka z tymi gniazdami co mnie interesuja co tam masz popodlanczane.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC01662.jpg (92.3 KB, 77 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC01663.jpg (98.3 KB, 66 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC01536.jpg (96.9 KB, 69 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC01706.jpg (96.9 KB, 71 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC01671.jpg (92.5 KB, 65 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC01662.jpg (93.6 KB, 59 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC01682.jpg (87.4 KB, 56 wyświetleń)
Zykfryd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2015, 10:17   #5
marcin.jaro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-05-2009
Skąd: Żychlin
Model: Focus II FL; C-max
Silnik: 2,0 TDCI; 1,6 TDCI
Rocznik: 2008; 2012
Postów: 33
Domyślnie Odp: Jak wymontować radio Sony?

Serdeczne dzięki za wyczerpujący opis. Bez niego na pewno bym się poddał w trakcie albo coś urwał.
Jak tylko się za to wezmę na pewno zrobię zdjęcie tych wtyków. Chodzi ci o te które są wpięte w gniazda radia oznaczone na czerwono na zdjęciu 7?
Na razie nie mam jeszcze docelowej nawigacji więc trochę to potrwa.
A ty jak masz zamocowaną nawigację? Widzę jakiś uchwyt po prawej stronie wyświetlacza.
Przyjrzałem się zdjęciu nr 4 i widzę, że montowałeś jakiś wielki wyświetlacz. Można wiedzieć co to? Może też bym się skusił. Czytałem gdzieś, że do mojego c-maxa zamiast tego malutkiego wyświetlacza można zamontować większy i kolorowszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez marcin.jaro ; 20-06-2015 o 12:26
marcin.jaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2015, 22:55   #6
Zykfryd
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-10-2014
Skąd: Münster-Raciborz
Model: Grand C-max Titanium
Silnik: 2 l tdci
Rocznik: 2012
Postów: 87
Domyślnie Odp: Jak wymontować radio Sony?

Tak chodzi mi o te dwa gniazda zaznaczone na czerwono z tylu wyswietlacza (ostatnia fotka): Jesli chodzi o navi to uzywam zwyklej pieco calowej przyczepianej na przyssawke do tego okraglego czarnego plastiku,plastik byl razem z navi.Plastik przyklejony na tasme dwustronna.Podlaczone oczywiscie do zapalniczki dlugim ,grubym paskudnym kablem.(ale to narazie) Testowalem juz osmio calowa navi,dvd,tv,itp.Lecz niezdala egzaminu (zawolna.zamala pamiec robocza,zadlugi czas ladowania,sterowanie glosem niedzialalo,to minusy) Bylo to dedykowane do kugi od 2013 ,czysto fizycznie pasowalo idealnie do naszych konsol. Na czternasty dzien odwiozlem ja do sprzedawcy.To bylo jakos w styczniu ,narazie walcze z elektrycznie zamykana klapa hahah.Ale napewno cos takiego bede jeszcze montowal ale musi miec przynajmniej 1 Gb pamieci roboczej i 1,5 Ghz z dwoma kernami minimum. A tak to wygladalo w moim Grand C-max.

Bump: Aha tak sie to nazywalo.

Bump:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC01713.jpg (98.6 KB, 46 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC01732.jpg (99.4 KB, 43 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC01779.jpg (90.1 KB, 38 wyświetleń)
Zykfryd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.