Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-11-2011, 18:39   #31
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,019
Domyślnie Odp: Olej w skrzyni biegow czy wymieniac??

Slawko, a czy ja gdzieś zaznaczyłem, że moja wypowiedź dot. skrzyni automatycznejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.? Ja sie trzymam głównego wątku, który dotyczy skrzyni manualnej! Powtórzę jeszcze raz: do manuala jest ten sam olej (różowy/czerwony) co do wspomaganiaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co jak co, ale Ty Slawko z takim dorobkiem postów chyba powinieneś o tym wiedziećGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2011, 18:42   #32
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Olej w skrzyni biegow czy wymieniac??

Cytat:
Napisał karloss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powtórzę jeszcze raz: do manuala jest ten sam olej (różowy/czerwony) co do wspomagania
hmmm............ no cóż, bez komentarza, ręce opadają.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2011, 18:51   #33
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: Olej w skrzyni biegow czy wymieniac??

karloss - co do skrzyni manualnej to niestety ogromnie się mylisz. Olej do skrzyni manualnej (ten do mk3 6 biegowej) jest koloru żółtego, a do wspomagania jest czerwony - to jeśli chodzi o płyny oryginalne (zamienniki zresztą też). Za to ten od wspomagania stosuje się do automatów (i tak właśnie pisali na forach).

więc jesli sobie nalałeś czerwonego do manuala to polecałbym szybka wymiane poki jeszcze ta skrzynia jakos się kupy trzyma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

u mnie biegi nie chciały dobrze wchodzić na niby idealnym zamienniku (carlube) a co by bylo gdybym nalał tego od wspomagania - pewnie bym nie mógł nawet jedynki wdusić :-)

Ostatnio edytowane przez Ar2rB ; 13-11-2011 o 18:54
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2013, 19:20   #34
krzysiu3
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-03-2012
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 16
Domyślnie Odp: Olej w skrzyni biegow czy wymieniac??

Witam,
może ktoś napisać gdzie jest korek wlewowy do skrzyni i gdzie się sprawdza poziom oleju?
krzysiu3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2013, 19:41   #35
Majson
ford::average
 
Avatar Majson
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-07-2012
Skąd: Dolny Śląsk
Model: MK4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 184
Domyślnie Odp: Olej w skrzyni biegow czy wymieniac??

Prozzę bardzo. Dla MTX 75

[IMG=http://s1.fotowrzut.pl/DKTBP95B7T/1_medium.jpg]

Ostatnio edytowane przez Majson ; 06-08-2013 o 19:44
Majson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2015, 19:09   #36
karwas8
ford::beginner
 
Avatar karwas8
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-04-2011
Skąd: Myszęcin
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130 ps
Rocznik: 2008
Postów: 37
Domyślnie Odp: Olej w skrzyni biegow czy wymieniac??

Miałem mk1 w automacie w benzynie i mogę potwierdzić że był w skrzyni olej czerwony jak wymienialem u mechanika wlal mobil identyczny który lał mi do wspomagania

Co do mk3 mam manual ale zauważcie że nawet w sprzedaży inny olej do automatu inny di manualna inawet widziałem inny do 5 i inny do 6 biegowej skrzyni jeśli jest coś zalecane to to ma być kumpel w oplu lał najtańszy zamiennik do skrzyni i kiedy chciał sprzedać okazało się że skrzynia na wykończeniu bo był lany zły olej
Uważam że jeśli zamiennik kosztuje o 10 zł nawet 15 mniej niż oryginał to niejest to ekstremalnie drogo i można zastosować oryginał mając wtedy spokój i pewność że to jest to co ma być
karwas8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2015, 10:06   #37
Binke
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-05-2012
Skąd: Olkusz/Katowice
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 38
Domyślnie

Cytat:
Napisał krzysiu3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
może ktoś napisać gdzie jest korek wlewowy do skrzyni i gdzie się sprawdza poziom oleju?
Korek do kontroli poziomu jest z boku skrzyni. Tym samym otworem się olej wlewa. Nie ma osobnego korka do wlania oleju. Jak będziesz wymieniał olej to najpierw odkręcić śrubę od kontroli poziomu a potem korek spustowy. Jak zrobisz w odwrotnej kolejności to możesz zostać bez oleju w skrzyni i np. zapieczoną śrubą do wlania nowego.
---EDIT---
tez zobaczyłem datę postu a skasować jakoś nie mogę
__________________
Ford Focus mk2 1.8 TDCI
Ford Fiesta mk4 1.8 D
Fiat Uno 1.4 IeS
Binke jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2015, 10:18   #38
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Olej w skrzyni biegow czy wymieniac??

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , no to się w porę zabrałeś za napisanie odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Post @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] z 06-08-2013, 20:20.
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.