Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-09-2015, 20:50   #51
pablitto83
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-02-2013
Skąd: UK
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 107
Domyślnie Odp: Zgrzyty z okolic silnika zaraz po ruszeniu

Skoro już wiemy, co zgrzyta, to teraz warto by się dowiedzieć na ile to niebezpieczne, jak napisałem powyżej. Czasem ten zgrzyt jest bardzo głośny, przez co niepokojący (zwłaszcza przy skręconych kołach, nie wiem czemu wtedy bardziej to słychać).

No i przy okazji, czy ktoś przerabiał wymianę pompy? Jak wygląda procedura? Czy da rade wyjąć ją samemu, czy bez podejścia od dołu (z kanału) nie da rady? No i dochodzi kodowanie nowej pompy.

Martwi mnie to, bo idzie zima, a przeprowadzam się do Szkocji, a tam śniegu na drogach będzie znacznie więcej, więc i ESP/ABS będzie więcej pracował. Tu mam znajomego, który może w dobrej cenie i na miejscu wszystko wymienić, więc sie zastanawiam nad wymianą.
I jeszcze jedno - czy jest tylko jeden rodzaj pompy, która pasuje (jeden numer) czy mogą pasować z różnymi oznaczeniami kodowymi?

pablitto83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2015, 14:25   #52
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,383
Domyślnie Odp: Zgrzyty z okolic silnika zaraz po ruszeniu

Cytat:
Napisał pablitto83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czasem ten zgrzyt jest bardzo głośny, przez co niepokojący (zwłaszcza przy skręconych kołach, nie wiem czemu wtedy bardziej to słychać).
Polecam dla sprawdzenia, na świeżo odpalonym silniku ruszyć z kopyta na skręconych kołach (w 99% na maxa). Wtedy można poczuć po całym aucie jak to działa.
Co do przeprowadzki, śniegu/ ABS/ESP... ja naprawdę nie mogę zrozumieć skąd ten strach i na siłę naprawianie czegoś, co nie wykazuje żadnych oznak niesprawności.
Chcesz sprawdzić? Polecam jeździć bardzo dynamicznie. Ja tak jeżdżę już 2 lata. Nie daję wytchnąć ESP, ABS nie załącza mi się w ogóle, bo nie wiedzieć czemu, nie jestem w stanie tak autem wychamować, żeby ABS mi się załączył (chyba że sprawdzam czy ABS działa i nie liczę się z niczym, bo brak jakiegokolwiek ładunku w aucie). Od dwóch lat pompa stuka mi przy 20km/h jak odpalę silnik i od dwóch lat się tym zupełnie nie przejmuję, bo nawet przy awaryjnych hamowaniach, nigdy nie miałem nawet minimalnego odczucia że auto nie zachowuje się tak jak powinno (pomijam sprawy o których znam, czyli uszkodzone łożysko z piastą które non-stop rozwalało mi tarcze hamulcowe). Jeśli koszta są niskie, to może bym się pokusił pompę wymienić, ale jeśli trzeba wydać ponad 200-400 zł, to jaki jest sens?
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2015, 21:38   #53
pablitto83
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-02-2013
Skąd: UK
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 107
Domyślnie

Fakt, ABS zadziałał mi tylko w sytuacjach, gdzie go prowokowalem. Na kolach 16" nie jest latwo go doprowadzic do zadzialania abs. Esp zadzialalo mi tylko kilka razy, na śniegu.
Tak jak napisales, przy mocno skreconych kolach daje znac strasznie głośno.

To nie szukanie dziury w całym. Te odglosy zaczely pojawiac sie z czasem. Czyli skoro wczesniej ich nie było, tzn ze cos tam nie dziala tak jak trzeba. Ty piszesz, ze juz długo tak smigasz i nic. Super. Natomiast mnie zastanawia co tak halasuje. Czy jest to coś, co może doprowadzic np do zablokowania tylko jednego koła, i wtedy bum..
Co do kosztow, mechanik za wymiane weźmie 80£, bo to sporo wybebeszania, plus pompa uzywka (jak sie uda to w granicach 50£),plus płyn hamulcowy - grosze. Czyli na PLNy, jakies 700zl.
Nie jest to i dla mnie mało, ale zanim kase wydam, wolal bym wiedziec co moze mi grozic od tego (to ze tobie nic sie nie dzieje od 2 lat to moze byc szczescie, a nie regula). Moze to jakies łożysko, i bedzie drzec dopuki sie calkiem nie zajedzie, a moze co innego.
Dlatego pytalem, czy ktos wie, co moze byc dalej..

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
pablitto83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2015, 08:26   #54
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,383
Domyślnie Odp: Zgrzyty z okolic silnika zaraz po ruszeniu

Z ABS em to wyobraź sobie jak przy kołach 18" i oponach 225 jest ciężko go dostać. Ostatnio przy 60km/h musiałem ostro hamować i również nic. Cieszy mnie natomiast droga hamowania :-) Daj znać jak to chcesz rozwiązać bo mnie bardzo ciekawi jak to się dalej rozwinie
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2015, 09:53   #55
Bukson
ford::average
 
Avatar Bukson
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 18-03-2014
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 82
Domyślnie Odp: Zgrzyty z okolic silnika zaraz po ruszeniu

W dwóch Focusach (1.6 TDCi) występuje ten objaw. Jeden już przejeździł 38tys. km z tym dźwiękiem, a drugi już około 65tys. km. Żadnego pogorszenia, nadal wszystko działa poprawnie i na 99% coś z ABS jest związane. Po przekroczeniu ok. 20km/h załącza się ten dźwięk (po pierwszym odpaleniu).
Z tego co kiedyś dowiedziałem się będąc w Niemczech, że to spowodowane jest odpowietrzeniem pompy ABS, więc niby tak ma działać to tego się nie czepiałem.
__________________
"If I had asked people what they wanted, they would have said faster horses"
~Henry Ford
Bukson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2015, 09:22   #56
pablitto83
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-02-2013
Skąd: UK
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 107
Domyślnie

Tak, to test abs czy jakos tak. Ale chodzi o to, ze to nie jest normalne. Normalnie to nie zgrzyta.
Poza tym, przy dzialaniu absu, gdy go wymuszalem, ten dzwiek rowniez występuje. Gdy podpielismy kompa, i zrobiliśmy test pompy abs, zgrzyt tez sie pojawił. Mechanik powiedzial, ze to moze lekko chalasowac, ale nie az tak..

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
pablitto83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2015, 12:53   #57
Bukson
ford::average
 
Avatar Bukson
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 18-03-2014
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 82
Domyślnie Odp: Zgrzyty z okolic silnika zaraz po ruszeniu

No, w moim przypadku to jest mocne syknięcie i cisza przy używaniu itd., więc Twój objaw może być inny, heh...
__________________
"If I had asked people what they wanted, they would have said faster horses"
~Henry Ford
Bukson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2015, 16:22   #58
pablitto83
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-02-2013
Skąd: UK
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 107
Domyślnie

Edmun, a halasuje ci pompa gdy dziala? Tj gdy wymusisz dzialanie absu.. U mnie jest ten sam holerny, metaliczny dzwiek. Jechaliśmy z podpuetym kompem, zero błędów, ciśnienie jak marzenie..

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
pablitto83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2015, 16:24   #59
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,383
Domyślnie Odp: Zgrzyty z okolic silnika zaraz po ruszeniu

Jeśli faktycznie uda mi się zhamować go aż do ABS'u, to jest dźwięk ABSu. Brak pojedyńczego stuknięcia, ale oczywiście słychać jak pompa pracuje puszczając i hamując kołami (jak wiertarka udarowa z uszkodzonym sprzęgłem).
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2015, 19:34   #60
pablitto83
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-02-2013
Skąd: UK
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 107
Domyślnie

Tak, slychac dźwięk pompy, natomiast ten dzwiek jest.. Dziwny. Jakby trzeć blache o blache, jednostajny metaliczny hałas. Pedał pompuje tak jak trzeba. Czy to jest u diabla normalne? Fakt, abs nie zalacza mi sie sam nigdy, tj specjalnie nie wymuszony. Ale w poprzednim VW, czy citroenie, nigdy tego nie bylo (tam nie mialem esp, jeśli ma to jakies znaczenie..)

Tap tap from HTC
pablitto83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.